Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom szerintem rám alapoz,...

Apósom szerintem rám alapoz, mármint az anyagi támogatásban! Hogyan lehetne ezt úgy kezelni, hogy senki se sértődjön meg?

Figyelt kérdés

32 éves férfi vagyok, van egy vállalkozásom ami az elmúlt években elég jól elkezdett profitálni. Ennek ugye lettek kézzel fogható jelei, új kocsik, új ház stb. Persze ez szemet szúrt a családnak, hogy kezd jól menni a sorunk.

Na már most apósom egyedül él, elvált, nyugdíjas. Eddig 500 ezer forintot adtam kölcsön neki az elmúlt 2 évben, házzal kapcsolatos dolgokra (elromlott cserére érett háztartási gépek, vízvezeték hálózat javítás ilyesmik)

Ebből eddig 150-et adott vissza, de az utóbbi pár hónapban már nem is törleszt semmit. Alapjában egy jó ember, de a stílusából nagyon az jön át, hogy "elvárja" hogy támogassam.

A pénzt soha nem tőlem kéri, hanem a barátnőmtől (még nem vagyunk házasok)

Tudja nagyon jól, hogy a páromnak nincs keresete (háztartásbeli), tehát rajta keresztül kéri kölcsön az én pénzem. És ebből mostanra már rendszert próbálna csinálni.

120 ezer forint a nyugdíja, de mégis olyan lábon él, hogy nyugdíj után 2-3 héttel már egy forintja sincsen. Be tudná osztani, de elszórja.

Pl. minden nap vesz egy kiló kenyeret, amiből háromnegyedet kidob, ilyen pazarlásokat (is) csinál.

Plusz még havonta be szokott neki 20-25 ezerért vásárolni barátnőm, leginkább élelmiszert.

Ezt azzal "hálája" meg, hogy állandóan küld kajákat amit csinál, amit ezerszer elmondtunk már neki, hogy köszönjük de nem kérjük.

Legutóbb 5 tányér kocsonyát kaptunk, (júliusba kocsonya?) tudja hogy nem eszi senki se nálunk, meg is lett mondva hogy nem kell, nem érti meg.

Akkor általában minimum 6 főre főz, pedig egyedül él, ennek ellenére megfőz egy kondérral és vagy kidobja, vagy nekünk küldi.

Az jön le ebből az egészből, hogy ezzel kb. le van tudva a tartozás törlesztés, meg ha bármi van akkor én mint a "bankja" majd kisegítem, felesleges is törnie magát azért, hogy kicsit is spóroljon.

Mellesleg amit főz, az ehetetlen. 90%-ban megy ki a kutyának.

Már mondtam a páromnak, hogy ez így nagyon nincs rendjén...Nyíltan erről nyilván nem lehet tapintatosan beszélni apóssal.

Tudja hogy nem vág földhöz az a pár száz ezer amivel tartozik, nem is sürgetni akarom hogy visszaadja.

Senkit se akarok megbántani, nem akarok vitát, nem akarok rossz szájízt irányomba, de mégis valamit tenni kéne, mert ez így nagyon nem oké. Nem akarom abban a tudatban hagyni, hogy rám bármikor alapozhat ha pénzről van szó.

Na de hogyan lehet ezt tapintatosan megoldani?


2017. júl. 10. 20:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
67%
A barátnőddel kell megbeszélned és tapintatosan. Ő miért nem dolgozik?
2017. júl. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
88%
Figyelj! Megmondod a párodnak, hogy a pénzcsap innentől el van zárva. Ha támogatni akarja az apját, akkor menjen el dolgozni és tegye a saját keresetéből. Mi is segítettünk anno anyagilag is apósomnak amikor rossz helyzetben volt, de amikor éreztük, hogy szerinte nekünk ez kötelességünk és átment lehúzásba akkor abbahagytuk.
2017. júl. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a "hasznos" válaszokat, leszámítva hogy mindenki egyből a párom támadja be, holott a kérdés nem róla szólt.

