Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg én reagálom túl a...

Tényleg én reagálom túl a dolgokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Megpróbálom röviden leírni a helyzetet. Évekkel ezelőtt sikerült összeveszni a férjem két nővérével/segítségükre lett volna szükségünk/, azonban ők eljöttek hozzánk és a segítség az volt felőlük, hogy a saját házunkban minket hordtak le mindennek főleg engem, persze nem hagytam magam mert már előtte is visszahallottam dolgokat. Évekig nem szóltak a saját testvérükhöz. Vagyis csak az egyik sógornőm. Persze miután nekik kellett valami egyből minden rendben lett köztük, a férjem pedig hűségesen segítkezik amikor csak tud, vagy kérik. Én és a kislányom mintha nem is lennénk. A lényeg, most 2 hónapja meghalt szegény apósom/őt nagyon szerettem/. Menniük kell hagyatéki tárgyalásra és a férjemmel megbeszéltük, hogy én meg a lányunk megyünk vele amíg elintézik a dolgot mi ketten addig városnézésen leszünk fagyizunk stb.... Most kiderült, hogy mi nem mehetünk mert a férjem viszi az édesanyját és a sógornőmet. Meg akartam beszélni a férjemmel, hogy nem ebben maradtunk erre azt vágta a fejemhez, hogy nem tartom tiszteletben az édesapja halálát. Mert ha én együttérző lennék akkor hagynám, hogy ők hárman menjenek mert ez az ő családjára tartozik. Egyébként ők akarnak 2 hónap múlva lakodalomba menni és engem nem érdekel az, hogy meghalt apósom a férjem szerint. Mit gondoltok? Én viszem ezt túlzásba? Mert mindíg én maradok a kakiban/bocsánat a szóért/ Elnézést ha túl sok volt vagy értelmetlen a megfogalmazás. Válaszokat előre is köszönöm

2017. máj. 9. 18:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
56%

háát ha már máskor is volt ilyen akkor én szépen közölném vele, hogy megértem ha gyászol,de:

Te is gyászolsz hisz kedvelted az apósod és ha egyfolytában más lesz mint amit megbeszéltetek, akkor többet nem szervezel vele együtt semmit, sőt ha ennyire nem tart titeket tiszteletben akkor ne várja el hogy ezt te is megteszed vele. Menjetek el párterapeutához, mert ott az ember kiadhatja a gőzt,de a terapeuta szépen elsimítja a dolgokat nehogy veszekedés legyen belőle.

2017. máj. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
57%

Ismerem ezt a helyzetet, mindig te fogsz kijönni rosszul ebben a házasságban.A férjed és a családja sokkal erõsebb nálad.

Amióta összeházasodtunk a férjem ugy csinál mindent,ahogyan a huga és a bátyja diktálja.A férjem felelõtlen és gyerekes.Nekünk is volt egy temetési ügy, reggel felhivták 3an megbeszélték,és engem mégcsak el sem vittek.Persze a férjem volt a sofõr.Ráadásul 200 valahány km távolságra.Aztán egyedül jött vissza,nagyon ráérzett,hogy mekkora hülyeséget csinált.

Megmondtam neki ezután is utazhatsz a hugoddal és a bátyjáddal(családosak õk is,igy lenyomnak bennünket,mint sógort és sógornõt),de rám sohase számits,ha a szülõvárosodba akarsz menni.

Hagyd a férjed hadd vigye az anyuját és a testvéreit.

2017. máj. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
79%

Én is azt gondolom, itt neked kell megértőbbnek lenned.

Ezt nagyon jól leírta 8-as és 9-es, ahhoz semmit se tudok hozzátenni.


Viszont a férjed helyében én mindezt úgy tálaltam volna, hogy kárpótlásul azonnal javasoltam volna, hogy egy másik alkalommal (pár héten belül) menjünk el egy hasonló városnézésre, fagyizásra hármasban.

Ezzel valószínűleg benned sem maradt volna tüske.


Az pedig tényleg álszent hozzáállás, hogy a gyászát szemedre hányja, de két hónap múlva lakodalomba akar menni.

2017. máj. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Megértő kell hogy legyek, ebben teljesen igazad van. Viszont a férjem is így akarta, hogy mi megyünk vele. Bár ma már amikor leültünk beszélni a vitánkról akkor már azt mondta, hogy én könyveltem el az egész dolgot, hogy én és a gyerek is mehetünk vele. Ő nem akar nemet mondani sem az anyukájának sem a testvérének így mi szorulunk háttérbe. A lagziba is inkább azért akar ott lenni mert fél az anyja reakciójától. Viszont engem már nem érdekel hadd menjenek csak tudom, hogy lesz még ehhez hasonló mikor mi leszünk elhanyagolva mert anyósom szereti ugráltatni a fiát
2017. máj. 10. 18:57
 15/23 anonim ***** válasza:
36%

Nem értem, hogy miért nem mehetnétek. Házasok vagytok, van egy gyerek. Most már egy nagy család vagytok a te és az ő felmenőivel együtt. Aki ezt külön választja, hogy előző családom (anyámék, húgomék), és külön a mostanit (feleség, gyerek), az nem érdemli meg, hogy legyen jelenlegi családja.


