Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudom elérni hogy...

Hogyan tudom elérni hogy feleségem önállóbb és talpraesettebb legyen?

Figyelt kérdés

Amióta összeházasodtunk, úgy érzem feleségem nem tudott teljesen elszakadni otthonról.

Mivel barátnői nincsenek, az édesanyja az egyetlen akivel mindent megtud beszélni. Anyósomat szeretem, tündéri asszony viszont úgy érzem hülye gyerekként kezeli a páromat, ő pedig fingani se mer nélküle.


Naponta többször is beszélnek, és feleségem állítja hogy nem oszt meg vele minden részletet (elhiszem) akkor is zavar hogy egy nyitott könyv az életünk anyósomék előtt.


Hogyan tudnám békességben megbeszélni vele, hogy kevesebbet beszéljen az édesanyjával (ilyet kérni szerintem olyan morbid..)?



2017. jan. 13. 14:46
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
42%
Na akkor, én 40 felett vagyok, de naponta beszélek Anyuval, és nem hinném hogy ez gond. Nálatok nem ez a gond, hanem az, hogy mellőzve érzed magad, nem a Mama gond. Őszintén beszélgessetek el, miért érzel így, mi hiányzik neked. Mert valami HIÁNYZIK neked, nem az anyuka a gond.
2017. jan. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
35%
A kapcsolatokból hiányzik valami, és áttereled a Mamára. Érdekes, az én párom soha nem panaszolta, hogy Anyummal naponta beszélek. Mi hiányzik neked? Miért nem teljes a kapcsolatotok?
2017. jan. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
57%
Morbid kérés lenne. Minthogy a sok barátnővel járjon pletykálni szerintem jobb tanácsokat tud adni neki az anyja.
2017. jan. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 A kérdező kommentje:

Nem terelek anyósra, nagyon szeretem (ritka eset) de tényleg!

Viszont az nem tetszik !ahogyan! kezeli feleségemet.


Nagyon szeret minket, viszont azt érzem hogy minden döntésében szerepet akar játszani, nehogy pofon érje az életben.

Ez az, ami kicsit aggaszt engem.


Emiatt érzem azt hogy kevés páromnak az önbizalma, sok dolgot megcsináltak helyette, ragaszkodik a "jól bevált" szabályokhoz, nem tud rugalmas lenni.

Ez szerintem a bizonytalanság jele.

2017. jan. 13. 16:12
 15/58 anonim ***** válasza:
86%

Ez majdnem olyan, mintha feleségül vennél egy szőke nőt, aztán az esküvő után elkezdene zavarni a hajszíne, és próbálnád békésen meggyőzni, hogy festesse be feketére inkább a haját, mert neked a szőke nem tetszik.

Azt ne mondd, hogy mikor úgy döntöttél, hogy elveszed, akkor még nem volt ilyen viszonyban az anyukájával... nem várhatod el, hogy eltávolodjanak egymástól és ne beszéljék meg a szokásos dolgokat, csak mert téged zavar.

Rosszul használod a morbid szót, ez nem morbid, simán hülyeség és bunkóság. Csak veszekedés lesz belőle, ha most el akarod szakítani őket egymástól. Amúgy is, miért ne beszélhetnének meg mindent? Valakivel csak meg kell... vagy olyan sötét titkokat rejt a kapcsolatotok, amit más nem tudhat? :D

Inkább a szóhasználatodon csiszolj kicsit, és akkor lehet, hogy veled is szívesebben beszélget majd a párod.

2017. jan. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
13%

Minden komment helyett ajánlanám az alábbi fórum ÉRTŐ olvasását!

Csak aztán nehogy így járjál!


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-apo..

2017. jan. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 A kérdező kommentje:

A beszélgetés nem zavar, hogy mennyit és hányszor az sem.

Én ritkábban emelem fel a telefont hogy felhívjam édesanyámat de akkor tudunk órák hosszat is beszélni.


Az zavar hogy irányítja anyósom a páromat és a szájába rág mindent.

Lehet én fejeztem ki rosszul magam, ezt szerettem volna mondani.

2017. jan. 13. 16:32
 18/58 anonim ***** válasza:
10%
Az már elég fura hogy nincs egy barátnője sem.Ritka eset lehet.
2017. jan. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
23%

De miért vettél el egy olyan nőt, terveztél vele hosszútávon, aki szerinted képtelen az anyukája nélkül meglenni, ha úgy érzed, hogy a döntéseiben ő befolyásolja és nem hagyja élni, kibontakozni? Mert gondolom ez nem most jött elő, hanem mindig is így volt.

Akkor másik párt kellett volna találni, ha ez ennyire zavar...

De mivel te őt vetted el, akkor fogadd el. Mert tudod majd jön a gyerek, akkor meg a gyereknevelésbe fog állandóan kedves anyós beleszólni, majd megmutatja, hogy hogy kell gyereket nevelni, amit te majd lehet, hogy máshogy gondolsz és azért egy gyerek más, mint két felnőtt ember és akkor lehet más véleménnyel leszel majd a kedves anyósról.

Szóval törődj bele, ha őt választottad.

Viszont nyugodtan lehet beszélgetni, kommunikálni, nem véletlenül ez a hosszú párkapcsolat titka és el lehet mondani a véleményedet a feleségednek, hogy oké, hogy szereti az anyukáját, beszélgetnek, csak nőjön már fel végre és legyen saját akarata, saját döntése, mert te egy felnőtt emberrel szeretnél együtt élni, aki maga dönt dolgokról, éli a felnőtt életét.

2017. jan. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
48%

összeköltözés alatt is ez volt?

vagy akkor miért vetted el?

miért nincs barátnője? kolléga?

2017. jan. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!