Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hülyét csináltam magamból ha...

Hülyét csináltam magamból ha őszintén szerettem a barátnőm szüleit/nagyszüleit, de kiderült évek után hogy utálnak, kinevetnek?

Figyelt kérdés

Több éve vagyunk együtt. Az első pillanattól kedvel a családját, 1-2 év után már úgy szerettem őket mintha a saját családom lenne. Őszintén foglalkoztam velük, segítettem. Mindig kedvesek voltak velem, ölelgettek, stb. Nyoma sem volt annak hogy utálnának. A nagymama egyfolytában süteményeket sütött, küldött nekem, az apósjelölttel együtt pecáztunk, autószereltünk.

Amikor a nagypapa korházba került a másik unokája és annak férje nem is érdeklődött felőle, én meg annyira aggódtam hogy hivogattam a kórházat meg aztán őt is (400km választ el minket tőlük)


A szülők és a nagyszülők is összevesztek anyagiakon a barátnőm húgával. Akkor borult ki a bili és egy családi perpatvarban a tesó számonkérte őket, hogy ne játszák meg magukat, mondják meg nekem miket mondanak rólam a hátam mögött.

Később megkérdeztem a csajt mik ezek a dolgok, aztán más távolabbi rokonokat is és elismerték.


Kiderült hogy a kezdetektől lenéznek engem mert nem vagyok gazdag (csak viszonyításképpen a nagymama napszámos volt, a nagypapa traktoros, a szülők piacoznak), rendszeresen kinevetnek engem hogy nem értek a falusi dolgokhoz (állattartás, földművelés), minden rosszat mondanak rólam, szídnak mindenkinek. Állítólag amikor a nagypapa kórházban volt, akkor is kinevettek hogy ők gyűlölnek engem, én meg itt jópofizok.


Elsősorban azért utálnak mert nagyvárosi vagyok, másodsorban azért mert keveset keresek, harmadrészt meg azért mert ronda vagyok a lányukhoz/unokájukhoz, negyedrészt mert csak utálják a pofámat.

A húg férjével kapcsolatban gyanakodhattam volna, mert őt elöttünk is mindennek elmondják már évek óta, aztán vele is jópofiztak mint velem. Amúgy elismerték a dolgokat, teljesen nekem támadtak amikor megkérdeztem. Aztán kizavartak a házból, pedig semmi rosszat nem tettem. Ahogy lebuktak 180 fokos fordulatot vettek.


Hülyén érzem most magam, mint akit érzelmileg kihasználtak és hülyét csináltak belőle. Hogyan kéne innentől viselkednem? A barátnőm ennek ellenére szorosan ragaszkodik hozzájuk, nem is beszélt velük erről (náluk a "gyerekeknek" nincs szava, nem kérhetik számon a "felnőtteket")


Össze akarunk házasodni, gyereket akarunk, de a családja kitiltott engem meg a vejüket is a házból és már előre bejelentkeztek hogy ha lesz gyerek az náluk lesz minden hétvégén (a tesó a gyerekeit így is odaviszi hozzájuk hogy a férje ki van tiltva) valószínűleg a barátnőm is odavinné ezekhez a gyerekünket. Azt kiabálják hogy nekik nagyszülői jogaik vannak és kihívják a vejükre a rendőrséget meg rám is ha nem lesznek odavíve hozzájuk az unokák.


Mit tennétek a helyemben?


2017. márc. 27. 11:18
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező!

23-as vagyok és csak azért nem írok privátot, mert hátha másnak is hasznos az infó.


Akkor fussunk neki!

12 millió a hitel, ami a kamatokkal terhelve 20millió.

Ezt a kamatot a bank 15-20-25 évre számolta.(?)

(Nem tudom mennyi futamidőre kértétek a hitelt és abból már hány év ment le)

Mondjuk fizetitek 5 éve, akkor végelszámolásnál a bank kéri a tőkét, a 12 milliót és csak az 5 évre szóló kamatát, tehát megszabadultok a tizen-huszonév kamatától, ami esetetekben 8millió lenne a futamidő végéig, de így csak mondjuk 2 millió a kamat, tehát a bank felé fizetnetek kell 12millió tőke+2millió kamattartozást.

