Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Vita az örökség körül: szerint...

Vita az örökség körül: szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Anyósomék elváltak, apósom elég tehetős ember volt. 2 éve hunyt el, most vannak túl a férjemék (hárman vannak testvérek) a hagyatékin, ingatlanok eladásán, mindenen. Felajánlottak az anyukájuknak, hogy kifizetik a hiteleit, így annyival több pénze marad, nem lesz adóssága nyugdíjas korában. Ő azonban azt szeretné, ha ezen felül befizetnék egy nyaralásra őt és a párját és megkapná az egyik autót. A gyerekei ezt nem szeretnék. Ő viszont most érzelmi zsarolásba kezdett: ő nevelte fel őket miközben az apjuk csak a nőket hajtotta (ebben van igazság; de ha gond volt, akkor a gyerekei mellett volt), tartoznak neki ennyivel, ha nem kapja meg az autót és a nyaralást akkor a hiteleit se fizessék ki, majd ha beledöglik a munkába boldogok lesznek. Nagyon csúnyán beszél apósomról, ami nyilván fáj a gyerekeinek.


Én nem szeretnék beleszólni, de szerintem nem jogos amit kér. Ti mot godnoltok? Ti megadnátok amit kér?


2017. aug. 31. 11:23
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:

Sógoromékat kirabolták Olaszországban, ott voltak 2 gyerekkel okmányok, bankkártya, telefon stb nélkül, apósom azonnal ment nekik segíteni. Amikor kiégett a konyhánk felajánlotta hogy költözzünk hozzá.

Anyagilag mindig támogatta őket, fizette kettejüknek az egyetemet, külföldi nyelviskolát nyáron, lakáskasszát mindhárom gyereknek stb. Már mind 30 felett vannak.


Gyerekként nem volt mellettük a mindennapokban, ezt később igyekezett pótolni és anyagilag is kompenzálni. Nem azt mondom hogy ez így normális vagy helyes, de ez rá és a gyerekeire tartozik és most már nem lesz jobb attól hogy anyósom mindent a gyerekeire zúdít amit (szerinte) az elmúlt 40 évben rosszul csinált.

2017. aug. 31. 12:20
 12/50 anonim ***** válasza:
14%

"Ha idős korára megbolondul és egy kuki miatt megsértődik a tulajdon gyerekeire, lelke rajta,"


De ha apu a p.nák miatt bolondul meg, és otthagyja a családot, az rendben van, ugye? Hitelt meg vélhetően nem maga miatt vett fel. No mindegy, kérdező, azt csinál a férjed meg a tesói az örökségükkel, amit akarnak, végül is jogilag az övék. Morális szempontból nem értem, hogy az ingatlanok eladásából befolyt pénzből miért nem tud a sógornő autót venni, és mit nem lehet érteni azon, hogy anyós a 3 gyereke felnevelése után pihenni szeretne a párjával a nyaralásán, és nem ingyen bébiszitterkedni a gyerekeinek. Ha jól értem, ráadásul még dolgozik, a szabadsága terhére tudna elmenni, érthető, hogy inkább kikapcsolódna, és nem az unokái után rohangálna, és felügyelné őket esténként a hotelben ülve.

Most komolyan, csak én érzem, mennyire önző hozzáállás ez az egész a gyerekek (meg a kis meny) részéről?

2017. aug. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
14%

"Sógoromékat kirabolták Olaszországban, ott voltak 2 gyerekkel okmányok, bankkártya, telefon stb nélkül, apósom azonnal ment nekik segíteni. Amikor kiégett a konyhánk felajánlotta hogy költözzünk hozzá.

Anyagilag mindig támogatta őket, fizette kettejüknek az egyetemet, külföldi nyelviskolát nyáron, lakáskasszát mindhárom gyereknek stb. Már mind 30 felett vannak. "


Már bocs, de ha oly tehetős volt, akkor ez a legkevesebb, ami elvárható. Úgy tűnik, a "kompenzáció" által sikerült azt is elérnie, hogy a gyerekei többre tartják a mellényzsebéből kifizetett pénzt, mint azt, hogy az anyjuk valóban ott volt velük mindig, és nem dobta el őket az aktuális p.náért.

2017. aug. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:

Lehet az én szüleim furcsák, de nekik az unokákkal nyaralni nem bűntetés. Ettől függetlenül anyósomat nem ingyen bébiszitternek hívtuk, nem az a tipus.

A hitelt akkor vette fel amikor már 2 gyerek elköltözött, teljes felújítás, modern gépek, tv, ilyenek. Mivel közel van a nyugdíjhoz ezért rövid as futamidő, magas a törlesztő.


Senki nem vonja késtége, hogy nehéz volt 3 gyerek mellett egyedül helyt állnia. De azt undorítónak tartom, hogy most benyújtaná a számlát a saját gyerekinek (ezt nem mondom a férjemnek természetesen).

2017. aug. 31. 12:34
 15/50 anonim ***** válasza:
18%

" De azt undorítónak tartom, hogy most benyújtaná a számlát a saját gyerekinek (ezt nem mondom a férjemnek természetesen)."


Nézőpont kérdése. Én azt tartom undorítónak, hogy egyáltalán bármit kérnie kellett.

2017. aug. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:
Nem kellett kérnie, a gyerekei ajánlották fel. Aztán vérszemet kapott és kifordult magából.
2017. aug. 31. 12:37
 17/50 anonim ***** válasza:
90%
12. Nem azt mondom, hogy az apa feddhetetlen volt, de ő legalább nem a gyerekeivel akarta fizettetni az új lotyóval való nyaralását. És nem hisztizett a leírtak alapján azon, hogy nem szeretik vagy nem pénzelik.
2017. aug. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
13%

"Nem kellett kérnie, a gyerekei ajánlották fel. Aztán vérszemet kapott és kifordult magából."


Ezek szerint nem értetted, amit írtam. Te úgy gondolod, hogy "kifordult magából", én meg úgy gondolom, hogy nyugodtan felajánlhatták volna legalább az egyik autót is.

Amúgy lehet, hogy neked a szüleid nem tolják a képedbe, de ettől még biztos lehetsz benne, hogy az unokák után futkosni NEM pihenés.

2017. aug. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
92%
Plusz az bőven elég felajánlás a gyerekek részéről, hogy kifizetik a hiteleit. Normális szülő ezért nagyon hálás lenne. Nemhogy ide a kocsit is meg az új f..ival el akarok menni a Riviérára...
2017. aug. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
18%

Kerdezo! Anyos tudja fizetni a hitelt? Igen? Akkor mi a gond?

Jo, kocsi legyen sogore, de azert mar ne haragudj, nehogy a ferfi-gyerekek mondjak meg neki, hogy hova, mikor es kivel mehet nyaralni, csak azert mert akkor ok kifizetnek. Miert kell neki unokaval es menyevel menni nyaralni. Na, itt mar zsaroljatok az anyost/anyat. Ha ugy ugrik ahogy ti akarjatok, akkor kap egy kis penzt a nyaralasra, illetve mehet megfizetetlen bebiszitternek.

2017. aug. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!