Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom örökölt egy házat,...

Apósom örökölt egy házat, amit a férjemnek ajándékozna. Jogos, hogy én csak akkor szeretnék beköltözni, ha a fele a nevemre kerül?

Figyelt kérdés

Természetesen nem ingyen. Szeretném a ház felét piaci értékén megvenni apósomtól. Mi egy éve vagyunk házasok, és van egy nagyobb megtakarításom, amit még a házasság előtt gyűjtöttem. (Bizonyíthatóan, mivel semmilyen pénzmozgás nem volt a számlán a házasságkötés óta, közös számlát nyitottunk, ez pedig maradt külön -). Eddig is arról volt szó, hogy házra gyűjtünk közösen, és ez a pénz majd abba megy bele. Jelenleg a férjem lakásában élünk, amit akkor vett, amikor mi épp ismerkedési fázisban voltunk, tehát akkor nem jöhetett még szóba közös ingatlan.

Arról van szó, hogy a ház felújítására mindenképpen fel kell vennünk egy nagyobb összeget. Viszont ha ez csak az ő háza lenne, akkor én nem szeretném a hitelét fizetni. (közös kasszán vagyunk) Akkor én vagy vennék egy kis lakást, amit kiadhatok, vagy várok, amíg elég pénzünk lesz közösre.

A férjem igazság szerint támogatja az ötletet, apósomnak kellene felvetni valahogy a dolgot. Csak nem tudom, nem lenne-e pofátlanság. De végülis nem ingyen szeretném. Egyégként mindketten dolgozunk, a férjem lakásában élünk, van két autónk, és nics hitelünk. 30N 31F


2016. aug. 29. 13:54
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Alapvetően szeretném a házat. A 10 milliót úgy számoltuk, hogy még így is sokmindent mi, család, barátok csinálnának. Ebből a pénzből nem "csak" beköltözhetővé válna, hanem már sok extra is benne van. Így a ház, ha kész lenne, nem 20 milliót érne, hanem 25-30-at. (140nm, plusz 70 nm pince plusz duplagarázs.) Tehát akár befektetésnek is jó lehetne. Ezért is szeretném. A 10 millió pedig az a határ, amit még gond nélkül tudnánk fizetni.
2016. aug. 29. 14:42
 12/34 anonim ***** válasza:
6%
15 millióból vesztek egy normális házat, nem egy romot. 5 milla egy jó telek, 10böl már kulcsrakèsz házat èpíthetsz.
2016. aug. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 Carragher_x ***** válasza:
90%

Az ajándék valóban különvagyon, ugyanakkor a rád eső felújítási költségre esetleges válás esetén megtérítési igénnyel élhetnél.

Én igazából azt nem értem, hogy miért apósodnak akarsz adni 5 milliót. Vásárold meg a férjedtől az ajándékozás után a felét 2,5 millióért, aztán a 2*2,5 milliót költsétek rá a házra. Így már csak 5 milliót kell felvenni, miközben a lakás 1/2-1/2 részben a különvagyonotok, illetve rámegy 2,5 millió különvagyon tőled és 2,5 millió különvagyon tőle a felújításra, a hitel meg a vagyonközösség része, szóval minden szempontból egyenrangú tulajdonosok lennétek.

2016. aug. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem úgy lenne a legpraktikusabb, hogy először férjed nevére kerül egy ajándékozással a romos épület, majd felújítjátok és a végén (valamilyen jogi formában) az általatok megbeszélt aránya kerülne a nevedre. Ezt pl. apósnak nem is kell az orrára kötni, nehogy azt gondolja, hogy az ő ajándékából a menye ki akarja túrni a fiát.


Off: aki azt írta, hogy 5 millióból megvan a telek, annak csak azt mondom: MÁR AHOL!

2016. aug. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Ha az ő tulajdona, akkor én nem szeretnék pénzt belefektetni. Nem szeretném huszon x évig számlagyüjtögetéssel tölteni az időm. Egyszerübbnek tartom, ha most ezzel rendezzük a tulajdonviszonyokat, és akkor nem kell ezzel többet foglalkoznom.

