Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Helyénvaló anyósom kérése?

Helyénvaló anyósom kérése?

Figyelt kérdés

Férjemmel másfél éve házasodtunk, mindketten a 20-as éveink közepén járunk. Szerettünk volna egy lakást venni, de sehogy sem tudtunk félrarakni pénzt önrészre. Ekkor jött anyósom, és ragaszkodott hozzá, hogy kifizesse. Meg akartunk vele egyezni, hogy részletbe rendezhessük, de hallani sem akar(t) róla. Nemrég sikerült megvennünk a lakást, úgyhogy nagy volt az öröm. Egészen addig, amíg anyósom el nem jött a hétvégén lakásnézőbe. Nagyon megdöbbenésünkre közölte, hogy örül a sikerünknek, és annak, hogy segíthetett benne. Nem is kér mást érte cserébe, csak egy unokát. Idén el is kezdhetnénk a próbálkozást. Az én számba szerintem egy egész galambsereg is beszállhatott volna, annyira meglepődtem. Férjemet inkább a téma érte váratlanul, mert azért számított rá, hogy lesz valami csavar a történetben. Mondtuk neki, hogy arra még várnia kell egy pár évet. Magas a törlesztőnk is, és sokat sem keresünk. Majd akkor szeretnénk gyereket, ha valamelyikünk magasabb pozícióba kerül, mert most nem tudnánk eltartani. A válasza erre az volt, hogy támogat minket anyagilag, csak legyen baba. Azóta is sokkban vagyunk, és nem tudjuk mit csináljunk. Ti mit tennétek ilyen helyzetben?


Köszönöm a válaszokat előre is!


2017. szept. 19. 14:19
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
Akkor a válás lenne a legjobb az én szemszögemből, mi? :( Nem tűnik kecsegtetőnek egy ilyen élet, bár a férjem is utálja, hogy az anyja játszmázik. Sokszor látja ő is, és nem érti. Ezért reménykedem benne, hogy nálunk más lesz a helyzet. Régebben jobban ráförmedt, de aztán belátta, hogy csak magát idegesíti, eredménye pedig nincs. Egy jó ideje inkább nagy ívben letojja, de szerintem nem ez a megoldás... Így romlik a helyzet. Én nem nagyon tudom, hogy ő mit kavar, mert a férjem szándékosan nem stresszel vele, de ez a kijelentése nálam egyértelműen túlment azon a bizonyos határon.
2017. szept. 19. 17:56
 22/44 anonim ***** válasza:
70%

Ez durva. Aztán jön az, hogy neki szülted az unokát. A végén örülhetsz, ha még hozzászólhatsz, hogy neveli. Reggeltől estig ott fogja enni a fene. Elkapatja rendesen. De ha rossz, akkor a te nevelésed, mert xar anya vagy.


A ti neveteken van a lakás? Van rajta haszonélvezet?

2017. szept. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
90%

"igyekszünk anyuka, de tessék kicsit tapintatosabbnak lenni...ugye nem tetszik majd megbüntetni, ha csak két év mulva jön össze? "



Ismerős anyuka naponta ellenőrizte egy éven keresztül, hogy a lánya beveszi-e a fogamzásgátlót, nehogy idő előtt besikeredjen a gyerek. Aztán meglett a lakás, és rendeltek kilenc hónapra rá egy babát. Tiz év alatt jött össze, két műtét és egy durva méhen kivüli terhesség után a harmadik lombikra... Szóval anyósok csak ne parancsolgassanak. Örüljenek annak az unokának, akkor, amikor jön.

2017. szept. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
84%

"Talán azért van bénán összerakva, mert nem kamu. "


Kérdező sajnos peched van, mert pont láttam az RTL-en ezt a részt, kb egy hete ment le délután.

Olyan sztorit találjál ki, amit nem a tv-ből koppintasz!

2017. szept. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
87%

Vihar a biliben.

Rajta vagyunk Mama az ugyon, jon majd ha jonni akar! Ma egy uj pozt fogunk probalni.

2017. szept. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
63%

Na mi van kérdező, hogy eltűntél?

Várjuk, hogy tiltakozzál, hogy nem a tv-ben futó reality sorozatból vetted a sztoridat.

Kérlek, hogy tiltakozzál had röhögjünk.

Légyszi...légyszi...légyszi...

2017. szept. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%
Soha többet ne fogadjatok el ilyen fajta segitséget anyóstól. Én most gyereket se vàllalnék úgy hogy tàmogat mert akkor ha ilyen ember feljogositva érezné magàt arra hogy ha pénzeli az unokàt akkor beleszóljon a nevelésbe. Anyósom is ilyen egyszer engedtük neki h tàmogasson anyagilag és azt hiresztelte mindenkinek a faluban hogy nem tudjuk befizetnj a szàmlànkat és nem tudunk megélni nélküle. Hozzàteszem kb 10e ftot adott gondoltuk mi kedvességböl de ez lett belöle. Aztàn ketten 300e ft feletti összkeresettel nehogy ne éljünk màr meg.
2017. szept. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, akkor mégsem extrém az esetem. Azt hittem, hogy ilyet senki nem mer megcsinálni. Mondjuk ne magamból induljak ki, az is igaz. Mi sem szeretnénk az ő kedvéért gyereket vállalni, majd akkor fogunk, ha lesz elég pénzünk. Egyelőre csend van ilyen téren, bár csak telefonon értekezett vele a párom. Annyi szerencsénk van, hogy messzebb élnek tőlünk, szóval személyesen nem fog pattogni. A telefont meg max. nem vesszük fel. Azt beszéltük meg, hogy egy ideig haza se megyünk látogatóba, mert csak összevesznénk a dolgon. Mindenesetre még mindig nem tudom, mi lenne a legjobb megoldás? Már személyi kölcsönön is gondolkodtunk, hogy egyösszegbe visszaadhassuk. Aki nem szakad le a kamu témáról, az belinkelné nekem azt a műsort? De csak akkor, ha megoldódott a szitu. Tévénk sincs, úgyhogy ezt nagyon benézted. A továbbiakban nem vagyok kíváncsi a megjegyzéseidre, ha nem segíteni akarsz. Elég szarul esik, hogy napok óta tiszta ideg vagyok, te meg itt szórakozol rajtam. Ez az oldal sem nagy segítség, mert csak bunkóznak az emberek...
2017. szept. 20. 11:48
 29/44 anonim ***** válasza:
0%

Én őszintén nem értem, mi a probléma.

Ha egyáltalán nem akarnátok gyereket, akkor persze, felháborító lenne, de így?

Simán le lehet rendezni annyival, hogy persze anyuka, majd jön a gyerek, már ti is készültök rá előre (=próbáljátok megteremteni az anyagiakat, körülményeket).


Ha meg csak a pénz az oka, hogy később akartok gyereket, egyébként meg akár holnap is jöhetne, ez esetben összetenném a két kezem egy ilyen anyukáért, aki ennyit segítene.

2017. szept. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
Persze, nagyon kedves felajánlás tőle, csak a párom attól tart, hogy akkor mindenbe bele akar majd szólni, azt meg semmiképp nem szeretné egyikünk sem. Nem neki akarunk szülni egy gyereket. Ez meg valahogy nekünk most úgy jött le. Köszönöm a segítségeteket, szerintem marad a határozott, de illedelmes visszautasítás. Ha erősködik, akkor is kedvesen kitartunk a nézőpontunk mellett. Remélem minden békésen fog zajlani.
2017. szept. 21. 11:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!