Azért nem dolgozik, mert nincs rá szükség, én akarom így. Gyereket nevel, és mint írtam háztartásbeli. Amiből bevásárol az apósnak, az a ő pénze.

Ez mondjuk teljesen lényegtelen lett volna a kérdés szempontjából, de mivel látom hogy néhányan már vájkálnak a magánéletünkben, gondoltam akkor már leírom.

Az dolgot meg majd megoldom, ezek után nem kérek több választ, köszönöm.

2017. júl. 11. 19:45
 14/27 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem kellett volna megsértődnöd.ű
2017. júl. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
84%
Ja te akarod úgy, hogy a nőd ne dolgozzon. Akkor lehet, feljogosítva érzik magukat arra, hogy a te pénzedből éljenek - ha már te úgy akarod.
2017. júl. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
77%

Hogy őszinte legyek én nagy ívben lecarom a magánéleted. Ha leírtad volna rendesen hogy mi a helyzet, akkor talán nem kellett volna találgatnunk.


Mindenesetre fenntartom a véleményem miszerint a párod (is) hibás, nem lenne szabad apukának bevásárolni, azt a pénzt félre lehetne tenni a gyereknek. Akkor is, ha jól álltok anyagilag.

2017. júl. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
30%

Neked kéne párod Apja elé állni, közölni, hogy ok, ha nagyon kell, segítetek, de ne nézzen hülyének.Ha megsértődik(és meg fog), akkor így járt, aki haragszik, majd megbékél.

Az, hogy a barátnőd otthon van, szerintem nem egy nagy tragédia, én is háztartásbeli vagyok, egy 7 éves kislány édesanyja.Ha most a nyári szünet közepén Elmegyek dolgozni, hova teszem a gyereket?A párom dolgozik, kislányom Apja dolgozik, nagyszülők nem élnek.

Senkinek semmi köze ahhoz, ha egy nő, ráadásul édesanya otthon van.

Eddig dolgoztam, jött a nyári szünet, valahol sejtettük, hogy művészet lenne a felügyeletet megoldani.Sajnos ahol élünk, nem is indult annyi tábor, hogy a nyári hónapokra kitartson.

Mindennap főzök, mindent megcsinálok itthon, van egy gyönyörű hatalmas udvarunk, nem unatkozom.És nem szárazkenyeret rágcsálunk finoman szólva...

2017. júl. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
76%
Kedves utolsó! Hidd el, mindezt minden dolgozó anyuka megteszi ugyanúgy, nem kell megmagyaráznod mennyi dolog van otthon, tudjuk jól. Teljesen rátok tartozik egyébként, hogy otthon maradtok-e, vagy dolgoztok, de ha már megosztjátok a nagyközönséggel, akkor várható pár negatív komment. Ezzel csak azt akartam, hogy szerintem ne írd le neked mennyi a dolgod egész nap otthon...mindenkinek legalább annyi - ha nem akarsz sértő kommenteket. Minden jót!
2017. júl. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

Annyira egetverően nem sok, mivel vigyázunk a rendre, tisztaságra, a főzés meg nekem kikapcsolódást jelent.Amíg dolgoztam, akkor is főztem.

Az udvaron mivel nem mezőgazdasággal foglalkozunk, így a növények gondozása az ami udvari tevékenységet jelent.

Mondjuk füvet nyírni nem szoktam, sem a tujákat formára vágni, mint ahogy a borostyánt sem tudom vágni, de csak maga a locsolás is kitölt esténként egy fél órát, mivel nagy a terület.

Mindezt csak azért írtam le, illetve az előzőt, mert nagyon a Kérdező párja torkának estek, hogy miért nem dolgozik.Sok nő van, aki otthon tevékenykedik.Ki ilyen, ki olyan okból, mindenkinek a magánügye.

2017. júl. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
29%
most nem mindegy? csajodat is eltartod akkor plusz egy fő számít?
2017. júl. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!