Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom örökölt egy házat,...

Apósom örökölt egy házat, amit a férjemnek ajándékozna. Jogos, hogy én csak akkor szeretnék beköltözni, ha a fele a nevemre kerül?

Figyelt kérdés

Természetesen nem ingyen. Szeretném a ház felét piaci értékén megvenni apósomtól. Mi egy éve vagyunk házasok, és van egy nagyobb megtakarításom, amit még a házasság előtt gyűjtöttem. (Bizonyíthatóan, mivel semmilyen pénzmozgás nem volt a számlán a házasságkötés óta, közös számlát nyitottunk, ez pedig maradt külön -). Eddig is arról volt szó, hogy házra gyűjtünk közösen, és ez a pénz majd abba megy bele. Jelenleg a férjem lakásában élünk, amit akkor vett, amikor mi épp ismerkedési fázisban voltunk, tehát akkor nem jöhetett még szóba közös ingatlan.

Arról van szó, hogy a ház felújítására mindenképpen fel kell vennünk egy nagyobb összeget. Viszont ha ez csak az ő háza lenne, akkor én nem szeretném a hitelét fizetni. (közös kasszán vagyunk) Akkor én vagy vennék egy kis lakást, amit kiadhatok, vagy várok, amíg elég pénzünk lesz közösre.

A férjem igazság szerint támogatja az ötletet, apósomnak kellene felvetni valahogy a dolgot. Csak nem tudom, nem lenne-e pofátlanság. De végülis nem ingyen szeretném. Egyégként mindketten dolgozunk, a férjem lakásában élünk, van két autónk, és nics hitelünk. 30N 31F


2016. aug. 29. 13:54
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
92%

Beszélj ügyvéddel, nem vagyok jogász, de azt tudom, hogy ingatlant ajándékozni hivatalos szerződéssel lehet, így írják át a földhivatalban. Abba pedig szerintem bele lehet venni, hogy a ház tulajdonjogának 50%-át te kapod, a felújításra költendő 5 millió forint különvagyonod ellenében.

Azért gondolom ezt jobb megoldásnak, mert hitelt minél kevesebbet érdemes felvenni, annak kamat- és egyéb költségei is vannak, nem is kevés. Miért fizetnétek ezt a banknak, ha a házra vagy egyebekre is fordíthatjátok? Nektek is több pénzetek marad, hogy apósékat támogassátok, ha rászorulnak.

2016. aug. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
96%
17-es: még hogy 5 millióért telek,az hagyján.De 10 millióért kulcsrakész ház?Látszik hogy sok házat épített már:-))
2016. aug. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma beszélünk apósommal. Meglátjuk,mire jutunk...
2016. aug. 30. 13:20
 24/34 anonim ***** válasza:
87%
ird már meg hogy mire jutottatok. 21-esnek egyébként igaza van.
2016. aug. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
0%
Nem jogos. Akkor sem, ha a felét megvennéd. Ehhez a házhoz sem jogilag, sem egyéb szempontból semmi közöd.
2016. aug. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
91%

Te hülye vagy, uttsó. Ha megveszi a felét, vagy az ajándék fejében a 10 milliós felújítás 75%-át ő állja (a közös hitelnek a fele is az övé, ha az 5 millió saját pénzén felül még 5-öt felvesznek), akkor az övé a ház fele. Még ha neked nem is tetszik...

Én se tenném bele a pénzem más házába, jobb előre letisztázni a helyzetet, mint utólag (ha netán úgy alakul) pereskedni.

2016. aug. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
21%

Te vagy hülye. Az volt a kérdés, hogy jogos-e, ha csak akor költözik be, ha a fele a nevére kkerül?

Szerintem nem jogos.

És kierőszakolni, hogy kifizesse a felét, az sem jogos.

Olvass, mielőtt lehülyézel másokat.

2016. aug. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Én nem erőszakoskodom. :) Ha nem mennek bele, azzal sincs gondom, csak akkor nem vagyok hajlandó egy fillért sem beletenni, sem hitelt felvenni. Szerintem ez jogos. Akkor pedig beköltözni sem tudunk, mert nincs miből felújítani.

Az pedig nem opció, hogy beleteszek 7,5 milliót, és ha bármi történik (remélem nem fog), akkor elvonulhatok egy szatyorral, és remélhetőleg lesz pénzem évegkig pereskedni.


Tegnap megbeszéltük, após nem akar pénzt tőlem, amennyiben a felújításba fektetem. Megegyeztünk az 50-50 %-ban, ajándékozással a nevemre kerül. Innentől szükségem van bármilyen papírra az 5 millióról? Ha a nevemen van, akkor nem kell a későbbiekben számlákkal, vagy valahogy külön bizonyítanom, hogy ezt a pénzt beletettem? Akkor elég, ha egyszerüen átutalom a közös számlánkra a pénzt, és fizetjük a fizetni valót, nem?

2016. aug. 31. 15:30
 29/34 anonim ***** válasza:
Szerintem elég, ha átutalod, az onnantól közös pénz, de az ügyvéd meg tudja úgy fogalmazni a szerződést, hogy egyértelmű legyen, mi a kötelezettséged teljesítésének a kritériuma (pl. az, hogy a különvagyonod részét képező 5 milliót a házastársaddal közös számlán, a közös vagyonba helyezed. Figyelj oda, hogy ez szerepeljen benne, ha van netbankod, akár ott helyben elindíthatod az átutalást, és az ügyvéd ellenjegyzi, hogy a teljesítés megtörtént.) Én azért eltennék minden számlát, blokkot, az más szempontból sem árt.
2016. aug. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Carragher_x ***** válasza:
79%
Ezzel a megoldással konkréten a férjedet szívatod meg. Ugyanis ha apósod neked ajándékozza a felét majd te a különvagyonodból ráköltesz további 5 milliót, akkor tiéd a ház fele és egy esetleges válásnál még követelhetnéd a férjedtől az 5 millió felét. Arról nem is beszélve, hogy mivel te nem vagy egyenesági rokon sem pedig apósod házastársa, így ha apósod neked ajándékoz bármit is, az bizony illetékköteles.
2016. aug. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!