Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Iskolázottság miatti hátrány,...

Iskolázottság miatti hátrány, anyós nem bír?

Figyelt kérdés
Anyósom és férjem is diplomás. Én nem, sőt, vendéglátós vagyok, elég sokat dolgozom. Anyósom, a kapcsolatunk elején fél órás monológot adott elő a család előtt, milyen jó és fontos diplomásnak lenni. Igazából én sosem voltam jó tanuló, úgy értem főiskolára nem jutottam el, de pincérnő a szakmám, tudom, nem nagy dolog, de én szeretem csinálni,fizetésem is jó, nem is tudom mit tanuljak diplomás képzésen. Rosszul esett, hogy lenézett, sajnos párom sem állt ki akkor mellettem. Mikor náluk vagyunk, direkt úgy tereli a beszélgetést, hogy az aktuális politikai témáról legyen szó, amihez valószínűleg a műveletlenségemből adódóan nem tudok hozzászólni, így kimaradok a beszélgetésből. De szeretem a művészetet, a természetet, ezek a témák nem kerülnek elő. Tudom a helyem a világban, nem vagyok egy kifejezett okos nő, de szeretem a fiát, rendszeresen főzök, tiszta vagyok, nyugalom van, és nem ez kellene, hogy számítson? A fia boldog mellettem? Akár hányszor találkozunk, lekezelő velem, alig néhány rám,mintha ott sem lennék. Amikor főz, és küld kaját, csak egy adagot.Tudja, hogy a fia jó étvágyú, mégis egy neki való adagot küld. Nem halok éhen, csak érthetetlen ez a gesztus is. Az esküvőnkön nem is gratulált, táncolni sem jött oda velem, egy mondatot nem beszéltünk, igaz, nem az volt azon a napon a legfőbb gondom, hogy anyós hol van és miért nem gratulált. Ajándékot sem kaptam tőlük, a férjem kezébe adtak borítékot, a keresztnevével. A legfőbb probléma szerintem a diploma hiánya. Ki volt már ilyen helyzetben? Hogyan kezeljem?
2017. ápr. 7. 21:12
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
75%
Hát igen, sok nő nincs a helyén. Engem meg az egyetemi diplomám miatt nem bírt az anyós soha. Túl tanult voltam a proli szintjének.
2017. ápr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:
Én jó helyen vagyok :) szeretjük egymást, hiába az anyós áskálódása, együtt vagyunk, egymásért élünk és tervezzük a babát.
2017. ápr. 9. 17:54
 33/33 anonim ***** válasza:
57%

Kb mintha az én anyosomat irtad volna le...

😮

Még a vizkoves kád, és a wc deszka is stimmel.. 😔

Csak nekem a férjem mellémáll...

Nagyon sokáig álltam ellen, mosolyogtam, elengedtem a fülem mellett a beszolasait, lepergett rólam, még sajnáltam is, hogy ilyen röhejes én viselkedik...

De aztán jött a kislányunk, és onnantól anyatigris lettem...Egyre inkább azt éreztem, hogy én nem akarom, hogy a gyerekem ezt a példát lássa, én azt akarom, hogy az embert lássa, és ne a pénzt, a végzettséget, stb.

Úgyhogy csendeshaborut hirdettem...Az idő nekem játszik, nem hangolom a lányunk az ellene, de nem is érezheti rajtam, hogy szeretem....Nem járok át 3 éve egyáltalán. A lányom kezdi magától kiismerni... Már nem akar menni...

Anyósom szenved mint a kutya...Próbál beküldő, pitizik, levelet ír, de sajna a hozzáállásával elveszíti a fiát, és az unokáját...Én meg csak csinálom a dolgom, és a lelkem tiszta...Mert maga alatt vágja a fát...

Meglátod, ha baba lesz, minden megváltozik...

2017. ápr. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!