Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Iskolázottság miatti hátrány,...

Iskolázottság miatti hátrány, anyós nem bír?

Figyelt kérdés
Anyósom és férjem is diplomás. Én nem, sőt, vendéglátós vagyok, elég sokat dolgozom. Anyósom, a kapcsolatunk elején fél órás monológot adott elő a család előtt, milyen jó és fontos diplomásnak lenni. Igazából én sosem voltam jó tanuló, úgy értem főiskolára nem jutottam el, de pincérnő a szakmám, tudom, nem nagy dolog, de én szeretem csinálni,fizetésem is jó, nem is tudom mit tanuljak diplomás képzésen. Rosszul esett, hogy lenézett, sajnos párom sem állt ki akkor mellettem. Mikor náluk vagyunk, direkt úgy tereli a beszélgetést, hogy az aktuális politikai témáról legyen szó, amihez valószínűleg a műveletlenségemből adódóan nem tudok hozzászólni, így kimaradok a beszélgetésből. De szeretem a művészetet, a természetet, ezek a témák nem kerülnek elő. Tudom a helyem a világban, nem vagyok egy kifejezett okos nő, de szeretem a fiát, rendszeresen főzök, tiszta vagyok, nyugalom van, és nem ez kellene, hogy számítson? A fia boldog mellettem? Akár hányszor találkozunk, lekezelő velem, alig néhány rám,mintha ott sem lennék. Amikor főz, és küld kaját, csak egy adagot.Tudja, hogy a fia jó étvágyú, mégis egy neki való adagot küld. Nem halok éhen, csak érthetetlen ez a gesztus is. Az esküvőnkön nem is gratulált, táncolni sem jött oda velem, egy mondatot nem beszéltünk, igaz, nem az volt azon a napon a legfőbb gondom, hogy anyós hol van és miért nem gratulált. Ajándékot sem kaptam tőlük, a férjem kezébe adtak borítékot, a keresztnevével. A legfőbb probléma szerintem a diploma hiánya. Ki volt már ilyen helyzetben? Hogyan kezeljem?
2017. ápr. 7. 21:12
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
91%
Kicsordult a könnyem a nevetéstől,kedves utolsó előtti..... műveltség..... egy dolog, ez tanulható, bármikor pótolható, mindenki számára könnyen hozzáférhető az Internet világában. Az intelligencia és emberség viszont vagy van valakiben, vagy nincs. A kérdezőben egyértelműen megvannak, te viszont visszafordíthatatlanul unintelligensen kell leéld egész művészetrajongó életedet:):):):)
2017. ápr. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
25%

"Te utolsó... most nem azért, de lenyomtad itt ezt a hajmeresztő dumádat, és a végén sikerült leírnod, hogy "megfog érteni". Mutatom helyesen: meg fog érteni. Ugyanis az ige a megéreni, erről választod le az igekötőt..." - Jól van na, most hiába írom kifogásként, hogy a fáradtság miatt nem figyeltem eléggé oda. Tényleg nagyon gáz, hogy az igekötőt véletlenül egybeírtam a segédigével, de beláttam a hibámat. Én se csesztetlek azért, mert a megérteni helyett "megéreni"-t írtál vagy a tanárbácsi helyett "tanárnácsi"-t. Legközelebb, ha valakit be akarsz alázni írásban, nem ártana egy kicsit alaposabbnak lenned. Igaz, az előző kommentem arról árulkodik, hogy én se vagyok elég alapos, de belátom a hibáimat. Szóval erről ennyit.

"Nem lehet, hogy te keverted össze a két festőt, nem pedig a tanárnácsi? :D"- Hiszed vagy sem, diák létemre meg tudok különböztetni egy Picasso festményt egy Van Gogh-étól. Egyébkét az a "tanárNácsi", aki egyébként tanárnő, - de mindegy nem ez a lényeg, - pedagógus lététre tényleg nagyon műveletlen. A matektudását (mivel matektanár) nem kérdőjelezném meg, biztosan tudja a matekot legalább 100%-osan, de azt a tényt, hogy műveletlen, számtalan példával alá is tudnám támasztani.