Az 5 milliónak egyébként lenne apóséknál is helye, nem arról van szó, hogy annyi van nekik, hogy ne tudnának mit kezdeni vele. Épp ezért én így érezném korrektnek, ha ők is kapnak valamit. Mert ha én a felújításba teszek 5 milliót, plusz 5m hitel, akkor a végén nekem van benne 7,5 millióm, a férjemnek 2,5, apósnak meg 10 millió. Ezt én nem szeretném hallgatni egy életen át (nem apóstól, vele nem lenne gond, de anyós biztosan minden adandó alkalommal megjegyezné). Szerintem így járna mindenki jól. Ráadásul (tudom, ez szörnyen hangzik), de ha apósomék nem költenék el a pénzt, akkor végül így is úgy is a miénk maradna, mivel a párom egyke.

2016. aug. 29. 15:26
 16/34 A kérdező kommentje:
Ahol élünk, nincs meg 5 millióból a telek. Olyan házat pedig mint amilyet ebből ki tudnánk hozni, biztos, hogy nem kapnánk 25 millió alatt. Ezért is érné meg ez nekem még így is.
2016. aug. 29. 15:31
 17/34 acelsziv ***** válasza:
84%

12: Örülnék, mint majom a farkának, ha fosos 5 millából telket tudnék venni és nem 25-20 között mennének.

Kérdező: A kérésed jogos. Álljatok apósod elé és ha értelmes ember úgyis elfogadja az érvelést.

2016. aug. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 Carragher_x ***** válasza:
63%

" Mert ha én a felújításba teszek 5 milliót, plusz 5m hitel, akkor a végén nekem van benne 7,5 millióm, a férjemnek 2,5, apósnak meg 10 millió."


Nem egészen. Ha az általam mondottak szerint csináljátok, szóval a férjedtől veszed meg a felét 2,5-ért és utána ráköltitek ezt az 5 milliót, akkor

após: 10 millió (bár valójában 0Ft mert örökölte és egyébként is oda akarta ajándékozni a fiának)

férj: 2,5 millió + kamatok (futamidő függő, számoljunk félmillióval): 3M

feleség: 5+2,5 millió + a 2,5 kamatai: 8M

szumma: 21 millió forint


Ezzel szemben ha apósodtól veszed meg, akkor:

após: 5 millió (igazából pedig keresett 5 milliót ahhoz képest, amit ő akart) + lehet szja (a hagyatékiban szereplő érték és a fizetett 5 millió különbözetére, betippelek rá 300EFt-ot, hogy kerek legyen a vége): 5,3M

férj: 5 millió + kamatok: 6M

feleség: 5+5 millió + kamatok + illeték: 11,2M

szumma: 22,5M


Szóval a te verziód kb másfél millióval többe kerül összességében, nektek személy szerint a férjeddel pedig 6,2millióval kerül többe, amely többletből te viselsz 3,2 milliót, a férjed pedig 3-at.

2016. aug. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
63%

Igazad van, így én sem mennék bele, hiszen ha válásra kerülne a sor, neked tulajdonképpen nem lenne jogod a házhoz. A költségeket viszont együtt viselnétek és ugyebár a felújításba tennéd a nem kevés pénzedet.


Egyébként én is nagyon soknak tartom, amit felvennétek. 10 milliót csak felújításra? Még ha lenne annyi pénzetek... De hitelre ez rohadt nagy összeg. Persze neked kell tudnod, de én sokallom. Ezt lehet hogy sosem fizetitek vissza és hatalmas bukta lesz.

2016. aug. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
81%
Felújításra nem tanácsos lakáshitelt felvenni, mert onnantól mindent számlákkal igazolni kell, hogy az adott célra költöttétek. Ott nincs olyan, hogy innen - onnan olcsóbban beszereztétek (számla nélkül) vagy hogy sógor jött segíteni és elvégzett valami szaki munkát (megint számla nélkül). Csak gondoljátok át. Ha már van 5 millió forintod, szerintem jobban jártok,ha azt a felújításba fekteted be, annyival is kevesebb hitelt kell felvenni. Ügyvéddel jól le lehet papírozni, úgy is, hogy legyen tulajdonrészed!
2016. aug. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!