Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom örökölt egy házat,...

Apósom örökölt egy házat, amit a férjemnek ajándékozna. Jogos, hogy én csak akkor szeretnék beköltözni, ha a fele a nevemre kerül?

Figyelt kérdés

Természetesen nem ingyen. Szeretném a ház felét piaci értékén megvenni apósomtól. Mi egy éve vagyunk házasok, és van egy nagyobb megtakarításom, amit még a házasság előtt gyűjtöttem. (Bizonyíthatóan, mivel semmilyen pénzmozgás nem volt a számlán a házasságkötés óta, közös számlát nyitottunk, ez pedig maradt külön -). Eddig is arról volt szó, hogy házra gyűjtünk közösen, és ez a pénz majd abba megy bele. Jelenleg a férjem lakásában élünk, amit akkor vett, amikor mi épp ismerkedési fázisban voltunk, tehát akkor nem jöhetett még szóba közös ingatlan.

Arról van szó, hogy a ház felújítására mindenképpen fel kell vennünk egy nagyobb összeget. Viszont ha ez csak az ő háza lenne, akkor én nem szeretném a hitelét fizetni. (közös kasszán vagyunk) Akkor én vagy vennék egy kis lakást, amit kiadhatok, vagy várok, amíg elég pénzünk lesz közösre.

A férjem igazság szerint támogatja az ötletet, apósomnak kellene felvetni valahogy a dolgot. Csak nem tudom, nem lenne-e pofátlanság. De végülis nem ingyen szeretném. Egyégként mindketten dolgozunk, a férjem lakásában élünk, van két autónk, és nics hitelünk. 30N 31F


2016. aug. 29. 13:54
1 2 3 4
 31/34 Carragher_x ***** válasza:
57%
Ja és már csak azért sem javaslom, hogy neked ajándékozza, mert ha mondjuk elváltok két év múlva, akkor simán visszaköveteli a neked ajándékozott tulajdonrészt az após, mondván ezt csak azért kaptad, mert a fiával való közös családalapításban akart nektek segédkezni.
2016. aug. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:
Akkor mi a megoldás? Ami a férjemnek és nekem is jó?
2016. aug. 31. 16:51
 33/34 anonim ***** válasza:

A probléma az, hogy ha megveszed, akkor apósnak kell adózni, neked meg illetéket fizetni. Ugyanez a helyzet a férjeddel, ha ajándékozás után tőle veszed meg. Max ő továbbajándékozhatja neked a felét, te meg nekiajándékozod a pénzed felét, és egálban vagytok.:-) Az ügyvéd még mindig olcsóbb, mint illetéket és szja-t fizetni.

Kár, hogy nincs gyereketek, akkor neki ajándékozhatná após, nektek meg haszonélvezetet.

2016. aug. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 Carragher_x ***** válasza:
58%

Pl az amit korábban írtam. Vagyis a férjed megkapja ajándékba, te meg megveszed tőle 2,5millióért a felét, majd a te maradék és az ő immáron 2,5 millióját ráköltitek. A korábbi hozzászólásból annyit lefelejtettem viszont, hogy szja vonzata (375 EFt) így is lesz, még ha illeték nem is.


Az nem működik, hogy ő ajándékoz neked egy fél házat te meg ajándékozol neki pénzt. Az színlelt szerződés, szóval azon túl, hogy ugyanúgy adásvételként kellene majd utána adóznotok, még büntetést és eljárást is vonna maga után. Persze, lehet reménykedni, hogy nem buktok le vele, de őszintén szólva 375EFt-ért marhaság ilyen kockázatot vállalni.


A B) verzió, hogy apósod a fiának ajándékozza s te ráköltöd az 5 milliódat. Valójában ez a legegyszerűbb, a legigazságosabb és a legolcsóbb megoldás.

Ez nem igényel semmiféle olyan hűdenagy odafigyelést meg 2x évig gyűjtögetést, a felújításkor kell betenni egy mappába oszt' csókolom. Simán csak a te pénzedből és a te nevedre szóló számlával vegyétek meg az olyan nagyobb, felújításhoz szükséges eszközöket és szolgáltatásokat, amiket egyébként sem kerülőúton (fusimunka, lecsalt áfa) akartatok intézni. Egy 15 milliós felújításban azért ez nem egy túl nagy ördöngősség, jó ha 20 darab számlát kellene betenned egy mappába a későbbi kölcsönszerződéssel egyetemben, s onnantól igazolva van az egész. (Igen, ezt a mappát meg kell őrizni, mint ahogy egyébként is egy sor más jellegű papírt is ajánlott megőrizni évekig vagy akár évtizedekig, mint pl adóbevallásokhoz és cégekhez kapcsolódó papírok, banki dokumentumok, anyakönyvi kivonatok, útlevél, végzettségek...stb)

Ha később válásra kerülne a sor, a házat a vagyonosztásnál úgyis el kéne adni vagy legalábbis vkinek ki kéne belőle fizetnie a másikat, az meg teljesen mindegy, hogy ennek alapja a tulajdonjog vagy a felújításkor különvagyonból ráköltött összeg.

2016. aug. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!