Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Helyénvaló anyósom kérése?

Helyénvaló anyósom kérése?

Figyelt kérdés

Férjemmel másfél éve házasodtunk, mindketten a 20-as éveink közepén járunk. Szerettünk volna egy lakást venni, de sehogy sem tudtunk félrarakni pénzt önrészre. Ekkor jött anyósom, és ragaszkodott hozzá, hogy kifizesse. Meg akartunk vele egyezni, hogy részletbe rendezhessük, de hallani sem akar(t) róla. Nemrég sikerült megvennünk a lakást, úgyhogy nagy volt az öröm. Egészen addig, amíg anyósom el nem jött a hétvégén lakásnézőbe. Nagyon megdöbbenésünkre közölte, hogy örül a sikerünknek, és annak, hogy segíthetett benne. Nem is kér mást érte cserébe, csak egy unokát. Idén el is kezdhetnénk a próbálkozást. Az én számba szerintem egy egész galambsereg is beszállhatott volna, annyira meglepődtem. Férjemet inkább a téma érte váratlanul, mert azért számított rá, hogy lesz valami csavar a történetben. Mondtuk neki, hogy arra még várnia kell egy pár évet. Magas a törlesztőnk is, és sokat sem keresünk. Majd akkor szeretnénk gyereket, ha valamelyikünk magasabb pozícióba kerül, mert most nem tudnánk eltartani. A válasza erre az volt, hogy támogat minket anyagilag, csak legyen baba. Azóta is sokkban vagyunk, és nem tudjuk mit csináljunk. Ti mit tennétek ilyen helyzetben?


Köszönöm a válaszokat előre is!


2017. szept. 19. 14:19
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
17%

"Kérdező kommentje:

Elég szarul esik, hogy napok óta tiszta ideg vagyok, te meg itt szórakozol rajtam. Ez az oldal sem nagy segítség, mert csak bunkóznak az emberek..."


Ez azért van drága mert nem értjük mi értelme van a kitalált történeteidnek!Nem ez az első a héten és gondolom nem is az utolsó. +ez a mű felháborodás :D Csak a vak nem ismer fel!

2017. szept. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:
Mondjátok már meg nekem, hogy mégis mi alapján döntitek el egy anonim oldalon, hogy ki kicsoda? Ez egy vicc, komolyan mondom...
2017. szept. 21. 16:23
 33/44 anonim ***** válasza:
31%
Nagyon gázak vagytok..."romlik a helyzet" de sajnálom.... Ha tudjátok, hogy az anyós egy manipulatív dög akkor mi a tökömért mentetek ebbe bele, hogy örökre az adósai legyetek és felhánytorgathassa? Hát sok eszetek van.
2017. szept. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

Ritka bunkó anyósod van. És ha (egészségügyi okokból) nem jön össze? Akkor hálátlan fia és menye lesztek????


Többféle reagálást is el tudnék képzelni.


1. Ha ott helyben csípőből vissza tudtatok volna lőni, akkor vigyorogva közölni, hogy: "A kérésével elkésett mama, ezt akkor kellett volna mondania, mielőtt odaadta a pénzt."


2. Amit válaszoltatok, az teljesen korrekt. Szerintem helyesen teszitek, hogy most egy ideig nem látogatjátok őket. Esetleg te még akkor se menj, amikor a férjed megy. Ha kérdezik, miért nem mentél, nyugodtan mondja meg a férjed, hogy nem akartad újra hallani, hogy esetleg előhozza ezt a témát. Ha egy évig kerülöd őket, talán leesik neki a tantusz, hogy kár volt ezt mondania.


És ami a legfontosabb: nem legyetek sokkban!

Nevessetek rajta egy jót, és búfelejtőnek igyatok egy pohár konyakot rá!

2017. szept. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
19%

"Szerettünk volna egy lakást venni, de sehogy sem tudtunk félrarakni pénzt önrészre. Ekkor jött anyósom, és ragaszkodott hozzá, hogy kifizesse."


Van egy régi mondás:

"Aki fizet az rendeli meg, hogy milyen zene szóljon."

Magyarul elfogadtad a milliókat, cserében meg semmit sem akarsz tenni.

Miért gondolja itt sok -veled egyetértő- nő, hogy nekik alanyi jogon jár egy lakás a szép szemükért?!!

2017. szept. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
93%

#35: az én szüleim semmit nem kértek azért, hogy lakást vettek, szerintem EZ a normális, alaphelyzet. Az anyós meg gerinctelen volt, mert lehetőséget sem adott a fiataloknak, hogy az üzleti ajánlatát megfontolják.

Te hogy háborognál, ha valaki meghívna vacsorázni, s amikor megetted, akkor közli, hogy bocsi, de a fél veséd az ára!

2017. szept. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
78%
35-ös, sztem meg az az illemszabály, hogy ha felajánlasz segítséget, UTÓLAG nem nyújtod be a "számlát". Akkor ajánlj fel segítséget, ha önzetlenül teszed. Ha vmiért cserébe, azt illik előre tisztázni.
2017. szept. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
3%
37# tudták, hogy milyen, mégis belementek...Tudod ki akarna "lekötelezettje" lenni egy ilyen szánalmas nőnek. Ezért nem sajnálom a kérdezőt egy kicsit sem.
2017. szept. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, hogy elfogadták, hanem, hogy most sokkban vannak a buta megjegyzés miatt. Le kell reagálni, hogy anyós észrevegye magát: én a kérdező helyében legalább egy évig nem mennék el hozzájuk és kérném páromat, hogy őt sem hívja hozzánk. Egyébként meg élvezném a saját lakást, örömmel laknék benne és megelégedetten gondolnék arra, hogy ebből az anyós már ki nem veszi a pénzét, akármikor jön a baba. :DDD
2017. szept. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
Hat ez klassz :) Tamogat anyagilag, csak legyen baba :D Szeretkezesenkent adhatna penzt :D Orulet! En szulnek... De nem az anyos miatt...
2017. szept. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!