Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudom elérni hogy...

Hogyan tudom elérni hogy feleségem önállóbb és talpraesettebb legyen?

Figyelt kérdés

Amióta összeházasodtunk, úgy érzem feleségem nem tudott teljesen elszakadni otthonról.

Mivel barátnői nincsenek, az édesanyja az egyetlen akivel mindent megtud beszélni. Anyósomat szeretem, tündéri asszony viszont úgy érzem hülye gyerekként kezeli a páromat, ő pedig fingani se mer nélküle.


Naponta többször is beszélnek, és feleségem állítja hogy nem oszt meg vele minden részletet (elhiszem) akkor is zavar hogy egy nyitott könyv az életünk anyósomék előtt.


Hogyan tudnám békességben megbeszélni vele, hogy kevesebbet beszéljen az édesanyjával (ilyet kérni szerintem olyan morbid..)?



2017. jan. 13. 14:46
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
0%
49-es a kérdést szegezheted magadnak is. Kapásból bíráskodsz holott a részleteket sem ismered. Szép vagy.
2017. jan. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
100%
Sok minden reszletet nem irsz le: felesèged hany eves, az anyukaja esetleg egyedul nevelte -e, milyen kerdesekben fordul az edesanyahoz. Szerintem ne kerj ilyen mert csunyabban is elsulhet mint a hogy gondolod. Jogosan zavar mindez, az en helyzetemben a baratom novere az aki mindenrol tud mert napi at tobbszor beszelnek. Èn elfogadtam ès nem hasogatom a temat mert eddig mindig csak rossz up sult el.
2017. jan. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

49-es: "Féreg" lennék azért mert megkérdeztem egy olyan dolgot amit különösnek találok és kicsit zavar?


Egy kicsit erősnek éreztem ezt a jelzőt..

2017. jan. 14. 13:45
 54/58 anonim ***** válasza:
0%
Ez teljesen elvárható egy házaspártól, hogy családként viselkednek. Ebbe nem tartozik bele anyuci naponta többszöri hivogatása, mert akkor azzal ő is bekerül a szűken vett családba.
2017. jan. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ez személyiségfüggő. Bátyám pl míg a szüleinkkel élt, addig is teljesen megfelelő volt neki, hogy MINDENBEN kiszolgálják, és amikor megnősült, ezt vitte tovább. A felesége mindent elé tesz, és a fajsúlyos döntéseknél anyum az első, akivel beszél. Én jelenleg a szüleimmel élek, de pont ugyanolyan önálló vagyok, mint mikor egyedül éltem. Kicsi és nagy dolgokban egyaránt. Ha a feleségednek ez megfelel, nem fog változni. Bátyám se változik, mert neki ez így jó.
2017. jan. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól láttam-értem, akkor tulajdonképpen nem a rendszeres kapcsolat zavar, hanem hogy anyós véleménye sokat nyom a latban. Arról csak futólag írtál, hogy egyébként a döntéseket közösen hozzátok meg. Én arra lennék kíváncsi, hogy az ilyen döntéseknél mennyit nyom az anyós a latban? Ha nem értetek egyet, akkor a te véleményed felé hajlik, vagy anyukának van mindig igaza, és az a jó amit ő mond?

Mert önmagában az, hogy kikéri a véleményét, szerintem nem akkora gond - ha utána át tudja gondolni a saját szempontjai alapján a tanácsot. Én is olyan vagyok, hogyha bizonytalan vagyok valamivel kapcsolatban, akkor fűnek-fának elmesélem (értsd jól, család és barátok), mert jó hallani, hogy kinek mi a véleménye a témáról. Ettől függetlenül a döntés kettőnké a párommal, de nekem jó kibeszélni. Ő meg olyan, hogy mindent egyedül rág át. :)

Szóval ha nem befolyásolja erőteljesen az anyós, akkor nem akkora gond ez, mint aminek tűnik. Szerintem tök jó az, ha valaki ilyen jóban marad a szüleivel felnőttként is, remélem, egyszer én is ilyen szülő leszek, hogy megbíznak bennem. :)

2017. jan. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 A kérdező kommentje:

Lehet igazotok van. Együtt hozunk meg minden kérdést de lehet azért furcsáltam hogy édesanyját is megkérdezi mert én ezt nem teszem az enyjémmel.


Ebből kiindulva elhiszem nektek ha azt a látszatot keltettem hogy önző vagyok..

2017. jan. 21. 08:49
 58/58 anonim ***** válasza:
0%
Nem biztos, hogy meg tudod változtatni sajnos.
2017. febr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!