Én közölném vele, hogy megértem a gyászát, hisz én is szerettem az apóst, de ha nem tekint engem és a gyereket egyenrangú családtagként anyósékkal, akkor ott az ajtó.

2017. máj. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
43%

Látom, le lettem pontozva, pedig nem voltam sértő. Aki úgy gondolja, hogy ők nem egy család, hanem alsóbb rendűek anyóséknál, annak csak gratulálni tudok.


Kérdező, ha majd te temetsz vkit, akkor remélem, ugyanúgy fogsz viselkedi a férjeddel, ahogy ő most veled, ha még együtt lesztek egyáltalán.

2017. máj. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
60%
8-as, 9-es, 13-nak van igaza. Te reagálod túl. Piti dolgot fújsz fel amúgy. Ok, hogy először úgy tervezte, hogy Ti addig fagyiztok, de a családdal máshogy beszélte meg. Ebben a szituban ez normális, Te hisztizel, mint egy gyerek. Majd mentek máskor közös programot csinálni, be a városba, mikor nem ügyintézés van, ráadásul olyan, amihez semmi közöd. Ha felesége vagy ha nem, ez egy hagyatéki tárgyalás ami a férjedre és a családjára tartozik. Múltkor is kiírta itt valaki, hogy a férje sok pénzt örökölt és úgy akarja elkölteni ahogy ő szeretne,a feleség meg úgy gondolja majd neki, neki is van beleszólása, főleg mert ő nem vitt annyi vagyona házasságba. Őt kellene támogatni abból a pénzből a férjének. Hát ja persze, nemcsak, hogy jog szerintem köze nincs hozzá, de jog ide vagy oda, nem etikus. A nők meg csodálkoznak ha manapság egy kalap alá veszik őket,hogy csak a pénz számít nekik. A legtöbbnek tényleg arra kell egy férj, hogy gyereket csináljon, az majd összeköti őket,a fizut meg adja le.
2017. máj. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem nem ez az első dolog, ami nem tetszik, rosszul esik neked, mint írtad is, és több válaszadó ezt nem veszi figyelembe. Gondolom most telt be a pohár.

Jártam hasonló cipőben, nekem is két sógornőm volt, az egyik rendesebb volt, csak nem állt mellém sosem, a másik kimondottan gonosz teremtés. Folyamatosan manipulálta a volt férjemet (mi már azóta el is váltunk) és az egész családot, főleg ellenem. Egyszer megtaláltam egy levelet, amit az exemnek írt (a húga), amiben leírta, hogy ő mennyire utál engem azért, hogy elvettem tőle az ő testvérét, hogy azelőtt az exem mennyit törődött vele, segített neki, vásárolt neki ajándékokat, és mióta én vagyok, már nem így van, és mindent meg fog tenni, hogy mi elváljunk. Meg is tett. Sajnos én felvettem velük a harcot. Nem kellett volna.

Amit így 10 év távlatból visszanézve idősebben és bölcsebben tanácsolni tudok neked, hogy szeresd a férjedet, és engedd, ne szidd őket neki (találj inkább valaki mást, pl. anyukádat, akinek kiöntöd a szívedet, mindent ami fáj, nyomaszt, vagy mikor nincs kinek, írd le itt és ne a válaszok miatt, mert mindig lesz aki gonoszkodni fog, vagy nem ért meg). Támogasd a férjedet, és az idő majd úgyis téged igazol. Engedni néha bölcsebb és eredményesebb, mint harcolni. Ne süllyedj le a szintjükre, mert gondolom érzékeny lelkű vagy és legyőznek a rutinjukkal. Nem győzhetsz csak jósággal.

2017. máj. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó válaszolónak még jobban. Igen nem ez volt az első eset. Előtte mikor bántottak hallgattam panaszkodtam anyuéknak vagy a nagyimnak. Viszont néha tele lesz az a bizonyos pohár. Ők nem fogadtak el sosem nem szerettek és most minden álszenteskedés nélkül mondom azt hogy nem érdemeltem meg. a legelejétől fogva mindig tisztelettudó voltam a férjem egész családjával egy rossz szót se szóltam rájuk. Fordítva nem ez volt és mindíg a férjem mögött szóltak be vagy másoktól hallottam vissza. De megfogadom a tanácsod az utolsó válaszolónak és remélem igazad lesz
2017. máj. 11. 11:28
 20/23 anonim ***** válasza:
10%
utolsó azt ne ondd, hogy az a megoldás erre, hogy a kérdező élete végéig hunyászkodik a férjének és a családjának és csak anyucinak panaszkodhat? ki akar így élni? te elváltál és megszabadultál így egy link családtól, így könnyi beszélni,de megint más életed végéig benne élni (tapasztalat még mindig a párom családjától szenvedek)
2017. máj. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!