Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hülyét csináltam magamból ha...

Hülyét csináltam magamból ha őszintén szerettem a barátnőm szüleit/nagyszüleit, de kiderült évek után hogy utálnak, kinevetnek?

Figyelt kérdés

Több éve vagyunk együtt. Az első pillanattól kedvel a családját, 1-2 év után már úgy szerettem őket mintha a saját családom lenne. Őszintén foglalkoztam velük, segítettem. Mindig kedvesek voltak velem, ölelgettek, stb. Nyoma sem volt annak hogy utálnának. A nagymama egyfolytában süteményeket sütött, küldött nekem, az apósjelölttel együtt pecáztunk, autószereltünk.

Amikor a nagypapa korházba került a másik unokája és annak férje nem is érdeklődött felőle, én meg annyira aggódtam hogy hivogattam a kórházat meg aztán őt is (400km választ el minket tőlük)


A szülők és a nagyszülők is összevesztek anyagiakon a barátnőm húgával. Akkor borult ki a bili és egy családi perpatvarban a tesó számonkérte őket, hogy ne játszák meg magukat, mondják meg nekem miket mondanak rólam a hátam mögött.

Később megkérdeztem a csajt mik ezek a dolgok, aztán más távolabbi rokonokat is és elismerték.


Kiderült hogy a kezdetektől lenéznek engem mert nem vagyok gazdag (csak viszonyításképpen a nagymama napszámos volt, a nagypapa traktoros, a szülők piacoznak), rendszeresen kinevetnek engem hogy nem értek a falusi dolgokhoz (állattartás, földművelés), minden rosszat mondanak rólam, szídnak mindenkinek. Állítólag amikor a nagypapa kórházban volt, akkor is kinevettek hogy ők gyűlölnek engem, én meg itt jópofizok.


Elsősorban azért utálnak mert nagyvárosi vagyok, másodsorban azért mert keveset keresek, harmadrészt meg azért mert ronda vagyok a lányukhoz/unokájukhoz, negyedrészt mert csak utálják a pofámat.

A húg férjével kapcsolatban gyanakodhattam volna, mert őt elöttünk is mindennek elmondják már évek óta, aztán vele is jópofiztak mint velem. Amúgy elismerték a dolgokat, teljesen nekem támadtak amikor megkérdeztem. Aztán kizavartak a házból, pedig semmi rosszat nem tettem. Ahogy lebuktak 180 fokos fordulatot vettek.


Hülyén érzem most magam, mint akit érzelmileg kihasználtak és hülyét csináltak belőle. Hogyan kéne innentől viselkednem? A barátnőm ennek ellenére szorosan ragaszkodik hozzájuk, nem is beszélt velük erről (náluk a "gyerekeknek" nincs szava, nem kérhetik számon a "felnőtteket")


Össze akarunk házasodni, gyereket akarunk, de a családja kitiltott engem meg a vejüket is a házból és már előre bejelentkeztek hogy ha lesz gyerek az náluk lesz minden hétvégén (a tesó a gyerekeit így is odaviszi hozzájuk hogy a férje ki van tiltva) valószínűleg a barátnőm is odavinné ezekhez a gyerekünket. Azt kiabálják hogy nekik nagyszülői jogaik vannak és kihívják a vejükre a rendőrséget meg rám is ha nem lesznek odavíve hozzájuk az unokák.


Mit tennétek a helyemben?


2017. márc. 27. 11:18
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező.


Múltidőben tetted fel a kérdésed.

Ezek szerint már eldöntötted a kérdést.


Tedd össze a kezed és örülj, hogy még nincs gyereketek.

Mert akkor örökre hozzájuk lennél láncolva.


Ehhez képest a lakás tartozás kismiska.

Az sem könnyű történet lesz, de még szerencse, hogy meggondolhatod magad és rajtad áll, hogy boldogan élhetsz más valakivel.


Lépj tovább és ezt az ügyed tanulságképpen érdemes minél hamarabb lezárni.

Az közös adósságot biztos meg lehet oldani.

Aki azt írta, hogy "nehogy már a lakás adósság tartson össze benneteket".

Így igaz.

Elosszátok, vagy egyikőtök kifizeti a másikat, vagy eladjátok a házat, és pá.

2017. márc. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
97%
öregem ha elköltözöl akkor fizeted a rád eső részt,de attól még nem kell ott maradnod, komolyan nem azt azt hozod fel, hogy " dehát szeretem a lányt" hanem azt "dehát hitelem van" komolyan ez lenne a szerelem részedről? ha csak ez tartana össze akkor egy ilyen családdal pláne nem érné meg nekem ez az egész.
2017. márc. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
93%

Az életben semmi nem történik cél és értelem nélkül!

Ezek a dolgok most azért derültek ki - akármennyire is kifosztottak érzelmileg - hogy legyen lehetőséged meggondolni a továbbiakat.

Nevezetesen, hogy ilyen mérgezett légkörben akarod e leélni a maradék életedet és ebbe a kapcsolatba akarsz e gyereket?

MOST jött el az idő a változtatásra!

A banknál érdeklődj a lakáseladásról és az azt követő egyösszegű hitelkiváltásról.

Ha sikerülne eladnotok és kifizeted a bankot, akkor sokkal kevesebb pénzt kell befizetned, mint a jelenlegi tartozás, mert a hátralevő kamatok megszűnnek.

