Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy manapság ennyi feleség rosszban van az anyósával? Elgondolkodtató, hogy ha nem az anyósával veszekszik, akkor a férje lánytestvérével. Mi a gond, rivalizálás? Miért akarnak egyes nők uralkodni a családon?

Figyelt kérdés

2016. okt. 17. 18:11
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
84%

Én sem kedvelem az anyósomat és a sógornőmet a következők miatt: anyósom egy minden lében kanál, hangoskodó, erőszakos, 'csakazértis' nő, a sógornőm pedig szimplán életképtelen, aki az összes gondjával minket talál meg.

Ismeretlen problémák nekem ezek, mert az előző párjaim édesanyjaival és testvéreivel nagyon jól kijöttem, nem igazán volt konfliktus.


Én személy szerint nem akarok uralkodni senkin, de azt igenis elvárom, hogy tiszteletben tartsanak engem és az otthonomat.

2016. okt. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
52%
Irigység!!!!!!! Általában a férj lány testvérei azok akik betegesen irigyek.
2016. okt. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk egyértelműen rivalizálás megy. Az anyósom egy tündér, nagyon jó a kapcsolatunk, nála jobb anyóst kívánni sem lehetne, de a lánya egy agyrém. Rettenetesen féltékeny, mióta ismer, ezerrel rivalizál, de tényleg minden apróságban. Nem tudja elfogadni, hogy az öccsének már gyerekei vannak, mikor neki még párkapcsolata sincs, és ezt rám vetíti ki. Egyébként sosem veszekedtem vele, egyszer mondtam, hogy nem szeretem a versenyhelyzeteket. Kíváncsi leszek, hogy ha a kisöccsüknek is lesz barátnője, rá hogyan fog reagálni.

Szerintem akkor működik jól egy anyós-meny kapcsolat, ha egyik sem akarja lenyomni a másikat. Mindkettőnek vitathatatlan helyzete van a fiú-férjnél, és ha képes mindkettő elfogadni, hogy annak a férfinak az életében van egy anya, aki az első 18-24-26.. évében A Nő volt, a felesége meg az azt követő (remélhetőleg) sok évben lesz a férfinak A Nő, akkor nincs probléma. Csak valamiért nagyon sok ember nagyon nehezen fogadja el, hogy a státusza nem egyedülálló. Én azt látom a környezetemben, hogy akinek konfliktusa van az anyóssal, ott az a baj, hogy valamelyik nem tartja tiszteletben, hogy a másik is akar a férfiből. Vagy az anyós játszik rá, hogy ha.nem.jössz.fia.meghalok.jövő.hétre.aztán.nézhetsz, vagy a feleség/barátnő játssza el a nagyhalált, ha a fiú meg akarja látogatni az anyját.

2016. okt. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
88%
A legtöbb helyen az a probléma, hogy vice-versa egyik és másik is beleszól abba, amibe nem lenne szabad. Mondhatni rivalizálásnak. Azért ez sokszor olyanokból adódik, hogy anyós úgy gondolja, jobban tud mindent a menyénél és feljogosítva érzi magát arra, hogy beleszóljon, irányítson. Tisztelet a kivételnek.
2016. okt. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
Nem szabad általánosítani. A barátnőm pl nagyon szereti az anyósát sokat beszélgetnek együtt jó kapcsolatuk van. Sajnos engem nem szeret az anyós és a párom nővérével sem tudok jól kijönni nincs közös témánk. Pedig mindenkivel közvetlen vagyok bárkivel elvagyok legyen ez szomszéd pénztáros munkatárs vagy tanár. Az ő családja teljesen más mint az enyém. Anyukákat mindenki szereti jó a humora nyitott társalgós közvetlen ember. Mi a Szomszedunkkal pl olyan jó a kapcsolatunk mintha csak családtagok lennének a párom családja nem nyitott. Ők nekik a mottó h csak a családban bizhatsz... Én soha nem leszek családtag naluk úgy érzem :'(
2016. okt. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem több oka is van.

Az egyik a túl jó lét, hogy nincs szükségük a családtagoknak egymásra. Amíg össze kellett fogni a puszta túlélésért, kevesebb idő jutott az egóra, fontosabb volt a család közössége.


Itt jön a másik ok, hogy nincsen annyi gyerek, hogy összekovácsolja a családot. Minden kis családegység külön-külön él, és mindnek külön uralkodója van. Meg lehet köszönni az 50-es évektől kezdődő célzatos áttelepítéseknek, hogy szétszórják a családokat, ne legyenek egymás támaszai.


Valószínűleg van valami genetikai alapja is. Ha valakinek voltak -akár ivartalanított- lány macskái, egyszerre több, az tudja, miről beszélek.

2016. nov. 15. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Biztos maguktól, magukban veszekednek és nem kettőn áll a vásár.
2016. dec. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!