Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Iskolázottság miatti hátrány,...

Iskolázottság miatti hátrány, anyós nem bír?

Figyelt kérdés
Anyósom és férjem is diplomás. Én nem, sőt, vendéglátós vagyok, elég sokat dolgozom. Anyósom, a kapcsolatunk elején fél órás monológot adott elő a család előtt, milyen jó és fontos diplomásnak lenni. Igazából én sosem voltam jó tanuló, úgy értem főiskolára nem jutottam el, de pincérnő a szakmám, tudom, nem nagy dolog, de én szeretem csinálni,fizetésem is jó, nem is tudom mit tanuljak diplomás képzésen. Rosszul esett, hogy lenézett, sajnos párom sem állt ki akkor mellettem. Mikor náluk vagyunk, direkt úgy tereli a beszélgetést, hogy az aktuális politikai témáról legyen szó, amihez valószínűleg a műveletlenségemből adódóan nem tudok hozzászólni, így kimaradok a beszélgetésből. De szeretem a művészetet, a természetet, ezek a témák nem kerülnek elő. Tudom a helyem a világban, nem vagyok egy kifejezett okos nő, de szeretem a fiát, rendszeresen főzök, tiszta vagyok, nyugalom van, és nem ez kellene, hogy számítson? A fia boldog mellettem? Akár hányszor találkozunk, lekezelő velem, alig néhány rám,mintha ott sem lennék. Amikor főz, és küld kaját, csak egy adagot.Tudja, hogy a fia jó étvágyú, mégis egy neki való adagot küld. Nem halok éhen, csak érthetetlen ez a gesztus is. Az esküvőnkön nem is gratulált, táncolni sem jött oda velem, egy mondatot nem beszéltünk, igaz, nem az volt azon a napon a legfőbb gondom, hogy anyós hol van és miért nem gratulált. Ajándékot sem kaptam tőlük, a férjem kezébe adtak borítékot, a keresztnevével. A legfőbb probléma szerintem a diploma hiánya. Ki volt már ilyen helyzetben? Hogyan kezeljem?
2017. ápr. 7. 21:12
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Egyébként a jelenlétemben szeret a politikáról beszélni, és úgy gondolom szándékosan. Annyi más témalehetőség van, de ő kihasználjat, élvezi, hogy nem tudok hozzá szólni. Ezért a sértettségem.
2017. ápr. 7. 22:11
 12/33 anonim ***** válasza:
97%

Először is: az írásod,stílusod, hozzáállásod, mind kifejezetten intelligens nőre vallanak. Tiszteld magadban a saját értékeidet,többek között az intelligenciádat,és ezt várd el a környezetedtől is. Rendkívül ortomba dolog szándékosan olyan beszédtémát választani, amiről az egyik jelenlévő nem tud és/vagy nem szeretne beszélgetni, a többi gesztus pedig egyenesen felháborító, a menyasszonynak milyen ember nem gratulál az esküvőn?


Engem is az érdekelne, férjed változott az évek alatt, most már kiáll melletted, Tud arról, hogy hogyan érintenek téged a fent felsorolt dolgok, gesztusok?

2017. ápr. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
79%

Lehet neki mondani, hogy őt nézve a diploma és az emberiesség nem járnak együtt, és te inkább vagy olyan, aki mások elért ereményei alapján alkot véleményt, mint az el nem ért eredményekért lenéz másokat.


Ha pedig megsértődik, akkor lehet neki mondani, hogy csak nyugodtan, szíve joga. A lényeg az, hogy a saját pályáján döngöld a földbe, de csak stílusosan, így vagy megsértődik egy életre, és nem fog cseszegetni többet, vagy belátja, hogy milyen karakán/intellektüelle vagy, ebben az esetben akár pozitív irányba is fordulhat a kapcsolatotok.

2017. ápr. 8. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
67%

Sok anyós nem szereti a menyét, de megszereti, ha megszületik az unoka. Mert akkor a mennyből rögtön az unokája anyjává lép elő.

Ne csinálj belőle ügyet,okos, értelmes vagy, a papír nem minden, sőt!

2017. ápr. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
74%
Vagyonőrként dolgozom, de nem tartom magam egy tudatlan, műveletlen embernek. A diplomával nem kap az ember automatikusan inteligenciát. Ne jarj át hozzájuk, ignoráld az anyóspajtást. A család többi tagjával egyébként jó a kapcsolatod?
2017. ápr. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
71%

Ülj le beszélgetni a férjeddel, és mondd el neki ezeket.

Kérd meg, hogy kezelje az olyan helyzeteket, amikor az anyja téged lekezel, hogy bántóan viselkedik.

Nem akarok károgni, de ha ezekben a szituációkban nem áll melléd, akár az anyjával szemben is, akkor késöbb sem fog. Gondold meg a közös gyerekvállalást.

A másik: állj ki magadért is! Nyugodtan lehet vitatkozni anyóssal, ugyanolyan ember , mint te, nem különb!

