Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg én reagálom túl a...

Tényleg én reagálom túl a dolgokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Megpróbálom röviden leírni a helyzetet. Évekkel ezelőtt sikerült összeveszni a férjem két nővérével/segítségükre lett volna szükségünk/, azonban ők eljöttek hozzánk és a segítség az volt felőlük, hogy a saját házunkban minket hordtak le mindennek főleg engem, persze nem hagytam magam mert már előtte is visszahallottam dolgokat. Évekig nem szóltak a saját testvérükhöz. Vagyis csak az egyik sógornőm. Persze miután nekik kellett valami egyből minden rendben lett köztük, a férjem pedig hűségesen segítkezik amikor csak tud, vagy kérik. Én és a kislányom mintha nem is lennénk. A lényeg, most 2 hónapja meghalt szegény apósom/őt nagyon szerettem/. Menniük kell hagyatéki tárgyalásra és a férjemmel megbeszéltük, hogy én meg a lányunk megyünk vele amíg elintézik a dolgot mi ketten addig városnézésen leszünk fagyizunk stb.... Most kiderült, hogy mi nem mehetünk mert a férjem viszi az édesanyját és a sógornőmet. Meg akartam beszélni a férjemmel, hogy nem ebben maradtunk erre azt vágta a fejemhez, hogy nem tartom tiszteletben az édesapja halálát. Mert ha én együttérző lennék akkor hagynám, hogy ők hárman menjenek mert ez az ő családjára tartozik. Egyébként ők akarnak 2 hónap múlva lakodalomba menni és engem nem érdekel az, hogy meghalt apósom a férjem szerint. Mit gondoltok? Én viszem ezt túlzásba? Mert mindíg én maradok a kakiban/bocsánat a szóért/ Elnézést ha túl sok volt vagy értelmetlen a megfogalmazás. Válaszokat előre is köszönöm

2017. máj. 9. 18:30
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem itt alapvetően nem arról van szó, hogy fagyizni akar a kérdező. Az csak egy példa.

Súlyosabb, hogy a feleségének és a gyerekének tett ígéretét visszavonta, mert az anyjának és a testvérének más ötlete volt az utazással kapcsolatban. Ha legközelebb a férj családi nyaralásra akar indulnia a feleségével és a kislányával, beállít az anyja, hogy Pityukám füvet kéne nyírni a kertben, meg kapálni apád halott én nem bírom, no akkor is elszalad anyucihoz ott hagyva a családot? Ha valaki felnőtt létére nem tud nemet mondani az anyjának azzal gondok vannak. Persze anyucival, hogy érzelmileg zsarolja és manipulálja a fiát. (lásd lakodalom)

Az utazást pedig meg lehetett volna okozni másképp is, van sógornőjének is autója. Gondolom a benzint a férjed fizeti, a rokonok nem szállnak be a költségekbe.


Szerintem a férjed még nem szakadt le az anyjáról. Én is párterápiát javasolnék. De nagyon sok hozzászólónak is.

2017. máj. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten az a gondom, hogy nem tudok a gyerekkel fagyizni vagy sétálni mert azt itthon is lehet! Engem az bosszantott illetve még mindig mérges vagyok hogy itthon a páromnak nagy szája volt! Megmondja az anyukájának meg régiójának így meg úgy aztán meg én vagyok az aki tiszteletlen aki hisztizik! Gondolatom szerint jogosan. Meg akár felelni nekem illetve sz anyjának/ezt ő mondta/. De ez nem lehetséges!
2017. máj. 12. 16:25
 23/23 A kérdező kommentje:
Bocsi tesójának!
2017. máj. 12. 16:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!