Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom nagyon megsértődött...

Anyósom nagyon megsértődött rám. Lehet tenni valamit?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyunk házasok a férjemmel, anyukám révén van saját lakásunk is.

Mióta összeházasodtunk, anyósom konkrétan zaklat azzal a kérdéssel, hogy mikor lesz unoka. Eleinte csak kérdezgette néha, hogy tervben van-e, mondtam, hogy nem. Azóta is így ment, családi ebédeken rendre feljött ez a téma.

A múlt hétvégén viszont tovább ütötte a vasat, olyanokat vágott már a fejemhez idegesen, hogy bezzeg a lánya (mármint anyós lánya, férjem nővére) tudja, hogy mi a dolga egy nőnek, ő már szült kettőt is, és képtelen felfogni, hogy én miért nem szülök már, nem vagyok tán képes rá??

Erre nagyon felbosszantottam magam, és mondtam neki, hogy képes vagyok, anyuka, de sem most, sem később nem szeretnék gyereket.

Na ezen teljesen kiakadt, rácsapott az asztalra, hogy akkor lehet kimenni, meg hogy lehet ilyen felesége az ő fiának. Fogtam magam, megköszöntem az ebédet, hozzátettem, hogy ilyen hangon nem kívánom, hogy beszéljen velem, majd hazamentem. Férjem jött utánam, ő is nekem adott igazat. Természetesen tudja a férjem is, hogy nem akarok gyereket. Már csak attól bosszús leszek, ha meglátom leírva, hogy elsírta magát a gyerek egy-egy játék, semmiség miatt, pláne ha még meghallom, látom, csak ideges leszek. Nem kedvelem őket, egyszerűen sosem ment.

Anyuka azóta felhívta a férjemet, hogy menjen CSAK Ő át hétvégére, én meg majd azután, hogy ha megjött az eszem...

Persze azt mondta a férjem, hogy vagy ketten, vagy senki. Erre anyós, hogy akkor ő se jöjjön... De ma már megjelent a férjem munkahelyén, hogy hozott neki ebédet, mert tudja, hogy nem olyan a felesége...

Hát... Ezen még inkább felidegesítettem magam.

Haragtartó az anyós, de nem érzem úgy, hogy ki kéne engesztelnem. Tanácsokat tudtok adni? Hogy kéne vele elfogadtatni ezt? 32/N



2017. márc. 2. 19:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ez a te dontesed, az meg, hogy haragod tart az ove.
2017. márc. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A férjed a kulcs. Ő az összekötő most köztetek. Neki kell anyóspajtással beszélnie, hogy melletted áll, ti beszéltetek erről, nem terveztek gyereket, és ezt neki el kell fogadnia, nincs alternatíva. A gyerek nem parancsra lesz, és ez kettőtök döntése, amihez minden jogotok megvan, felnőttek vagytok - úgy éltek, ahogy akartok.


Egy darabig biztos lesz egy csendes duzzogás, de vagy most a sarkatokra álltok és elvágjátok ezt a fonalat, vagy ebből évekig tartó állóháború lesz.

2017. márc. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem fogja elfogadni. Elég durva amit a fejedhez vágott. Szerintem semmi joga, hogy megsértődjön rád(illetve joga az van, de ne nyilvánítsa ki így a véleményét).


A férjeddel mielőtt összeházasodtatok csak megbeszéltétek, hogy lesz-e gyerek vagy sem. Ennek fejében sincs beleszólása ebbe az ügybe. Legyen boldog a lánya által szült unokákkal.

2017. márc. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Sehogy, ilyen makacs hülyén fog meghalni a vén lány. Ha harag tartó akkor akkor lesz megnyugvásod, ha feldobja a pacskert. Orulj neki hogy a férjed nem egy szoknyán függő kis gyerekember es megvéd az anyjával szemben. Legyetek boldogok ez a ti eletetek, ti elitek, felette mar eljárt az idő, nincs miért rosszul érezned magad. Sőt a helyzetet is remekül kezelted, alapvetően ennél többet nem tehetsz.

En a helyedben megmondanám neki, hogy ha meg babazni akar a vénlány, szüljön ő hat tud, vagy üljön ki a kertbe es várja, hogy a bokor alatt terem egy, mert ha lenne se vinnem at ezek után.

2017. márc. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 piroska és a farkas ***** válasza:
100%

Sehogy. Az egy dolog, h vannak vágyai, az meg egy másik, h a gyerekkérdés egyedül a férj és a feleség dolga. Véleménye lehet, beleszólása nem. Egyébként a képességre vonatkozó megjegyzése kifejezetten tapintatlan, lehetne épp az is a helyzet, h szeretnetek babát de nem sikerül. A férjed pedig ne fogadja el az ebédet attól, aki nem fogadja el a feleségét.

Egyébként valóban idegesítő tud lenni egy gyerek...nekem két háromév alatti van😃, de az is igaz, h olyan örömöt tud adni, amit semmi más az életben. Ettől függetlenül magánügy, h ki szeretne és ki nem. A helyedben én is ott hagytam volna anyóst.

2017. márc. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

tojni rá

párod melletted áll, ti döntötök a gyerekvállalásról és kész.

ha anyós el akarja veszíteni a fiát, akkor hajrá

2017. márc. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A férjed álljon az anyja elé és közölje vele, hogy a KETTŐTÖK DÖNTÉSE(!!!) hogy nem akartok gyereket.

Gondolom ezt a házasságkötésetek előtt tisztáztátok.

Aztán rendezze el az anyját, védje meg a döntéseteket!

2017. márc. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Líz2017 válasza:
100%

Ezt nagyon nehezen fogja megérteni. Talán idővel beletörődik és rájön, hogy legalább titeket ne idegenítsen el magától mert nem hogy unokája nem lesz a fiától, de ha így folytatja még a fia sem lesz mellette.

Valahogy ezt kellene megértése, hogy legalább titeket ne veszítsen el és fogadja el a döntéseteket.

De mint ahogy írtam ehez biztos sok idő kell majd

2017. márc. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
40%
En egyebkent siman azt mondanam, hogy Anyuka mar mindent megprobaltunk, ezer kivizsgalason voltunk de a Jozsi (a fia) sajnos termeketlen.
2017. márc. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
87%
Először finoman, majd durván küldeném el a francba, ha a méhem körül matatna. Ha ezen végleg megsértődne, az lenne a bónusz.
2017. márc. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!