Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudom elérni hogy...

Hogyan tudom elérni hogy feleségem önállóbb és talpraesettebb legyen?

Figyelt kérdés

Amióta összeházasodtunk, úgy érzem feleségem nem tudott teljesen elszakadni otthonról.

Mivel barátnői nincsenek, az édesanyja az egyetlen akivel mindent megtud beszélni. Anyósomat szeretem, tündéri asszony viszont úgy érzem hülye gyerekként kezeli a páromat, ő pedig fingani se mer nélküle.


Naponta többször is beszélnek, és feleségem állítja hogy nem oszt meg vele minden részletet (elhiszem) akkor is zavar hogy egy nyitott könyv az életünk anyósomék előtt.


Hogyan tudnám békességben megbeszélni vele, hogy kevesebbet beszéljen az édesanyjával (ilyet kérni szerintem olyan morbid..)?



2017. jan. 13. 14:46
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, az előző megjegyzésemmel nem az idézett linkben kérdezőt és a férjét akartam minősíteni, hanem a válaszolók hozzáállását hasonlítottam össze a szinte azonos témáról.

Ha elolvasod azt a fórumot és a tiédet, akkor rájössz miről beszélek.

2017. jan. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
85%

"Nem tudom az élet többi területén milyen férj volt de engem is idegesítene ha nő lennék hogy a férjem mindent kitereget."


Mondd csak, te miről beszélgetsz ÓRÁKIG anyukáddal?:-)

2017. jan. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 A kérdező kommentje:

Félreértjük egymást szerintem.


Én azt mondtam hogy amikor felhívom édesanyámat akkor van hogy hosszabban is eltudunk beszélgetni egy témáról.


Más az viszont, amikor késztetést érez az ember arra hogy minden mozzanatról beszámoljon ami történik vele..

2017. jan. 13. 20:28
 44/58 anonim ***** válasza:

Ki lehetne alakítani egy napi rutint,hogy pl este amikor hazaértek felhívjátok a szülőket. Mert szerintem nem gáz,sőt jó ha minden nap beszélünk pár szót.

De ennyi,a napi többszöri hívogatás engem is zavarna.

Szépen építsétek be a napi rendbe ezt . Semmi sem történik szerintem,ha csak napi 1x beszél vele .

Szerintem mondd el ,hogy zavar,hogy pl akkor is vele beszél,amikor lenne időtök együtt lenni stb..

2017. jan. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 A kérdező kommentje:

Úgy fest meddő téma..


Off:

Ha van valaki debreceni a válaszadók közül, azt a személyt szívesen meghívom egy csésze kávéra!

2017. jan. 13. 20:40
 46/58 A kérdező kommentje:

Utolsó valászoló:

Köszönöm, tényleg nem rossz ötlet és szerintem ez mind a két fél számára egy arany középút lehet.


Üdv

2017. jan. 13. 20:45
 47/58 anonim ***** válasza:
100%

"Ki lehetne alakítani egy napi rutint,hogy pl este amikor hazaértek felhívjátok a szülőket."


Azt adja a Jóisten, hogy nekem bárki előírja, mikor, milyen időközönként hívhatom fel az anyámat, a barátnőmet vagy akárkit...Kérdező, szerintem épp te vagy az, aki képtelen a párját felnőttként kezelni. Egyébként szó szerint azt írtad, hogy órákig beszélgetsz az anyáddal, ne kezdd el félremagyarázni, fölösleges.:-) Felteszem, a feleségednek ez nem jelent problémát, akkor te se vergődj azon, hogy miképp tartja a kapcsolatot a sajátjával. Amit meg akar osztani vele, úgyis megosztja, ahogy te is a sajátoddal, jó, hogy nem írsz már neki listát, hogy miről beszélhet és miről nem.:D

2017. jan. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem ez a vonat már elment.


Anno a barátnőmnél is ez volt a helyzet és megmondtam neki, hogy ha ez így megy tovább, akkor repülni fog. Kevesebb, mint egy év alatt normális mederbe terelte a dolgot és így már nyugodtan vettem el feleségül.

2017. jan. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
100%

Előző én meg téged rúgtalak volna úgy pitsán, hogy felrepülsz a Holdra! És ott keringesz az űrszemétben a többi szeméttel együtt!

Ki a fos vagy te?! Hogy azt hiszed így beszélhetsz a barátnőddel?!

Szegény szerencsétlent nem elvenni kellett volna, hanem annak is felnyitni a szemét, hogy milyen féreggel van!

2017. jan. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
11%
Én megértem a kérdezőt. Lehet tényleg úgy volt vele, hogy majd ha házasok lesznek észre fogja venni a felesége hogy már külön családja van (annak ellenére hogy nincs gyerek) és nem hívogatja minden csip-csup dologgal az anyját. Elhiszem hogy zavaró, ha mindketten hazaértek a munkából és ahelyett, hogy megbeszélnénk, hogy kivel mi történt, ő felhívja az anyját. Én 5 km-re lakom tőlük, minden héten bemegyek pár órára, meg ha fontos felhívjuk egymást. Nem vagyok rosszban velük, kifejezetten jó a kapcsolat, együtt is elszoktunk menni nyaralni, csak egyszerűen már külön életünk van. A párom dettó. Nem is értem ezt az anyámat hívogatós mizériát... Olyan mintha nem lenne érett egy házasságra. Kíváncsi lennék ha tűz ütne ki először az anyját hívná, aztán tűzoltókat? :D Azért az sem ugyanaz hogy minden nap fél órát beszél az anyjával, vagy hetente 1x 1 órát.
2017. jan. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!