Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy manapság ennyi feleség rosszban van az anyósával? Elgondolkodtató, hogy ha nem az anyósával veszekszik, akkor a férje lánytestvérével. Mi a gond, rivalizálás? Miért akarnak egyes nők uralkodni a családon?

Figyelt kérdés

2016. okt. 17. 18:11
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
65%
*nemet mondani
2016. okt. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
31%

ok nélkül bántja a feleségét, aki elvileg a legfontosabb ember a férj életében


hát látod, én ezért jövök ki az anyósommal. MErt sose gondoltam úgy, hogy a feleség fontosabb. Mindketten egyformán fontosak vagyunk neki, csak másképp...

2016. okt. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
83%

18-as gondolatmenethez hozzátennék valamit. Ez nem föltétlen arról szól, hogy mi a jó a gyereknek meg mi nem, hiszen az ilyen elképzelések folyamatosan változnak( évről évre akár, nem csak generációnként). Itt a tisztelet hiányáról van szó, hogy anyós nem tartja tiszteletben a szülők elveit, döntéseit, életmódját, akármit. És egyszerűen azért anyukával van ebből több vita, mert a férjek hajlamosabbak a "béke érdekében" inkább behódolni az anyjuknak (persze vannak üdítő kivételek).

Én úgy gondolom, hogy egyrészt mindenkinek joga van úgy nevelni a gyerekét, ahogy szeretné, másrészt a kéretlen tanácsoktól előbb utóbb mindenki a plafonon van, akárkitől jön, akármilyen témában.

Csak példának, mert ebből ugye manapság sajnos egyre több van, ott vannak az ételérzékenységgel született babák, cukorbeteg kisgyerekek. Sok öreg szerint, a glutén meg laktóz érzékeny emberek csak menőzésből meg divatból ülnek órákig a trónuson, hogy a lelküket is kifo_ssák, mert ugye 50 éve ilyen még nem volt. Vagy mikor szegény cukorbeteg kisgyereknek tömködi le a torkán a mama a csokit meg édességet, mert "a gonosz anyád nem ad" ugye, aztán mikor viszi a mentő a gyereket, akkor ő van a legjobban megrémülve.

Vagy a másik kedvenc, mikor anyós nem ért egyet a névválasztással és az általa kedvelt néven szólítja a gyereket csak azért is.

És most nem arról van szó, hogy anyósnak nem lehet igaza, nem lehet jó ötlete, nyilván ő is felnevelt már legalább egy gyereket. Itt az szokott a gond lenni, hogy agresszíven próbálják azokat ráerőltetni a fiatalokra. A segítséget szerintem mindenki szívesen veszi, de az hogy jön anyós, rátelepszik a nyakukra és mindenben megmondja a tutit, ha meg nem úgy csinálják akkor megsértődik, az nem segítség.

2016. okt. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
72%
Utolsónak: az altalad leirt eset egesz mas. Na attol mindenki kiugrik a gatyajabol. A kicsim tejallergias, es az ezzel foglalkozo facebook forumon napi szinten olvasom, hogy a jofej nagyi csak egy kis fagyit adott a gyereknek, mert a gonosz anyja divatból nem ad. Na ez az az eset, amikor a leg tisztelettudobb es beketurobb meny is felrugna a Nagyit a Holdra. Mert az allergia nem jatek. De en arrol beszélek, mikor az 50-60-as generacionak eleve kuss a neve, mert "jonnek a regimodi tanacsaikkal", es valogatas nelkul leszolnak a 20-30 eves szulok mindent,amit ok mondanak. Es itt azon van a hangsuly, h valogatas nelkul. Az allergias gyerek megmergezese mas kategoria.
2016. okt. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
60%

Anyósom két héttel a halvaszülésem utàn azt mondta ne foglalkozzak màr a gyerekkel,(egy év utàn se igazàn tudom feldolgozni)na ezek utàn köszönök neki vàlaszolok ha kérdez (pàrom ezt sem ugy megharagudott rà màs is volt) de nem akarok közelebbi viszonyt kialakitani.

Most h megint terhes vagyok próbàlkozik de nagyon àtlàtszó. Eddig takarodjunk a szeme elöl ne is làsson többet most meg hirtelen lànyaként szeretett mindig.

2016. okt. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
93%
Tehát ne adjak hangot azon nem tetszésemnek, hogy ugyanmá' egyik fél szülője se pofázzon bele egy másik ember(lényegtelen hogy gyermeke) életébe, de az totálisan tök rendben van, hogy a szülő beleszól a gyereke(i) életébe? Ez nem egy fair helyzet, a tisztelet meg nem jár, ki kell érdemelni. Anyósomat tisztelem, borzasztóan okos nő, de ahogyan tud viselkedni, azt nem szeretem. És sem neki, sem a saját édesanyámnak nem hagyom hogy az én/mi életünkbe beledumáljon bárki is.
2016. okt. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
29%

jaj de bírom, hogy anyós nem adhat tanácsot, de itt mindenki belepofázhat vadidegenek életébe...

Fáj meghallgatni az anyóst? NEm. Utána úgyis azt csinálsz, amit akarsz. Ennyin múlik a béke.

2016. okt. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
90%
Nem az a baj ha anyós tanácsot ad hanem ha nem fogadja el hogy te másként szeretnéd és rádakarja kényszeriteni az ő nézőpontját.
2016. okt. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
55%

Rossz a hozzaallas. Ha legalabb az egyik fel intelligens en ugy gondolom, hogy meg lehet oldani vitak nelkul is. Mondom ezt ugy, hogy bemutatasomkor anyosom kozolte, hogy soha nem fog befogadni a csaladba es megismerni sem akar. Most akkor toltsem azzal az egesz eletem, hogy haboruzok? Nekem annyit nem er, es masok is jobban jarnanak ha ezzel nem foglalkoznanak.

En nem kopokodok, mindenki eldontheti kit szeret es kit nem. Arra koncertaljatok, hogy a ferjeteket meg az unokakat szereti anyos, igy mar konnyebb elviselni idonkent, hisz van kozos pont.


Kitartas mindenkinek!

2016. okt. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:

Nézzétek meg, itt is, azok a hozzászólások, ami anyósutálatról, tutyi-mutyi férjekről szólnak mind pozitív visszajelzést kaptak.

Azok, akik toleranciáról, intelligenciáról, békés egymás mellett élésről szólnak, azok értékelése a nulla felé közelít.

Ennyi frusztrált nő lenne? Mégis mist értetek rajta, hogy az anyós "kényszerít" titeket bármire is? Megver, fegyvert fog a fejetekhez?

Egyik hozzászóló leírta, anyós, sógornő elmondja a véleményét, akár kéretlenül tanácsot ad, meghallgatod, hazamégy és azt teszed, amit akarsz. Miért kell háborúzni?


Az a nő felnevelt egy gyereket, olyan embert nevelt belőle, akit érdemesnek tartottad, hogy hozzákösd az életedet. Valamit csak tud az öreglány, nem?

Másik: Ha hozzámentél, akkor érdemes volt rád, most hogy veled él, tutyimutyi lett? Ki mellett????

2016. okt. 18. 10:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!