Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Helyénvaló anyósom kérése?

Helyénvaló anyósom kérése?

Figyelt kérdés

Férjemmel másfél éve házasodtunk, mindketten a 20-as éveink közepén járunk. Szerettünk volna egy lakást venni, de sehogy sem tudtunk félrarakni pénzt önrészre. Ekkor jött anyósom, és ragaszkodott hozzá, hogy kifizesse. Meg akartunk vele egyezni, hogy részletbe rendezhessük, de hallani sem akar(t) róla. Nemrég sikerült megvennünk a lakást, úgyhogy nagy volt az öröm. Egészen addig, amíg anyósom el nem jött a hétvégén lakásnézőbe. Nagyon megdöbbenésünkre közölte, hogy örül a sikerünknek, és annak, hogy segíthetett benne. Nem is kér mást érte cserébe, csak egy unokát. Idén el is kezdhetnénk a próbálkozást. Az én számba szerintem egy egész galambsereg is beszállhatott volna, annyira meglepődtem. Férjemet inkább a téma érte váratlanul, mert azért számított rá, hogy lesz valami csavar a történetben. Mondtuk neki, hogy arra még várnia kell egy pár évet. Magas a törlesztőnk is, és sokat sem keresünk. Majd akkor szeretnénk gyereket, ha valamelyikünk magasabb pozícióba kerül, mert most nem tudnánk eltartani. A válasza erre az volt, hogy támogat minket anyagilag, csak legyen baba. Azóta is sokkban vagyunk, és nem tudjuk mit csináljunk. Ti mit tennétek ilyen helyzetben?


Köszönöm a válaszokat előre is!


2017. szept. 19. 14:19
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
93%

Egyrészt szerintem nem gondolja ennyire komolyan, mint ti.

Másrészt bármikor azt hazudhatjátok, hogy rajta vagytok az ügyön, sokszor csak évek múlva jön össze.

Illetve ha nektek ez oké, akkor akár bele is mehettek, biztosítsa az anyagi hátteret, ti pedig csináltok unokát.

2017. szept. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom ez miért olyan nagy csavar meg ilyenek. Nyilván úgy gondolja, hogy szeretnétek ti is, de visszatartott az, hogy nincs saját lakás, amihez segített hozzájutni. Ugye mindenhol azt látni, hogy jaj úristen akinek nincs saját lakása az ne vállaljon gyereket. Na nektek már van. Aztán a magas törlesztő "kifogásotokra" meg azért mondta, hogy támogat ő, hogy ne csak ez tartson vissza, mert ő szívesen segít anyagilag, hogy az ne legyen akadály. Nem ilyen kifogásokat kell hozni, amikre ő tud megoldást, hanem azt kell mondani, hogy hát ti nem akartok még gyereket és ennyi.

Nekem a saját anyám jött mindig ezzel, érdekes én nem vettem zokon tőle, hanem úgy voltam vele, hogy nem akarja, hogy 35-40 éves koromra legyen az első gyerekem, ha én is szeretnék esetleg és csak az tart vissza, hogy jobb fizetést akarok, mert neki meg nincs más amire költsön, szóval van arra, hogy támogasson, ha kell.

Nyilván minden ember és család más, mindenkinél más, hogy mit fogad el, vagy mit érdemes elfogadni, de azért, ha folyton anyagi sirálmaitok vannak, ő meg azt mondja, hogy az ne legyen akadály, mert azt ő kirázza a kisujjából, akkor nem tudom miért kell felháborodni.

2017. szept. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
29%

Szoval anyuka nem vette meg a lakast, nem fizette ki teljesen. En megmondanam, majd lesz gyerek, mikor a lakas teljes egeszeben ki lesz fizetve.

Fogsz te ezert meg sokszor tatott szajjal anyosra nezni.

2017. szept. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
66%

Valahol aranyos lenne az anyósod hozzáállása, mert ő legalább segít nektek, és biztosra vehetitek, hogy szeretni fogja az unokáját.

De azért mégis meg kell értenie, hogy ez nem így megy, megrendelésre.

Próbálnám neki szépen elmondani, hogy aranyos ez a nagy lelkesedés, de még szükség van ehhez egy kis időre. Talán megérti. Kénytelen lesz elfogadni.

2017. szept. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
15%

"Azóta is sokkban vagyunk, és nem tudjuk mit csináljunk. Ti mit tennétek ilyen helyzetben?" :D :D


Persze-persze... :-) Amúgy valami tanulmányt írsz a gyakori.hun lézengő emberekről, a reagálásokról, a szellemi színvonalról, stb...? Várjuk az újabb történeteidet... Mennyi van még a tarsolyodban? Annyira azért nem jók, úgyhogy most már igazán jöhetnél valami eredetibbel...

2017. szept. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
83%
Figyu, mindenki, azért az, hogy megjegyzi random egy anyuka/anyós, hogy örülnék, ha babázhatnék, nem egészen egyenértékű azzal, hogy itt az anyós konkrétan azt mondta, a lóvéért cserébe babát KÉR...
2017. szept. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
63%
Az, aki állandóan hazugságnak bélyegez minden gyakoris kérdést, ugye saját maga egy ruhadék hazug ember, akinek nincs egy őszinte pillanata? ;-)
2017. szept. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
20%
17# inkább elég régóta jár ide ahhoz, hogy kiszűrje a bénán összerakott kamukat...
2017. szept. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
Talán azért van bénán összerakva, mert nem kamu. Arra még nem gondoltál? :D Vannak extrém esetek az életben, de Te biztos nagyon jól tudod, milyen az élet, ha egész nap ezt az oldalt bújod... A többieknek köszönöm, hasonlókat gondoltam magamban én is. Először én is azt hittem, hogy viccel, de a férjem szerint ez komoly kijelentés volt. Egyébként pedig nem gyáva, mert mindig visszaszól az anyjának. A nő viszont tipikusan olyan, akinek nem lehet nemet mondani, mert ha azt teszed, úgy keveri a kártyáit, hogy észre sem veszed, mikor passzoltad át neki az aduászt. Nekem az volt a fura, hogy eddig sosem került szóba a téma. Ezért szerettem volna olvasni pár véleményt a helyzetemről, hátha ad valaki egy jó tippet!
2017. szept. 19. 16:38
 20/44 anonim ***** válasza:
82%

A) verzió: gyerek lesz, manipulatív anyóska azzal is ugyanezeket e helyzeteket játsza el, készülj fel lelkileg... sőt, amikor nagyobb a gyerek, kisakkozza ellenetek... a férjedet is

B) verzió: "próbálkozunk" - ez egy ideig le fogja nyugtatni, bár előbb-utóbb még a pózra is tanácsot fogtok kapni, na meg jó nőgyógyász telefonszámot-beajánlást... ha tényleg akartok "majd" gyereket, akkor ez egy jó időhúzás

C) verzió: a FÉRJED jelenti ki, hogy Ő nem akar MÉG / egyáltalán, vagy valami egészségügyi ok/gyulladás miatt NEKI nem lehet ideiglenesen (a saját fiát nem fogja kicsinálni vagy nem annyira) pedig TE tényleg annyira szeretnél már babázni....

D) kerek-perec megmondjátok együtt a véleményetek: készülj a pokolra, előbb-utóbb válás.

2017. szept. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!