2017. ápr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
37%

"Kicsordult a könnyem a nevetéstől,kedves utolsó előtti..... műveltség..... egy dolog, ez tanulható, bármikor pótolható, mindenki számára könnyen hozzáférhető az Internet világában. Az intelligencia és emberség viszont vagy van valakiben, vagy nincs. A kérdezőben egyértelműen megvannak, te viszont visszafordíthatatlanul unintelligensen kell leéld egész művészetrajongó életedet:):):):)"

Van egy olyan feltételezésem, hogy azt a kommentemet nem olvastad végig. Ugyanis leírtam azt is, hogy nem a műveltség teszi az embert, hanem az erényei és persze a munka. Vagy várjunk, lehet, hogy elolvastad, csak túl hülye voltál ahhoz, hogy megértsd, amit írtam. Azaz, neked most vagy szövegértési problémáid vannak, vagy szörnyen előítéletes vagy és a kommentemnek csak az elsőkét sorát elolvasva ítéltél meg engem. Intelligenciáról és unintelligenciáról papolni bezzeg tudsz, csak az kérdés, hogy eme két fogalmat tudnád-e saját szavaiddal definiálni.

2017. ápr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Férjem szerint az ő anyukája jó ember és biztos nem akar bántani. Sajnos nem veszi észre, még a jelenlétében elhangzott célzásokat sem. Igyekszem keveset találkozni velük, apóssal, és a férjem testvérével egyébként jóban vagyunk, ők nem szoktak megalázni, és tudunk is beszélgetni, ők nem diplomások és nem erőltetik a politikát sem. Azt gondolom, hogy ha valakit nem érdekel a politika, attól még nem műveletlen, vagy unintelligens. Tényleg ezer más dologról tudok beszélni, beszélgetni, de ez a politika...
2017. ápr. 9. 12:53
 25/33 anonim ***** válasza:
36%

Valahol meg tudom érteni az anyósodat. Szegény egy kissé szellemi hontalanságban szenved és nagyon szeretne már egy jót beszélgetni, csak azok a témák, amikről beszélgetni szeretne, azokhoz nem elég az általános műveltség. Megpróbálja erőltetni a dolgokat, hogy elérje vele céljait: pl. egyfolytában politikáról beszélni és téged kirekeszteni. Egykoron én is ilyen voltam. Én voltam a legboldogabb, ha volt olyan ember a közelemben, akivel politikáról, történelemről és művészetekről tudtam beszélgetni és ez most is így van. Nagyon idegesítettek a hétköznapi témák, de végül megtanultam egy kicsit nyitottabb és toleránsabb lenni. Nem mondom, hogy most így jobban érzem magam, de így képes vagyok az emberekben meglátni a jót és a személyiségükre könnyen rá tudok hangolódni.

Tudod kedves kérdező, a művelt ember élete csupa vigíliákból áll. Az az ember, aki éhezik a műveltségre, nagyon sajátos személyisége van (vagy maximalista; vagy nagyon érzékeny; vagy bolond, akárcsak én) és emiatt a hétköznapi emberek szemében nehezen viselhető közben lépten-nyomon meg nem értettségekbe ütközik. Ennek következtében pedig vagy begolyózik, vagy leszarja és terheli a hétköznapi embereket sajátos világnézetével vagy megpróbál változtatni; nem is tudom melyik a rosszabb. Ha begolyózik, akkor egyedül marad; ha leszarja maga körül az embereket és csak pofázik tovább, akkor egy idő után egyedül marad; ha megpróbál változni, akkor elveszti igazi énjét és az borzalmas. Nem könnyű, ha ez embernek különleges értékszemlélete van. Gondolom az anyósod pedig abban reménykedett, hogy a fia egy entellektüel nőt vesz el, akivel, majd tudna csevegni. Csak a kedves Mama azzal nincs tisztában, hogy a diplomás fia nem biztos, hogy olyan életet szeretne, amilyet ő elképzelt neki. Biztos nem könnyű neki, hogy a fia egy egyszerű pincérnő mellett lelte meg a boldogságot, de volt neki elég ideje, hogy ezt elfogadja. Szóval kérdező: Take it easy, keep smiling! Te legalább legyél vele kedves és előzékeny, majd meglágyul az ő szíve is és talán rádöbben, hogy mekkora hülye volt. A családból pedig olyanokkal beszélgess, akik veled is szívesen beszélgetnek.

