Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kellene tennünk? Anyósom...

Mit kellene tennünk? Anyósom lebukott, mi lenne a helyes lépés?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, kicsit hosszú lesz.

Kis háttértörténet: anyósomékkal élünk pár éve, elsősorban az ő kérésükre, mivel nélkülünk nagyon nehezen fizetnék a ház költségeit (már el is veszítették volna egyszer, ha nem segítjük ki őket egy nagyobb összeggel pluszban). Ezt azért említettem meg, mert fontos a probléma szemszögéből: együtt élünk, egy család vagyunk, így akarva-akaratlanul is érintenek minket az itthoni történések.

Dióhéjban: após már 2-3 éve gyanakszik anyósomra, hogy csalja egy munkatársával. Először csak kisebb kimaradozások voltak, jóval később ért haza, mint ahogy véget ért a munkaideje, lecserélte a fehérneműit (a sima pamutból csodacsipkék lettek-ezt onnan tudjuk, hogy vagy férjem vagy én csináljuk a mosást, bár engem ez nem különösebben érdekelt, nem az én dolgom ki mit hord a ruha alatt; valamint apósom és anyósom évek óta nem alszanak egy szobában /nincs köztük testi kapcsolat se/-após nagyon horkol), minden éjjel hosszan telefonál valakivel, van, hogy másfél órákat. Ebből már volt balhé, sógornőm, férjem, apósom mind anyósnak ugrottak, apró részletekből raktak össze nagyobb kitalált dolgokat, később már a tágabb családi kör is belemászott a történetbe. Eleinte én voltam az egyetlen, aki kiállt anyósom mellett, mert akkoriban még nem volt ennyire egyértelmű a dolog, de sajnos be kellett látnom, hogy engem is h*lyére vett és kihasználta a jóhiszeműségemet (rengetegszer sírt nekem, meg azzal fenyegetőzött, hogy ő beveszi az összes gyógyszerét, mert itt mindenki k.rvának tartja és senki nem szereti, és úgy látszik neki barátai sem lehetnek, mert egyfolytában gyanúsítgatják).

Ami miatt a kérdést kiírtam (még egyszer elnézést, hogy ilyen hosszú a sztori, de még ennél is szövevényesebb, csak nem akarom az időtöket rabolni még tovább): férjem meghallotta a minap, ahogy anyósom a hangpostáját hallgatja, és az üzenet félreérthetetlen és kimagyarázhatatlan volt. Nem szólt semmit se anyósnak, se apósnak, se sógornőmnek-egyelőre-, viszont teljesen tanácstalan, hogy mit kellene tennie. Ha elmondja bárkinek is, abból hatalmas botrány lesz, após még képes és valami szörnyűséget csinál (vannak alkohol problémái is). Ti mit tennétek? Elmondanátok vagy hallgatnátok?


Előre is köszönöm a tanácsokat!



2017. ápr. 11. 16:49
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
38%

Ugy viselkedj másokkal szemben,ahogy szeretnéd,hogy mások

bánjanak veled!

2017. ápr. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
79%

Én is azt gondolom, hogy anyóst négyszemközt kell szembesíteni ezzel, hogy lebukott. Nem számít, hogy nincs bizonyíték, nem ez a lényeg. Közölni kell vele, hogy hallotta, ez tény, és hogy az ő döntése, hogy mit tesz, de jobban tenné, ha ő kezdene valamit a helyzettel, minthogy boruljon a bili.

Nyilván lehet, hogy tagadni fog, meg törölni az üzenetet, de nem ez a lényeg. Ha nektek tagad is, de ő attól még tudni fogja, hogy igaza van a férjednek.

És ha más nem, az attól való félelem, hogy "mi van, ha beköp", esetleg arra készteti, hogy lépjen valamit - akár após, akár a szerető irányába.

A lényeg, hogy a férjed ne álljon senki pártjára - bár tény, ez nehéz. Ne ígérjen se hallgatást, se nem fenyegetnie nem kell/szabad. Egyszerűen a tényekkel kell szembesíteni.

2017. ápr. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
75%
Hallgatni kell, nem a ti dolgotok./§ éves a papa...nem tudhatjátok mi van.Mire lenne jó,ha megtudná?60 évesen el fog válni? Miért lenne az jobb neki? Majd átmegy a nőn...és szépen megöregednek együtt.S ha a papa már nem tud teljesíteni az ágyban?Nőnek meg igényei vannak?Te is kerülhetsz még ilyen helyzetbe. Nem kell itt senkit se kellemetlen helyzetbe hozni.
2017. ápr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
16%
Puhatolózva jobb ha a tudtára adjátok anyósodnak ,hogy hallottátok a beszhélgetést és lépnie kell valamit különben máshogy ha kiderül durvább is lehet mintha ő maga intézné csendes módon a színtvallást...
2017. ápr. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
55%
#13 -as megnézném ha ez a te házasságod lenne mit éreznél ha megcsalna a feleséged és mások tudják de arra bíztatnak majd el múlik
2017. ápr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Nekem az is fájt, hogy én voltam az egyedüli, aki anno kiállt mellette és támogatta, mert annyira jól sikerült előadni magát, az "őszinte", szívszaggató sírásával...még férjemmel is összevesztem akkoriban.

Amúgy meg teljesen mindegy hány évesek, szerintem akkor sem a szerető tartása a megoldás, ha már nem működnek a dolgok...de mint mondtam, én ebből ki szeretnék maradni, csak férjemnek akartam segíteni.

Kaptam sok választ, köszönöm szépen!

2017. ápr. 12. 22:45
 17/29 anonim ***** válasza:
20%

Te egy egyszerű kis sz@rkeverő vagy,aki ezt a szitut

nagyon élvezi

2017. ápr. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
96%

Az anyós egy felnőtt nő, olvasom, hogy 54 éves (fiatal). Férje kicsit iszik, nincs is olyasféle kapcsolat közöttük. Kinek mi köze van hozzá,hogy mit csinál? Tagadja,ó istenem. Persze,hogy tagadja, senki nem vallja be teliszájjal.

Após és anyós dolga ez, még a gyerekeiknek sincs ehhez semmi köze, se joga beleszólni.

Amikor adódik a lehetőség, költözzetek és mindenki éli tovább az életét, ahogy kívánja. ;)

2017. ápr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
94%

A leírásod alapján ez eddig is tök egyértelmű volt, az is, hogy miért, szóval annyira el se télem anyóst...

Ne csinálj semmit, a férjed se. Vagy max. szóljon az anyjának, hogy halotta a dolgot, és legyen tapintatosabb a környezetével.

2017. ápr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

17-es, te amúgy normális vagy? Mitől lennék én szarkeverő?

Meg miből szűrted le, hogy én ezt élvezem? Miért élvezném azt, hogy a férjem is kínlódik ezen és kb. mindenki boldogtalan ebben a szituációban?

2017. ápr. 13. 17:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!