Ne legyen kisebbségi érzésed, pláne egy olyan emberrel szemben, aki ennyire szemellenzős, és tirpák.

Én "szembeszálltam" anyósommal, és köszi, tök jól érzem magam.

Bár, hozzáteszem, hogy férjem mellettem állt, és ennek hangot is adott.

2017. ápr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
75%

Nekem sincs diplomám, ettől még tudok beszélgetni az aktuális eseményekről, politikáról. Ennek nincs köze a diplomához.

Ha téged zavar, válts témát.


Az én anyósomat is zavarja egyébként, amikor felhozta témának akkor a férjem leállította. Kb 3 alkalom után már nem kísérletezett anyós.

2017. ápr. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
76%

Az én párom sem diplomás, ő is vendéglátós. Az én családomban viszont mindenki az.


Nálunk (szüleim részéről) ebből soha nem volt gond. Voltam én őelőtte diplomás emberrel, aki olyan tajparaszt volt, hogy csodálkoztam, miért nem szédül a betonon. :D


Na de komolyra fordítva a szót, nálunk elfogadják páromat, annak ellenére, hogy úgymond "nem tanult ember". Meglátják benne a jót, és inkább erre apellálnak, mintsem a hiányosságaira. A kaja meg, ez vérlázító, amit anyósod művel, nálunk annyit pakol anya, hogy szó szerint könyörögnöm kell, hogy 8. szelet húst már ne pakolja oda a páromnak, mert csak ko fogjuk dobni.


Szóval nagyon sajnálatos a helyzeted, és ha az őszinte véleményemre vagy kíváncsi, ebben a szitubam nem te, hanem anyós az unintelligens. De tényleg, szép bizonyitványt állított ki magáról.


Ami viszont nálunk is megvan, az a párom családja, anyukája szobaasszony egy szállodában. És én pl rendszeresen megkapom, hogy jajjj hozzám takarítónő jár, biztos leesne a kiskezemről a karikagyűrű...


De ez nyilván nem így van, egyszerűen csak így logikus. Annyit dolgozom, mint egy ló, a takarításhoz nem nagyon konyítok, ráadásul megtehetem és még munkát is biztosítok legalább egy embernek. Szerintem ez egy jó dolog. Na mindegy.


Hogy hogyan kezeld? Szard telibe anyósodat, én is ezt teszem az enyémmel. Nem érdekejen téges egyáltalán a véleménye. :)

2017. ápr. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
34%

Hogy őszinte legyek én is rühellem a műveletlen emberek társaságát. Utálom, ha kinyitják a buta szájukat és pofáznak, utálom, ha a borospoharat a kehelynél fogják és nem a száruknál (és még arról nem is beszéltem, hogy a fehérbort is vörösboros pohárból isszák), utálom, ha a társaságkerülő emberre azt mondják, hogy antiszociális (mert az valójában aszociális és biológia órán is megtanítják a gimiseknek, de az emberek szarnak rá), utálom, ha megpróbálnak okosnak mutatkozni......DE nem vagyok velük bunkó. Azt az elvet, hogy, akit nem bírok, de az az illető semmi rosszat nem követett el ellenem, akkor én se vagyok vele lekezelő vagy bunkó. Alapvetően az ellenségeimmel se gonoszkodok, csak udvariasan elküldöm őket a pic5@'ba. Amúgy a te anyósod is megszokhatta volna, hogy csupa műveletlen és érdektelen emberrel van teli a világ. Nem kell azért valakit lenézni, mert mondjuk utcaseprű, igenis ezt a mesterséget is meg kell becsülni, különben a városokban elviselhetetlen lenne a mocsok.

Nincs diploma? Ismerek egy tanárt, aki egy Picasso festményre azt hitte, hogy Van Gogh festette (és ez nagyon gáz) és ismerek egy autószerelőt, aki kifejezetten nagy rajongója Picasso munkásságának. Szóval erről ennyit, hiába van valakinek diplomája, ha nincsen kiemelkedő műveltsége. De nem a műveltség teszi embert, hanem az erények és persze a munka és ezt úgy mondom, hogy számomra a műveltség egy drog, nem vagyok meg nélküle.

Először a pároddal beszélgess el, próbáld meg a tudtára adni, hogy nem akarsz az anyjával találkozni, mert számodra szar érzés, hogy az anyós lekezelően viselkedik veled, biztos vagyok benne, hogy megfog érteni (ha szeret annyira). ;)

2017. ápr. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
74%

Te utolsó... most nem azért, de lenyomtad itt ezt a hajmeresztő dumádat, és a végén sikerült leírnod, hogy "megfog érteni". Mutatom helyesen: meg fog érteni. Ugyanis az ige a megéreni, erről választod le az igekötőt...


Nem lehet, hogy te keverted össze a két festőt, nem pedig a tanárnácsi? :D

2017. ápr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!