Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Helyénvaló anyósom kérése?

Helyénvaló anyósom kérése?

Figyelt kérdés

Férjemmel másfél éve házasodtunk, mindketten a 20-as éveink közepén járunk. Szerettünk volna egy lakást venni, de sehogy sem tudtunk félrarakni pénzt önrészre. Ekkor jött anyósom, és ragaszkodott hozzá, hogy kifizesse. Meg akartunk vele egyezni, hogy részletbe rendezhessük, de hallani sem akar(t) róla. Nemrég sikerült megvennünk a lakást, úgyhogy nagy volt az öröm. Egészen addig, amíg anyósom el nem jött a hétvégén lakásnézőbe. Nagyon megdöbbenésünkre közölte, hogy örül a sikerünknek, és annak, hogy segíthetett benne. Nem is kér mást érte cserébe, csak egy unokát. Idén el is kezdhetnénk a próbálkozást. Az én számba szerintem egy egész galambsereg is beszállhatott volna, annyira meglepődtem. Férjemet inkább a téma érte váratlanul, mert azért számított rá, hogy lesz valami csavar a történetben. Mondtuk neki, hogy arra még várnia kell egy pár évet. Magas a törlesztőnk is, és sokat sem keresünk. Majd akkor szeretnénk gyereket, ha valamelyikünk magasabb pozícióba kerül, mert most nem tudnánk eltartani. A válasza erre az volt, hogy támogat minket anyagilag, csak legyen baba. Azóta is sokkban vagyunk, és nem tudjuk mit csináljunk. Ti mit tennétek ilyen helyzetben?


Köszönöm a válaszokat előre is!


2017. szept. 19. 14:19
1 2 3 4 5
 41/44 A kérdező kommentje:
Miért lennék barom, mert bizalmat szavaztam valakinek, aki közelebb áll hozzám? Az, hogy a párom elhallgatta előlem anyukája ezen oldalát, az az ő felelőtlensége. Egyébként ő sem gondolta volna, hogy ennyire manipulatív lenne, mert nem egy perc volt megvenni a lakást. Anyósom majdnem egy évig lapított. Küldött nekünk pár lakást is ajánlóba, és az mind garzon volt. Én pont azt hittem, hogy ezzel burkolt célzást intézett irányomba, erre... Miért írjátok, hogy a két szép szememért kaptam egy lakást? Ki fizeti 15 évig a hitelt rajta?
2017. szept. 25. 17:40
 42/44 anonim ***** válasza:
70%
Én megmondanám neki hogy szólt volna lakásvásárlás előtt, mostmár késő, vagy ha nagyon vinnyog majd pár havonta eljátszom a szomorú nőt hogy jaaaaaj nem jön össze jaaaaj miért nem közben meg szedem tovább a fog. gátlót, nem anyósnak szülsz gyereket hanem MAGATOKNAK.
2018. jan. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim válasza:
Egyáltalán NEM helyénvaló. Ez olyan, mintha meg akarna venni titeket. Ne engedjetek. Akkor és annyi gyereket vállaljatok, amennyit szeretnétek. A boldogságotok a tét, főleg a tied. Ha elkapkodjátok meg fogjátok bánni, a házasságotok is rámehet.
2018. ápr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
79%

Régi kérdés, de nem tudom magamban tartani a gondolataimat. Én megmondtam volna neki, hogy ha unokát akart, akkor azt akkor kellett volna közölnie, mielőtt "ragaszkodott hozzá, hogy kifizesse" a házunkat. Ez tényleg egy olyan cselekedet, ami után egy normális ember valahogy viszonozni akarja a hatalmas szívességet, még ha az illető nem kért érte semmit sem. Utólag így benyögni, hogy oké, meg van a ház, kéri az unokát... elég aljas dolog. Én szeretném kiélvezni a közös időt a párommal, illetve élni egy kicsit a saját céljaim megvalósítására, mielőtt szülök egy gyereket, akit minden elé kell helyeznem. Az én anyám is jött azzal, hogy ennyi meg ennyi unokát akar, x éven belül legalább az egyik LEGYEN MEG, de megmondtam neki, hogy tőlem 30 éves korom előtt ne nagyon várjon gyereket. Ha babázni akar, szüljön ő, nekem egyelőre nincs kedvem hozzá.

A te anyósod kedvéért biztos nem szülnék. Megvette a házat, szülj neki unokát. Az unoka miatt támogat anyagilag, kéri a második unokát. És így tovább ameddig még bírjátok szusszal.

2020. júl. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!