Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ezt jogosan...

Szerintetek ezt jogosan utasitottam vissza? Vagy en vagyok a hulye?

Figyelt kérdés

Anyos, aposnak van egy uresen allo haza. Nem hasznalja senki.

Fel ajanlotta ezt a hazat, hogy lakjunk ott a baratom es en.

Rendes felujitasra szorult a haz. Ugy lett megbeszelve, hogy a felujjitast a baratom es az anyukaja fogja allni. Nekem abba nem kell belefogetnem semmit.

Majd ha mar bekoltoztunk utana ha kell valami azt mar kozosen vesszuk. Ennyi volt a megeggyezes.

Na es elkeszult a haz, johet a bekoltozes.

Az anyos meg elo allt azzal, hogy y osszeget fizessek neki havonta berleti dijkent.

En meg mondtam, hogy ezt az elejen kellett volna tisztazni, en inkabb meggondolom meg hogy bekoltozok e vagy sem...


2017. aug. 20. 15:50
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Milyen suerzodesre gondolsz?
2017. aug. 20. 17:03
 12/23 anonim ***** válasza:
93%
ne költözz oda, undorító az anyósod egy fillért se fizess neki
2017. aug. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
93%
Albérleti szerződésre. Jogilag teljesen más helyzet, ha albérlő vagy, mint ha szívességi lakáshasználó.
2017. aug. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
94%
Csak albérleti szerződéssel költöznék oda. Adózton csak az öreglány! Meg ha van szerződés, akkor nem rakhat ki csak úgy.
2017. aug. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
89%

A fia költözik oda veled vagy te költözöl oda a fiával? Totál nem mindegy. Mert ha a Fiának "odaadja" akkor az azt visz oda akit akar.

Amúgy én nem költöznék oda mert szó nélkül ki-be járkálna és mindenbe beleszólna. Ha már Úgyis fizetni kell akkor albérlet. Ott ti döntitek el kit engedtek be és mikor. A párod akkor már úgysem ad haza semmit (gondolom a teloszámlán kívül) szóval marad keret az albérletre.

2017. aug. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
91%
Beszéld meg a dolgot a pároddal. Én nem költöznék oda, az biztos. Jelenleg hol laktok?
2017. aug. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
16%

Azért tisztázzuk.

Te egyetlen fillér nélkül, egy készre felújított házba szeretnél beköltözni, ami egy "idegen" család tulajdona.

Ugyanis, ha te úgy emlegeted a srácot, hogy a "barátod", akkor neked még a valóságban anyósod sincsen! Vagyis nekik csak egy kósza idegen csaj vagy, akit éppen dönget a fia.

A "szerelmi szolgálataidért" cserébe te azt képzeled, hogy neked jár, és ezért betennéd a kis hátsódat egy sokmilliós cs. házba ingyen. (Amit egyébként jó pénzért ki is adhatnák?!)


(A hozzád hasonlóan álmodozó pénzéhes csajok, most lepontozhatnak.)

2017. aug. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó, sajnállak, hogy eddig jutottál a törzsfejlődésben...


Tudod, egy együtt élő párnál nincs igazán olyan, hogy te pénzed/én pénzem. Vagy ha az elején van, akkor pl házassággal megszűnik. Anyósjelölt kimondva a kérdezőtől kér pénzt, de ezzel a fiát ugyan úgy lehúzza. Amit most elkér tőlük, annyival kevesebb közös megtakarításuk lesz babára, kocsira, bármire. Én nem költöznék oda, undorító hozzáállás és mielőtt megvádolsz bármivel épp most költözik hozzám a párom. A leosztás tökéletesen ugyan ilyen, de anyukámnak eszébe sem jutna bérleti díjat szedni tőle. Azért újítottuk fel a lakást, hogy én jól érezzem ott magam, amibe beletartozik az is, hogy együtt élhetek a párommal, anélkül, hogy neki ezért rezsi felén kívül fizetnie kéne. (Persze, ha anyum rászorulna akkor más lenne, de írja a kérdező is, hogy van pénzük bőven)


Kérdező: Ne fogadd el. A párod mit szól hozzá? Ha nem áll melletted, abban, hogy nem erről volt szó és így nem olyan jó buli már költözni, akkor menekülj, fuss amerre látsz. Anyós pokollá fogja tenni az életed hosszú távon és épp most ásta ki hozzá az alapokat.

2017. aug. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
88%

Elég nevetséges elgondolás, hogy te fizess neki bérleti díjat, miközben a pároddal laksz ott. Ehhez a párod mit szólt?

Azt meg teljesen megértem, hogy azt mondta, hogy Te semmit ne fizess a felújításba ,mert így nem keletkezik követelésed, a ház tisztán az övék, és az is marad. Ezzel a bérleti díjjal meg eléggé egyértelműsíti, hogy te ott egy megtűrt senki vagy, akinek nincsenek jogai. Én mindenképp tisztáznám a felállást, mielőtt beköltözök (be se költöznék..., de nyilván a barátod nem véletlen ölte bele a pénzét), nehogy aztán a nyakamra járjon az öregasszony, és minden sóhajtásnál azzal fenyegetne, hogy reggelre tűnjek el onnan, meg kipenderít egyik napról a másikra.

2017. aug. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
21%

Az a véleményem, hogy "anyós" 1. még nem tekint teged családtagnak 2. nem utál, csak szeretné, ha megtartanád az anyagi távolságot a családjától, főként azért, mert ahogy írtad,televannak pénzzel.


Szerintem sem korrekt, hogy utólag közli a bérletidíj dolgot. De szerintem a pároddal beszéld meg először és ha ő is így gondolja, már csak elvből is belemennék a fizetésbe. Itt nem érzelmekről van szó elsősorban. És ha komolyra fordul a kapcsolatotok, talán átértékelik a helyzetet.

2017. aug. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!