Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Fiatal asszonyok, mennyi idő...

Fiatal asszonyok, mennyi idő után mondtátok ki azt, hogy az én házam?

Figyelt kérdés

A fiamnak épitünk egy lakást az emeleten.Minden költséget mi vállaltunk.Ennek megvan az oka,hogy miért.Nem ez a fontos.

A menyem könnyedén ki is mondta,hogy az én házam.Más fél éve ismerik egymást, nem régóta házasodtak össze.

Engem ez nagyon meglepett(de nem szóltam semmit sem), már csak azért is mert ugy vettem észre,hogy csak az anyagiakra hajt.


2017. szept. 11. 19:07
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
23%
Még soha nem mondtam ki pedig 15 éve házasok vagyunk ,nem én vetem hanem férjem .
2017. szept. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
71%

Nem az én házam, maximum a mi házunk. Nagy különbség.

Egyébként én ilyen téren szerencsére viszonylag gyorsan alkalmazkodom, szóval költözés után valószínűleg igen hamar meglenne ez a szófordulat. :)

De ahogy írtad, ők még nem laknak ott. Ebben a formában nekem is furcsa lenne, eléggé visszás.


Ha nem akarok gonosz lenni: végül is a felújítás miatt elég sokat foglalkoznak a lakással, mi hogy nézzen ki stb. Emiatt érezheti a sajátjának a dolgot. Visszagondolva, mikor én kezdtem anno lakásfelújításba, akkor is elég hamar beleéltem magam, hogy én otthonom, mi otthonunk. És még ha nem is volt az (nem is lett végül, de ez más sztori), akkor is jó volt így rágondolni.

2017. szept. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
76%

A kiegyensúlyozott élet kulcsa, hogy nem akadunk fent hülyeségeken... és ez nagyon az :)

Én is azt mondom, hogy menjünk fel hozzánk, aludj nálunk, felújítom a lakásom, holott albérletezünk, nem sok közöm van a lakás tulajdonjogához. Itt élek, és amíg itt élek, az enyém. Pont.

Valószínűleg egyszerűen beleélte magát a felújítások alatt, hogy az az ő otthona is, majd hülyén fogalmazott. Bárkivel előfordul. Egyszer azért nem kaptam meg egy állást, mert sikerült azt mondanom, hogy abban az üzletben szívesen ülnék. A tulajnak már magas volt, hogy összelogikázza: kültéri sportokat űzve nekem minden "nehéz" beltéri munkakör ülésnek számít, mert addig sem tudok sportolni. Nyilván nálam csúszott ki hülyeség, de ebből arra következtetni, hogy nem fogok jól dolgozni... Agyrém :D

Ha te "fiam"-ként hivatkozol a fiatokra, a férjed meg úgy gondolja, hogy nem is az övé?

2017. szept. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
És miből gondolod ezen kívül, hogy az anyagiakra hajt?
2017. szept. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
Én írtam a 11-es válszt. Tök jó, hogy így álltok hozzá. De akkor miért zavar, hogy otthon érzi magát? Az hogy az "én házam" szerintem nem jogi kijelentés a mindennapokban, csak így fejezte ki hogy ez az ő közös otthonuk.
2017. szept. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
31%
Hát szerintem fura, hogy így mer fogalmazni. Vigyázzatok is, hogy a tiétek maradjon vagy csak egydül a fiatoké.
2017. szept. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

10:01


Mert mindenbõl a legdrágábbat akarja.A menyem nem magyar és kint élnek külföldön.Alkalmanként jönnek haza én alig ismerem.Nem hiszem,hogy egy magyar lány igy kimondaná,hogy az én házam.Viszont csillogó szemmel mondta,de nekem ez akkor is fura volt.De,mint irtam nem reagáltam semmit sem.

2017. szept. 12. 13:41
 28/41 anonim ***** válasza:
56%
Én pár hónap után kimondtam, és igen, semmi közöm nem volt pénzügyileg hozzá, és nem tudtam és nem is érdekelt, hogy kinek és minek a pénzén lett az egész. És tudod miért mondtam ki? Mert fel voltak háborodva, hogy mi az, hogy kulcsra zárjuk a bejárati ajtót és benne hagyjuk a kulcsot, és így nem tudnak akkor bemászkálni hozzánk, mikor nekik tetszik, meg olyanokba beleszóltak, hogy miért engedjük le a redőnyt, miért nem sötétítőt használunk, meg hova nehogy étkezőasztalt merjünk venni, nem sokára jön a lomtalanítás inkább kukázzunk egyet. A fiukat meg akárhogy idegesítette, konfliktus kerülésre nevelték, hát valakinek ki kellett nyitni a száját. Azóta már megtanulta ő is kinyitni hála istennek és azt is felfogta, hogy minél messzebb, annál jobb.
2017. szept. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, ha nem magyar, akkor lehet, hogy csak így jött a szájára magyarul. Angolul én is fogalmaztam már úgy, hogy azt egy angol ember kicsit utasítgatósnak érezte, pedig csak kérni akartam.
2017. szept. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

13:59


Ah nem nálunk nincs ilyesmi,minket a gyerekeink vezetnek és nem forditva.:)

2017. szept. 12. 14:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!