((Természetesen levonva belőle, amit már befizettetek!)

Ezek persze csak olyan számok, amiket most hasra ütve mondtam, mert nem ismerem az adatokat.

Mindenképpen a 18 millióból (amennyiért el tudnátok adni) maradni kell az önerőnek (3millió), ami evidens, hogy annak jár vissza, aki kifizette.

Ha közösen fizettétek, akkor fele-fele.

Mivel egyes bankoknál van olyan szabályozás, hogy végtörlesztésre csak X idejű futamidő letelte után adnak lehetőséget és ti még nem fizetitek annyi ideje, akkor sincs dráma, mert akkor kiköltöztök, mindenki megy a maga útjára, de közösen kiadjátok addig bérbe (szerződéssel!) és a bérleti díjból fizetitek a törlesztést, addig az időpontig, míg lehet végtörleszteni.

Ez utóbbi persze nem szentírás, lehet, hogy a ti bankotok az azonnali végtörlesztést is elfogadja, ezért kellene - mielőtt bármit léptek - az ottani hitelügyintézővel felvenni a kapcsolatot. Erre egyébként is szükség van abban az esetben, ha a banknak jelzálogjoga van bejegyezve az ingatlanra, tehát az eladáshoz az engedélyük szükséges, de ez csak egy formaság, minden esetben megadják, mert az érdekük, hogy a pénzükhöz jussanak.

A legjobb, ha írásban kérsz felvilágosítást, akkor írásban válaszolnak, pontos összegekkel és attól már nem térhetnek el felfelé, legfeljebb lefelé.

Szóval irány a bank és pucolás ettől az idióta bagázstól, a tutyimutyi lányukkal együtt, mert ez egy horrorélet, ami várna rád!

Ha esetleg még lenne kérdésed, nyugodtan írj privit!

Sok szerencsét!

2017. márc. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
38%

Nem jön ki nekem a matek.

Van még plusz fedezet bevonva a hitelbe? Anyósék háza esetleg?

2017. márc. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
71%

#32

Előző vagyok, egyszerre írtunk.

Ha elolvasod amit írtam, így is van kérdésed?... vagy milyen matek nem jön ki neked?

2017. márc. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
92%
Mindenképp menj be a bankba, és kérdezz rá, ilyenkor mi van. Aztán állj a barátnőd elé a kész tényekkel, hogy vége van, a hitellel ez meg ez lesz, és a soha viszont nem látásra.
2017. márc. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, majd írd meg a fejleményeket. Nagyon sajnálom, hogy ekkorát kellett csalódnod.
2017. márc. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 kovpet ***** válasza:
80%

Van valami mondás, hogy akit egyszer átver az, akiben bízik, az peches. Akit kétszer is, az ostoba.

Nálad az első alkalom már megvolt, ne várd meg a másodikat.

2017. márc. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
73%
Nagyom sajnálom, de jobb, hogy kiderült. Ha a férjemet állandóan kibeszélnék ok nélkül a szüleim, akkor biztos, hogy megszakítanám velük a kapcsolatot. Szerencsére az én szüleim nem ilyenek.
2017. márc. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
62%
Menj ettől a családtól még most. Később, gyerekkel csak pokollá teszik az életed. Barátnőd ha nem tart Veled, akkor bármilyen fájdalma, de inkább most vess véget neki. A hitel ügyben meg menj be a bankba, mindenre van megoldás csak akarni kell. Vagy a leányzó vállalja át a teljes hitel fizetést, és fizessen ki Téged. Azt vedd figyelemben ha jogilag akartok szét menni és ne adj isten bíróságra megy a dolog, akkor élettársi viszonynál nem fele-fele az arány hanem szerzés arányában. Tanúkkal kell igazolni ettől meg ettől éltetek együtt ( az, hogy hova vagy bejelentve nem számít), oda érkezett számlák stb, nem olyan nehéz, bár nehezebb, mint házasságnál az osztozkodás. Inkább most vívd ezt meg, mint fiatalon tönkre menj lelkileg és ne tudj újra kezdeni, bár szerintem mindig lehet újra kezdeni , ha nehezen is, de lehet.
2017. ápr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!