Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Vita az örökség körül: szerint...

Vita az örökség körül: szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Anyósomék elváltak, apósom elég tehetős ember volt. 2 éve hunyt el, most vannak túl a férjemék (hárman vannak testvérek) a hagyatékin, ingatlanok eladásán, mindenen. Felajánlottak az anyukájuknak, hogy kifizetik a hiteleit, így annyival több pénze marad, nem lesz adóssága nyugdíjas korában. Ő azonban azt szeretné, ha ezen felül befizetnék egy nyaralásra őt és a párját és megkapná az egyik autót. A gyerekei ezt nem szeretnék. Ő viszont most érzelmi zsarolásba kezdett: ő nevelte fel őket miközben az apjuk csak a nőket hajtotta (ebben van igazság; de ha gond volt, akkor a gyerekei mellett volt), tartoznak neki ennyivel, ha nem kapja meg az autót és a nyaralást akkor a hiteleit se fizessék ki, majd ha beledöglik a munkába boldogok lesznek. Nagyon csúnyán beszél apósomról, ami nyilván fáj a gyerekeinek.


Én nem szeretnék beleszólni, de szerintem nem jogos amit kér. Ti mot godnoltok? Ti megadnátok amit kér?


2017. aug. 31. 11:23
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
97%
20. Hol látod azt te, hogy megmondják a nőnek, hova és kivel mehet nyaralni? Nem zsarolják. Annyit mondtak, hogyha az általuk nem kedvelt, a nőt kihasználó pasasra akarja költeni, akkor ők a SAJÁT pénzükből azt nem fizetik. Anyós akkor eldöntheti, hogy ő fizeti ki, hogy Egyiptomban süttessék a hasukat, vagy elég a két hét Balaton, vagy nem megy.
2017. aug. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
0%
És hozzátok nem ment segíteni, egyikőtökhöz se? Mindannyian ugyanannyit vittetek a házasságba, mint a párotok, nemcsak prompt pénzben, hanem végzettségben, kereseti potenciálban is?:-) Elvégre diplomás, nyelveket beszélő emberekről van szó - mármint anyós gyerekei ilyenek.:-)
2017. aug. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
4%
Végigolvastam a kérdezőt és a válaszokat. Összeteszem a kezemet a gyerekeimért, hogy nem ilyenek.
2017. aug. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem mért kell ilyen erős rágalmazásba kezdeni. A nyaralás korrekt lenne, ha családias jellegű lenne, és mivel a finanszírozója a megboldogult kedves lenne, az ÚJ nem menne el (adjuk meg a tiszteletet a halottnak). Autónál sok a részletkérdés, tud vezetni? Mert ha ebben is a párját részesítené akkor kizárt (meg amúgy is, elvált, mért akar ekkora részesedést?). Az hitel rendezése peddig nagyon helyes a gyerekei részéről, nem érzemi zsarolással kellene nyugtáznia.
2017. aug. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
97%

Honnan tudod, hogy jól nevelte a gyerekeit? Mert a nőt (anyóst) pártolod nagyon, de ettől függetlenül nem biztos, hogy minden szép és jó volt.

Szerintem már az is túlzás, hogy a volt férj pénzéből kifizetik a hiteleit, de ez tényleg csak a családra tartozik.

Viszont semmi köze nincs az örökséghez. Azt a gyerekei kapták, nem lehet arra hivatkozni, hogy felnevelte őket. Ez az egyik legalattomosabb hozzáállás.

Ha a munkahelyükön kapnak jutalmat, akkor abból is adjanak az anyukának mert ő iskolázta ki őket?

Szóval szeritem az anyós örüljön annak, hogy a gyerekei kifizetik a hiteleit, nemhogy még követelőzzön.

2017. aug. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
2%

Itt egyelőre az anyós van rágalmazva, aki állítólag érzelmi zsarolásba kezdett, minden gyereke párját kifogásolta, nem szereti az unokáit, és az áldott jó volt férjétől kapott házzal vett magának pasit.:D


Ehhez képest felnevelt egyedül 3 gyereket, miközben apu qrvázott, a gyerekei többször hívták közös nyaralásra, és ők ajánlották fel a hitel kifizetését, amiből a házát újította fel. (Biztosan remek kégli lehetett, amivel apu kifizette váláskor a közös házukból, ha 1,5 milliót rá kellett költeni...) Valahogy nem úgy tűnik, hogy az immár 30 körüli, diplomás gyerekeknek olyan rossz kapcsolatuk lenne az anyjukkal. Vagy kamu az egész sztori, vagy a kérdező erősen elfogult.

Ezt a hülyeséget meg hagyjuk már, hogy legalább 15-20 évvel a válás után tekintettel kéne lenni a halottra, és nem a tőle örökölt pénzből fizetni anyu pasijának a nyaralását is...:D

2017. aug. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
91%
A hitel oké,talán még a kocsi is de hogy az új hapsiját is befizessék nyaralni az már nevetséges.
2017. aug. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
7%

Apuka nem baj, hogy nőzött, meg elhagyta a családját, nyilván mert pénzzel befogta a szájukat. De hogy az anyuka utána vénségére talált magának párt, és nem egyedül akarja leélni az életét az már probléma. A belem felfordul tőletek.

És én igen, ha olyan jó anyagi helyzetbe kerülnék szó nélkül befizetném anyámat nyaralni, és azt visz akit akar.

2017. aug. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
93%

38-as, nem az a bajuk, hogy egyáltalán anyukának van párja. Hanem hogy a leírás és a pluszkommentek alapján: 1) anyuka bőszen fikázta a gyerekei párjait akkor nehogy már a gyereknek ne legyen egy szava se az anyuka új párja ellen, 2) a pasas úgy használja ki anyóst, ahogy nem szégyelli. Gondolom, nem akarják, hogy egy ingyenélőre menjen az apa által megkeresett pénz (egy bőrönddel beteszi a seggecskéjét a tutiba, és még az ő seggét nyalja a nő... érdekes, ha nő csinálja ezt, akkor ő a lotyók lotyója, ha férfi, akkor meg normális, és cssúúúúnya gyerekek, miért nem támogatják anyu boldogságát????).


Plusz azért kikövetelni dolgokat akárhogy nézzük, taplóság (sztem épp elég kedves gesztus a gyerekek részéről felajánlani a hitel fizetését). De mindig lesz olyan, aki szerint a gyerek csináljon mindent, amit az anyja-apja mond, mert az az úristen. Szerencsére nem a középkorban élünk már.


plusz az após által vett házat anyós szépen félig a párja nevére íratta... már nem azért, már az is szép, hogy a ház anyósé, pedig elváltak... szóval annyira mégsem semmizték ki>

2017. aug. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
90%
Anyós konkrétan ingyen odaajándékozta az uj pasinak a gyerekei majdani örökségének a felét (amit majd az uj pasi lánya fog megörökölni), és az uj pasi anyóssal tartatja el magát. Hát én egy cseppet sem csodálkozom, hogy a gyerekek nem akarják ezt az uj pasit a tenyerükön hordozni. Én azon csodálkozom, hogy nincsenek még jobban megsértődve és felháborodva az anyjuk viselkedésén. Igen, egy szemét pasas kihasználja és megbolonditotta az anyjukat.
2017. aug. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!