Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Fiatal asszonyok, mennyi idő...

Fiatal asszonyok, mennyi idő után mondtátok ki azt, hogy az én házam?

Figyelt kérdés

A fiamnak épitünk egy lakást az emeleten.Minden költséget mi vállaltunk.Ennek megvan az oka,hogy miért.Nem ez a fontos.

A menyem könnyedén ki is mondta,hogy az én házam.Más fél éve ismerik egymást, nem régóta házasodtak össze.

Engem ez nagyon meglepett(de nem szóltam semmit sem), már csak azért is mert ugy vettem észre,hogy csak az anyagiakra hajt.


2017. szept. 11. 19:07
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
95%

Exem szülei is ilyenek. Ők vettem egy lakást a fiuknak, szerettünk volna összeköltözni, logikus volt hogy ott. Szerettem volna pár apróságot: új függönyt, a konyhát kicsit felturbózni; kb ennyi. Én fizettem volna természetesen. De anyósom nem engedte, mert azt a lakást ők fizették, ha nem tetszik költözzek el. Egy idő után meg is tettem.

Ennek bő 10 éve, azóta sem volt tartós kapcsolata.

Nem a pénzre mentem, de mit kellett volna tennem? Albérletbe menni amikor ott a lakás? Külön élni.... meddig? Úgy élni ott hogy nem érzem otthon magam?


A tulajdonjog a fiadé, de a feleségével ez lesz a(z első) közös otthonuk. Nagyon becsülendő dolog, hogy ilyen nagy dologgal segítitek a fiatokat, nyilván hálásak is érte. De vagy fogadjátok el, hogy ők élnek ott, közösen, vagy gondoljátok át a dolgot.

2017. szept. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
57%

Én akkor mondom ezt, ha a ház tulajdonjoga legalább részben az enyém, az időnek ehhez semmi köze.


De nem tudom, az adott személy hogyan értette, bár ha nem lakik ott, nekem is furább. Mert ha ott lakik, otthon érzi magát, végülis oké, bár én tényleg csak sajátra mondom rá a dolgot, úgy érzem korrektnek.

2017. szept. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
79%

Igenis fura, hogy így fogalmaz!

Akkor is az lenne, ha öt éve házasok lennének és ott laknának.

Egész másképp hangozna, ha azt mondaná: "a mi házunk". Vagyis a kérdező fiáé és az övé. De a másik fél szülei által építettre, ami különvagyona a férjének és neki egy fillér hozzájárulása sincs benne, azért elég erős, hogy E/1-ben (nem T/1-ben!) a magáénak nevezi!


Egyetértek azzal, aki azt írta, hogy fogsz még, kérdező, különbeket is hallani, úgyhogy próbáld befogni a füledet!

2017. szept. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

20:37


Ne ird azt légyszives,hogy olyanok vagyunk mint az exed szülei.Nagyot tévedsz, ugyanis a fiam és a kedves menyem választottak ki mindent,ami az épitkezéshez szükséges,csempe,burkolat stb..A butorokat is õk fogják kiválasztani.Nem vagyunk olyanok,hogy bármiben akadályoznánk a fiatalokat.

2017. szept. 11. 21:23
 15/41 anonim ***** válasza:
26%

Nyugi kérdező, az a kommentelő egy ostoba, előítéletes 3,14csa.

Előre is leszögezném az anyósgyűlölőknek, hogy ugyanannyi ostoba anyós létezik a földön, mint ostoba meny. Teljesen irreleváns, hogy valaki anyós vagy sem, ha az illető egy hülye 3,14csa, azaz nem a státusz, hanem a személyiség a meghatározó. Szóval nem ártana, ha félretennétek az előítéleteiteket.

Amúgy én is nagyot néztem volna a kérdező helyében. Nem az a baj, hogy a kedves meny otthon érzi magát, sőt az inkább megnyugtató, hanem az, hogy saját tulajdonának tulajdonítja azt, ami nem az övé. Persze lehet, hogy neki ezzel semmilyen célzása nem volt, de ennek ellenére igazán megválogathatta volna a szavait mielőtt megszólal. Csak az a kérdés, hogy mire föl mondhatta ezt?

2017. szept. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
90%
A bérelt lakásomra is azt mondtam, hogy menjünk a lakásomba. ez nem tulajdonjog függő, csak egy szóhasználat. nem is értem, miért kell ezen fennakadni...
2017. szept. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
65%
Hogy lehet egy elszóláson annyira fennakadni, hogy még kérdést is kiírsz róla, és ezen rugózol egész este? Egyszerűen nem látom a problémát. Foglald el valamivel.
2017. szept. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
70%
Na ez se lesz hosszú házasság... Azt nehezen tudom elképzelni, hogy kisfiacskád fogva tartója, az gonosz szörnyeteg hirtelen a semmiből dobbantott egyet és zászlaját kitűzve közölte, hogy az az ő háza. Minden más esetben, ez csak egy szófordulat. Nekem is mindjárt az jutott eszembe, hogy mikor még albiban laktam és fölhívtam valakit, akkor nem azt mondtam, hogy na menjünk már föl a Micike néni lakásába, hanem hogy menjünk fel az ÉN lakásomba.
2017. szept. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
31%
A ferjed neven van... uhum... akkor kerdezonek sincs tulajdonaban az ingatlan? Persze attol meg lehet kozos tulajdon attol h. a ferje neven van. Hol lakik az ifju par most? Majd az emeletre fognak koltozni? Ha igen, ha nem, nem a meny haza :D Lehet hogy a meny egy masik hazra gondolt? Lehet, van egy sajat haza, nem?
2017. szept. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
47%

Nem olyan nagy dolog ez, hisz ő is ott fog élni.

Mondjuk ezt így én akkor se mondanám ki. Azt esetleg, hogy mi házunk, vagy én otthonom. Inkább az utóbbi.

2017. szept. 12. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!