Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kellene tennünk? Anyósom...

Mit kellene tennünk? Anyósom lebukott, mi lenne a helyes lépés?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, kicsit hosszú lesz.

Kis háttértörténet: anyósomékkal élünk pár éve, elsősorban az ő kérésükre, mivel nélkülünk nagyon nehezen fizetnék a ház költségeit (már el is veszítették volna egyszer, ha nem segítjük ki őket egy nagyobb összeggel pluszban). Ezt azért említettem meg, mert fontos a probléma szemszögéből: együtt élünk, egy család vagyunk, így akarva-akaratlanul is érintenek minket az itthoni történések.

Dióhéjban: após már 2-3 éve gyanakszik anyósomra, hogy csalja egy munkatársával. Először csak kisebb kimaradozások voltak, jóval később ért haza, mint ahogy véget ért a munkaideje, lecserélte a fehérneműit (a sima pamutból csodacsipkék lettek-ezt onnan tudjuk, hogy vagy férjem vagy én csináljuk a mosást, bár engem ez nem különösebben érdekelt, nem az én dolgom ki mit hord a ruha alatt; valamint apósom és anyósom évek óta nem alszanak egy szobában /nincs köztük testi kapcsolat se/-após nagyon horkol), minden éjjel hosszan telefonál valakivel, van, hogy másfél órákat. Ebből már volt balhé, sógornőm, férjem, apósom mind anyósnak ugrottak, apró részletekből raktak össze nagyobb kitalált dolgokat, később már a tágabb családi kör is belemászott a történetbe. Eleinte én voltam az egyetlen, aki kiállt anyósom mellett, mert akkoriban még nem volt ennyire egyértelmű a dolog, de sajnos be kellett látnom, hogy engem is h*lyére vett és kihasználta a jóhiszeműségemet (rengetegszer sírt nekem, meg azzal fenyegetőzött, hogy ő beveszi az összes gyógyszerét, mert itt mindenki k.rvának tartja és senki nem szereti, és úgy látszik neki barátai sem lehetnek, mert egyfolytában gyanúsítgatják).

Ami miatt a kérdést kiírtam (még egyszer elnézést, hogy ilyen hosszú a sztori, de még ennél is szövevényesebb, csak nem akarom az időtöket rabolni még tovább): férjem meghallotta a minap, ahogy anyósom a hangpostáját hallgatja, és az üzenet félreérthetetlen és kimagyarázhatatlan volt. Nem szólt semmit se anyósnak, se apósnak, se sógornőmnek-egyelőre-, viszont teljesen tanácstalan, hogy mit kellene tennie. Ha elmondja bárkinek is, abból hatalmas botrány lesz, após még képes és valami szörnyűséget csinál (vannak alkohol problémái is). Ti mit tennétek? Elmondanátok vagy hallgatnátok?


Előre is köszönöm a tanácsokat!



2017. ápr. 11. 16:49
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Akkor még egyszer leírom: én senkinek nem mondtam eddig se semmit és nem is áll szándékomban. Anyósommal ugyan olyan a viszonyom, mint eddig, ugyanúgy viselkedek és beszélek vele. Apósommal is. Szóval kár még százszor leírni, hogy semmi közöm hozzá (így is van!), meg férjemnek sincs semmi köze hozzá (ez szerintem már másik lapra tartozik, de ebbe sem szólok bele).

Akik rendesen válaszoltak és adtak normális tanácsokat, azoknak nagyon köszönöm!

További szép napot!

2017. ápr. 13. 17:43
 22/29 anonim ***** válasza:
53%
Nyilván ehhez semmi közötök. Az ő életük. Amúgy meg hányan dugnak mással miközben jól elvannak. Ma nem ez számít. Ha elmondod akkor költöznötök kell nektek is ugyebár bár ezt te még nem látod át. Anyósodnak hadd legyen már egy kis élete, lehet hogy apósod egy farok ami miatt ide jutottak. Hagyjad..... !
2017. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Értő olvasás nem megy??? Hányszor írjam még le ennél is érthetőbben, hogy NEKEM nem áll szándékomban szólni senkinek, mit nem lehet ezen érteni?

Valamint mindenképpen költözünk, a ház eladásra kerül, ezzel nincs is probléma.

Én ismerem apósomékat, Te nem, itt te vagy az, aki nem lát át dolgokat. Az meg már a te egyéni problémád, ha neked belefér a házasságodba a szerető tartása.

További szép napot!

2017. ápr. 14. 16:08
 24/29 anonim ***** válasza:
90%
Hat sztem sem szoljatok senkinek!Az is lehet megtörténhet hogy a férjed nővére majd magàtol ràjön és akkor ugy is kiderül !Apos sejti ezt nekik kell tisztàzni amugy is jobb az ilyenből kimaradni !
2017. ápr. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
41%

Senkinek semmi köze hozzá. Anyósod és apósod magánügye. Ha anyósodnak van valakije, ahhoz sincs közötök.

Nincs beleszólási jogotok. Majd ő megoldják, elintézik egymás között így, vagy úgy.

2017. máj. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Szia, nem tudom mi lett azóta, de ez tipikusan az a sztori, amibe nem kell belefolynotok semennyire sem.


Ez az anyós és após dolga. De ha anyós szívja a véredet az önsajnival, az is az ő dolga, határolódj el. Mondd meg neki, hogy nem tudsz ezzel az aspektussal foglalkozni.

2018. máj. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Szerintem bocsánatos bűn, amit az anyós tesz, inkább az a csoda, hogy képes egy fedél alatt élni egy alkoholistával...

Aki ki tudja milyen erőszakossá vált korábban, ha képes lenne szörnyűséget csinálni, ahogy írod, ha kiderülne, hogy csalják. Most komolyan egy részeg, alkoholszagú, dűlöngélő, (feltételezem bunkó is) pacákot elviselni, háát, ehhez gyomor kell, sok lelkierő.

Gondolom azért nem válik anyós, mert egyedül nem tudna megélni. Bizonyára a ház árából nem jönne ki két garzon.

2018. dec. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Szerintem tudja azt após, mi a helyzet, nem csak sejti.

Ha ti halljátok a másfél óráig tartó telefonbeszélgetést, akkor bizonyára após is hallja.

Elfogadja a helyzetet, mert kényelmesebb így neki, hogy van asszony a háznál, van meleg étel, meg nem disznóól veszi körül.

2018. dec. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezt írtad: "...akkor sem a szerető tartása a megoldás, ha már nem működnek a dolgok..."

Valóban így, én egyetértek veled ebben. De te is legyél megértő az anyósod felé, vagy ha nem is tudsz az lenni, de apósodat se sajnáld meg!

Mert tudod, ha nélkületek nagyon nehezen fizetnék a ház költségeit (már el is veszítették volna egyszer, ha nem segítitek ki őket egy nagyobb összeggel pluszban), akkor bizony nem az a megoldás, hogy piálunk, meg szórjuk a pénz alkoholra, csak tetézve a bajt.

Na szóval, se a megcsalás, se az ivászat nem megoldás a problémákra, ők mégis ezt választották, ő dolguk.

2018. dec. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!