Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Vita az örökség körül: szerint...

Vita az örökség körül: szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Anyósomék elváltak, apósom elég tehetős ember volt. 2 éve hunyt el, most vannak túl a férjemék (hárman vannak testvérek) a hagyatékin, ingatlanok eladásán, mindenen. Felajánlottak az anyukájuknak, hogy kifizetik a hiteleit, így annyival több pénze marad, nem lesz adóssága nyugdíjas korában. Ő azonban azt szeretné, ha ezen felül befizetnék egy nyaralásra őt és a párját és megkapná az egyik autót. A gyerekei ezt nem szeretnék. Ő viszont most érzelmi zsarolásba kezdett: ő nevelte fel őket miközben az apjuk csak a nőket hajtotta (ebben van igazság; de ha gond volt, akkor a gyerekei mellett volt), tartoznak neki ennyivel, ha nem kapja meg az autót és a nyaralást akkor a hiteleit se fizessék ki, majd ha beledöglik a munkába boldogok lesznek. Nagyon csúnyán beszél apósomról, ami nyilván fáj a gyerekeinek.


Én nem szeretnék beleszólni, de szerintem nem jogos amit kér. Ti mot godnoltok? Ti megadnátok amit kér?


2017. aug. 31. 11:23
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
4%
Egyre biztosabb vagyok benne, hogy egy jó kis provokatív kamutörténetről van szó, mindazonáltal valamennyi részletet a kérdezőtől tudunk, aki, ugyebár, a meny. Akinek mellesleg szintén semmi köze a hagyatékhoz, lévén az teljes mértékben különvagyon, de már a gyerekei jövőjéért aggódik, ha a férje 3 fillért a saját anyjának adna belőle.:-) Az általa leírt állítólagos tények között egy sor ellentmondás feszül, amint azt már korábban leírtam, ez a sztori ebben a formában biztos, hogy nem igaz. Nem csodálom, hogy a kérdező gyorsan el is tűnt.
2017. aug. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező!

Amiket válaszként olvasol, azoknak a 90%-át egyetlen megzakkant válaszadó fröcsögi ki magából.

(A 69%-os)

2017. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
6%
Pihenj most egyet erre a hatalmas okosságra, 55%-os.:DD
2017. aug. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem, hogy miért lenne igaza anyósnak. Magának vette fel a hitelt és amúgy is a saját zsebében turkáljon, ne máséban. Neki ebből az örökségből 0 fotint jár a jog szerint. Ha a gyerekei ebből felajánlottak neki, másfél milliót, akkor erre a válasz az az hogy köszönöm, nem az hogy adjátok még oda a kocsit is.


Tudom, hogy itt mindenki szülő párti, de azért elég védhetetlen anyós álláspontja, miközben a kérdező kommentjeiből kiderült, hogy az egyik testvérnek pl 3 gyereke van. Gondolom oda jól jön a pénz meg a kocsi... Aztán az olyan részletek, hogy átírta a háza felét a jelenlegi párjára. Ezzel a lépéssel elvágta a gyerekeit és az unokáit egy fél háztól, szóval örüljön, hogy egyáltalán ki akarják fizetni a hitelét erre a házra, miközben az új csávónak kéne.

2017. aug. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
88%
Anyos gondolom a valaskor megkapta az akkori vagyonuk 50 %-at. Ezzel minden le is lett rendezve akkor. Apos tehat nem adosa ezek utan. A fiuk, mikor orokoltek, ugy gondoltak, hogy konnyen jott, konnyen megy, odaadjuk anyanak a hiteleire. Milyen szep gondolat. (az hogy hitelre vette a hutoszekrenyet, a sajat dolga, lehet, elherdalta a penzt azota, ahogy a lakasa felet is:D) Anyosnak el kell tartania a 2 borondos pasit, akinek nincs autoja. Talan meg nyaralni sem volt vele, pedig 2 borondjuk is van. Amit le tudtam vonni a tortenetbol, anyosnak elment az esze, ezennel vegleg.
2017. szept. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen, felnevelt 3 gyereket, senki sem vitatja hogy ez milyen nagy teljesítmény. De azért nem arról van szó hogy 3 állásban gürizett, kenyéren és vízen élt. Apósom mindig gondoskodott róluk anyagilag.


Írtam, hogy én nem szólok bele, nem is mondom el a férjemnek a véleményem, de így névtelenül jól esett kiírnom magamból :-) Én szembeköpném magam ha 20 évig elmondanám mindennek az exem aztán a pénzét próbálnám kizsarolni a gyerekeinkből. Mert igen, ez a "ne adjátok oda amit kérek majd belepusztulok a munkába miután felneveltelek titeket" érzelmi zsarolás. Ez szerintem gusztustalan. Semmi köze ahhoz a pénzhez.

2017. szept. 1. 07:52
 47/50 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, 46. válaszoddal teljesen egyetértek.
2017. szept. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%
Qrva egyszerű. A hiteleit sem kell kifizetni. Végül is nem ő örökölt, köze nincs a pénzhez, mikor elváltak akkor megkapta a részét!
2017. szept. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező egyet értek az utolsó kommenteddel.


A fröcsögő, anyóst nyaraltató lelkisérültekkel (akik sztem vmi olyasmi okbol vedik anyóst mert elhagytak oket 1 uj nőcskéért) pedig közölném, hogy egy normális anya nem kéri el az örökölt kocsit a kisgyerekes gyerekeitől, semmilyen okból!!!Örül hogy jutott nekik.

És nem kér még ezen felül plusz nyaralást is, teljesen mindegy hany diplomas gyerekeitol, 3 gyereket eltartanj nem kis penz, ezt o tudhatná a legjobban!!!!!


Es nem ertem komolyan a kérdezőt pocskondiázo, agresszív fröcsögést.Az én szüleim SOHA nem kértek el semmit, a nagyszüleim se, mi mindig adunk egymásnak amig tudunk, kérni csak szükség esetén kérünk, és nem pofátlanul egy 400ezres nyaralásra!!!Komolyan a fröcsögők egoizmusa, szülőközpontúsága hatartalan, egy csalad az csalad, emberek akik szeretik egymast es minden erejukkel tamogatjak egxmast, nem benxujtjak ilyen olyan cselekedeteikert a szamlat!!!!

Sajnálom azokat a hozzaszolokat akik ilyet meg sosem eltek at, es a torzult ertekrendjukkrl osztjak az eszt.

2017. szept. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ez már az a kategória amiben a szülő nyereskedik a gyerekein.

Már az is nagyvonalú, hogy a hiteleit rendezik a gyerekek. Amúgy a hitelt a gyerekek miatt vette fel?

Hasonló helyzetben vagyunk anyósommal......kapjon mindenki, amennyi jár, se kevesebbet, se többet.

2017. szept. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!