2017. ápr. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
94%

12.05-ös: ez sajnos nem így működik. Ha leírod,hogy nem bírod a műveletlen embereket, már azt sem,ha nem etikett szerint fogják meg a poharat, ha szólásra nyitják a buta szájukat,stb. akkor ezt az unintelligens, előítéletes, kirekesztő dumát nem semlegesíti az az olcsó,semmitmondó közhely,amit a hozzászólásod végére biggyesztettél arról, hogy persze nem a műveltsége alapján kell megítélni az embereket,hanem a belső értékek alapján.


Hiszen nem azt írtad, hogy ismersz szeretetreméltó, jóságos, másokon segítő, ad abszurdum az élet dolgaiban bölcs, tiszteletreméltó, ám nem iskolázott embereket,hanem azt írtad, nem bírod őket,csak nem vagy velük bunkó. Utóbbi csak annyit jelent, hogy tudsz viselkedni, nem azt,hogy valóban a belső értékek alapján ítélnéd meg az embereket.


Összegezve:nagyon is jól tudokszöveget értelmezni, köszönöm.

2017. ápr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
95%
Közben azon is mosolygok, hogy beleélted magad ebbe a meg nem értett művészlélek-szerepbe:) Kedves diák, a gimiben belekóstoltál minden tudományterületbe, minden művészeti ágba. De a műveltség ennél több,igen kevés ember mondhatja el magáról, hogy igazán művelt, polihisztor lenne. Te sem vagy az, ha nagy tudású lennél,tisztában lennél vele,milyen kevés tudható a világ összes ismeretéből, és megsemmisülnél a kicsiséged miatt, nem az okozna örömet az életedben, hogy bezzeg e tudod,hol illik megfogni a borospoharat, vagy felismered a Guernikát, a legtöbb ember meg nem.....
2017. ápr. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Anyós például a virágokhoz nem ért, nálam mindig rá csodálkozik arra, hogy miért olyan szépek az orchideák, nem is érti... Az én mosóm, kádam ragyogó hófehér, az övé pedig tiszta sárga vízköves, és nem ülök rá náluk a wc ülőkére. Nem bántottam soha, egyszerűen nem visel el.
2017. ápr. 9. 15:46
 29/33 anonim ***** válasza:
21%

"kirekesztő dumát nem semlegesíti az az olcsó,semmitmondó közhely,amit a hozzászólásod végére biggyesztettél arról, hogy persze nem a műveltsége alapján kell megítélni az embereket,hanem a belső értékek alapján. " - Semmilyen kirekesztő szöveget nem írtam, drága 78°%-os kommentelő, csupán kifejtettem szubjektív véleményemet a műveletlen emberekről. Amúgy annak a kommentemnek végén tanácsot adtam a kérdezőnek és az azelőtti bekezdésemben írtam le, hogy: nem vagyok velük bunkó, "nem a műveltség teszi az embert" duma, a műveletlen tanár és a művelt autószerelő példa (ami egyébként tényleg igaz) és stb.

Az egy dolog, hogy annyira retardált vagy, hogy még egy szöveget se tudsz értelmezni, de emellett még szörnyen kötekedős vagy. Neked az a bajod, hogy a kommentem elején a saját véleményemet megmondtam a műveletlen emberekről, neked ez nem tettszett és egyfolytában ezen a részleten lovagolsz. Nem unod?- mert én nagyon. Itt játszod az agyad, beadod, hogy mekkora erkölcs prédikátor vagy és már el vagy szállva magadtól, mert egy csomóan értékelik ezen a "szánalmas" oldalon (igaz én meg a másik hülye vagyok, hogy ezen az oldalon lógok) a "zseniális kommentjeidet", de maradjunk annyiban, hogy objektíve mind szar. Nyugodj már le, sose leszel fontos tagja az emberiségnek, ahogy én se.

2017. ápr. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező, felesleges ezen szomorkodnod, mert csak fölidegesíted magad rajta és nem éri meg. Te és az anyósod nem vagytok egy világ és ezt jobb mihamarabb rezignáltan fölfognod. Ha megint lekezelően viselkedik veled, úgy tudsz vele jól kicseszni, ha nem tántorodsz meg és úgy teszel, mintha észre se vennéd a gúnyolódó célzásait. Ha látja, hogy nem tud téged megbántani, akkor egy idő után ráun.
2017. ápr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!