Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom szerintem rám alapoz,...

Apósom szerintem rám alapoz, mármint az anyagi támogatásban! Hogyan lehetne ezt úgy kezelni, hogy senki se sértődjön meg?

Figyelt kérdés

32 éves férfi vagyok, van egy vállalkozásom ami az elmúlt években elég jól elkezdett profitálni. Ennek ugye lettek kézzel fogható jelei, új kocsik, új ház stb. Persze ez szemet szúrt a családnak, hogy kezd jól menni a sorunk.

Na már most apósom egyedül él, elvált, nyugdíjas. Eddig 500 ezer forintot adtam kölcsön neki az elmúlt 2 évben, házzal kapcsolatos dolgokra (elromlott cserére érett háztartási gépek, vízvezeték hálózat javítás ilyesmik)

Ebből eddig 150-et adott vissza, de az utóbbi pár hónapban már nem is törleszt semmit. Alapjában egy jó ember, de a stílusából nagyon az jön át, hogy "elvárja" hogy támogassam.

A pénzt soha nem tőlem kéri, hanem a barátnőmtől (még nem vagyunk házasok)

Tudja nagyon jól, hogy a páromnak nincs keresete (háztartásbeli), tehát rajta keresztül kéri kölcsön az én pénzem. És ebből mostanra már rendszert próbálna csinálni.

120 ezer forint a nyugdíja, de mégis olyan lábon él, hogy nyugdíj után 2-3 héttel már egy forintja sincsen. Be tudná osztani, de elszórja.

Pl. minden nap vesz egy kiló kenyeret, amiből háromnegyedet kidob, ilyen pazarlásokat (is) csinál.

Plusz még havonta be szokott neki 20-25 ezerért vásárolni barátnőm, leginkább élelmiszert.

Ezt azzal "hálája" meg, hogy állandóan küld kajákat amit csinál, amit ezerszer elmondtunk már neki, hogy köszönjük de nem kérjük.

Legutóbb 5 tányér kocsonyát kaptunk, (júliusba kocsonya?) tudja hogy nem eszi senki se nálunk, meg is lett mondva hogy nem kell, nem érti meg.

Akkor általában minimum 6 főre főz, pedig egyedül él, ennek ellenére megfőz egy kondérral és vagy kidobja, vagy nekünk küldi.

Az jön le ebből az egészből, hogy ezzel kb. le van tudva a tartozás törlesztés, meg ha bármi van akkor én mint a "bankja" majd kisegítem, felesleges is törnie magát azért, hogy kicsit is spóroljon.

Mellesleg amit főz, az ehetetlen. 90%-ban megy ki a kutyának.

Már mondtam a páromnak, hogy ez így nagyon nincs rendjén...Nyíltan erről nyilván nem lehet tapintatosan beszélni apóssal.

Tudja hogy nem vág földhöz az a pár száz ezer amivel tartozik, nem is sürgetni akarom hogy visszaadja.

Senkit se akarok megbántani, nem akarok vitát, nem akarok rossz szájízt irányomba, de mégis valamit tenni kéne, mert ez így nagyon nem oké. Nem akarom abban a tudatban hagyni, hogy rám bármikor alapozhat ha pénzről van szó.

Na de hogyan lehet ezt tapintatosan megoldani?


2017. júl. 10. 20:21
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%
Hát azért 120 ezer nem nagy pénz egy hónapban, kicsit pitiáner vagy, hogy még azt is felrovod neki, hogy naponta vesz 1 kiló kenyeret, jézusom, ha a frisset szereti...
2017. júl. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó, akkor vegyen fél kiló kenyeret!

A hülyeséget, pazarlást, akkor sem támogatnám, ha millioim lennének a trezorban.

2017. júl. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
79%

"Ja te akarod úgy, hogy a nőd ne dolgozzon. Akkor lehet, feljogosítva érzik magukat arra, hogy a te pénzedből éljenek - ha már te úgy akarod"


Teljesen igaza van.

2017. júl. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
72%

Tök mindegy, hogy a párja mennyit dolgozik. Ha őt eltartja az az ő döntése és kettőjük magánügye, de gondolom azt nem vállalta, hogy az egész élősködő pereputtyát eltartja.


Tapintatosan nem lehet megoldani, vagy mindketten befejezitek az adakozást vagy élete végéig rajtatok fog élősködni.

2017. júl. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha a nő nem a pasija pénzét jótékonykodná el, mindjárt egyszerűbb lenne a helyzet. Valóban nem helyes másokon élősködni, de valahol törvényszerű a dolog.
2017. júl. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Lesz sértődés de csak addig míg nem kell újra lóvé, akkor majd félreteszi "após" a sértődöttségét és puncsol újra az feleséged felöl.
2017. júl. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
48%

Bocs az offért, de aki háztartásbeli, az nem ingyenélő. A gyereknevelés, ház körüli munka, házimunka is munka...Csak vannak olyan jómadarak, akik ezt 10 órás meló mellett várják el a párjuktól, hogy egyedül oldja meg, hiszen természetes, hogy a nő cseléd.

Írom ezt úgy, hogy soha nem voltam háztartásbeli, mert kiszolgáltatott helyzetnek tartom.


Kérdező meg nem lúzer, vannak emberek, akik egyszerűen túl jóindulatúak. És igaza volt az egyik válaszolónak, sajnos ezt nem lehet sértődés nélkül megoldani, nem értem a barátnőd miért nem szól rá.


Csodálkozunk néha, hogy sok a troll kérdés itt, de mit várunk, ha egy ilyen alapjába véve egyszerű, normális kérdésre is személyeskedő válaszokat irkáltok.

2017. júl. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!