Vagy:

Szakítotok, az egyikőtök a lakásban marad és átvállalja teljes egészében tovább a hitelt, de akkor a lakás is az övé lesz. Az eddig befizetett hitelt elfelezitek és aki marad, az azt kifizeti az elköltözőnek.

Ha te maradsz a lakásban, annyi a törlesztés, mintha albérletet fizetnél.

Egy szaros hitel miatt ne dobd oda az életedet!

Vagy:

Maradjon minden így köztetek, azzal a feltétellel, hogy a barátnőd MINDEN kapcsolatot megszakít a rokonságával.

Másképp nem megy!

Ha aztán egyszer gyereketek lesz, pereljenek be benneteket a láthatásért és utazzanak fel havonta, ha látni akarják egy parkban az unokát, dédunokát esetenként 2 órát.

Te/ti ugyanis nem vagytok kötelesek házhoz szállítani a gyereket, csak a láthatás lehetőségét kell biztosítanotok nekik, ha már megnyerték a pert.

Amúgy meg tényleg el kellett volna gondolkoznod a mentalitásukon a húg férjével kapcsolatosan!

A felsoroltakon kívül más (jó) lehetőséged nincs, VÁLTOZTASS!

2017. márc. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
91%
Pff, hát ez egy nagyon gerinctelen család, és most nem akarok vádaskodni, de az ilyen kibeszélések nem szoktak hosszútávon működni, ha a barátnődnek eszébe jutna megvédeni téged. Biztosan nem a barátnő családja az első dolog a párkapcsolatban, de az ilyenfokú megalázást messze nem érdemelted meg, és én is azokkal vagyok, akik azt mondják, hogy menekülj, amíg tudsz. Te mindent megtettél, mi mást kellene még csinálnod?
2017. márc. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Nagyon gondolkodom ... felhívtam a húga férjét, találkoztunk egy fél órára ebédszünetben. Náluk a srác fizette be az öneröt, ö fizeti a hitelt, a csaj nem dolgozik mar 8 éve, a két gyerek közti idöben is derogált neki meg azóta is hogy ovisok. Azt mondta hogy hallotta a faluban: a drága szülök öt ki fogják késziteni, mehet az utcára mert minden a lányuké lesz, nem türik tovább. A lányt a gyerekekkel magukhoz költöztetik a házat meg eladják. Már így eltervezték amiért szembe ment velük! Akkor rólam ugyanezt mondhatják csak nekem nincsenek ott "kémeim". Amúgy a húg is örökségen rúgta össze a port a családdal (1-2 százezer forinton)


23: hogy van ez a lakás dolog? Írnál privátban? Én most úgy gondolkodom hogy felvettünk 12 millió hitelt, 3 volt az önerö, de a banknak tartozunk valami 20-al összesen. Most el tudjuk adni kb 18-ért akkor még tartozom 2-vel a banknak és buktam a 3-at amit beletettünk.

Kész csöd, ebben az esetben csomagolhatok a híd alá, nincs hova mennem.


Sajnos nem védett meg ezen gondolkodtam el ennyire. Évekig hallgathatta ahogy a húga is ahogy a férjét szidják. Jó hülye vagyok, de nálunk nem divat a szini tanoda, mi nem tudnánk eljátszani ilyesmit évekig mint az ö családja! Naív vagyok, elismerem !!! De a szerelemtöl nem láttam és olyan vagyok hogy a börtönviselt eröszakos emberböl is a jót akarom kinézni.

2017. márc. 27. 15:56
 26/38 acelsziv ***** válasza:
92%

Nem csináltál magadból hülyét. Csak őszinte ember vagy aki bízik a másokban. Ezzel nincs gond.

Azzal viszont igen, hogy a barátnőd nem védett meg és még most sem változott a hozzáállása a szüleihez.

Nálunk is ki akartak fúrni anyósék ilyen - olyan okokból. A párom meg közölte velük, hogy még egy rossz szót mondanak rám és többé nem áll szóba velük.

Azóta teljesen megszakítottuk a kapcsolatot anyósékkal és mindkettőnk nyugodtabb.

Tehát nálatok a párod az igazi hunyó.

Ideje lenne gerincet növesztenie.

2017. márc. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
91%
akkor kezdjél el félretenni egy egyszobás lakásra és közben majd részletben fizeted a megmaradt 2 milliót, amint el tudsz költözni belőle. A sógorod meg nagy idióta hisz házasságban a hitel és az azon vett dolgok is közösek, nem fog mindent megkapni, csak mert a nagyság úgy gondolja.
2017. márc. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
79%
párdon látom nem a sógor felesége hanem az anyósék gondolják így,de akkor is hülyeségeket mondanak
2017. márc. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:
75%
Nekem van/volt egy osztálytársam aki a barátom (volt). Egyszer elmentem a többi barátjával ès utána elkezdtèk ellenem fordítani ès majdnem sikerült is Nekik. Èn most lèpek e miatt, egy ilyenben règ ott hagytam volna a csajt...
2017. márc. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
88%

azért a másik szenvedő pasi se semmi, rég kidobtam volna a lányt a lakásból, aztán csináljon amit akar.


te meg mpst lépj, most max pénzt buksz, de később?!

2017. márc. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!