Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megőrjít az apósom! Más is...

Megőrjít az apósom! Más is érzett már így?

Figyelt kérdés
Apósom nagyon kellemetlen ember. Sokáig próbáltam megkedvelni, nem ment, de a nagy baj az, hogy most már elfogadni is egyre nehezebben tudom. Nem tud viselkedni, ordítva beszél, tapintatlan, és kupit hagy maga után. Tudom, hogy ez nem ezen múlik, de egy kis faluban laknak, mi nem messze egy nagyobb városba, és most érezni igazán, hogy mennyire más világban él. Amikor nálunk vannak, a kérésem ellenére is a kanapén eszik az ebédlő helyett, a hétvégén húzhattam le utána a vajszínű párnahuzatokat, mert telepermetezte piros szafttal. Kérdezés nélkül felveszi a férjem szobapapucsát, és abban viszi le a kutyáját sétálni (állandóan hozza hozzánk is), aztán betrappol vele a lakásba. Mindent tudni akar, mindenbe beleköt, de ilyen dolgok, hogy minek vettünk mi gázgyújtót a sütőhöz, mikor van gyufa is, meg hogy anyukám minek vett a névnapomra szobanövényt, nem volt elég, ami van?... 60 éves létére iszonyú neveletlen. A férjemnek jó vele a kapcsolata, őt nem akarom megbántani, ezért nem éreztetem vele, hogy mennyire irritál az apja, soha nem is mondtam neki, nyilván ő elfogult vele. De már előre rosszul vagyok, ha tudom, hogy jönnek, vagy ha mi megyünk hozzájuk. Anyósommal jól kijövök, elvileg ők is szeretnek, de láthatóan ég az arca após miatt, állandóan korholja is, mikor így viselkedik, eredménytelenül. Ami aggaszt, hogy mostanában kezdem észrevenni a férjemben apósom egy-egy tulajdonságát, például ő is nagyon hangosan beszél a telefonba, és sokszor meséli el újra ugyanazt a történetet. Eddig a kapcsolatunk 6 éve alatt nem tudatosult, hogy ezek tőle jönnek, de most, hogy észrevettem, elkezdett zavarni. Remélem, el tudom majd fogadni. Igazából konkrét kérdésem nincs, csak szerettem volna kipanaszkodni magam, és megtudni, hogy más is jár-e hasonló cipőben. Már előre félek, hogy mi lesz, ha gyerekünk lesz.

2017. okt. 9. 14:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
13%
Aggggyá neki mérget
2017. nov. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
68%
Miért nem a férjed takarít apósod után?
2018. nov. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
33%

Pakold el a kényes dolgokat, mielőtt jön. Tegyél védőhuzatot a kárpitos bútorokra. A férjed tartsa alábán a papucsát, ha leveszi, rakja el egy magas polcra.

Amit csak beszél a jóember, azt meg viseld el. Válaszolj valami sablonos dolgot. "Virágból sose lehet elég." "A gázgyűjtó az ilyen kétbalkezeseknek való. A Papa sose használná, ugye?"

2018. nov. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Lehet h fura lesz, amit írok... amikor gyereketek lesz, akkor is meglehetősen sok minden így lesz. Hangoskodás, koszolás, vajszínű párna...? :)Felfoghatod gyakorlásnak is:)


Különben sok értelmeset már leírtak az előttem szólók.

- elnézed, humorral elütöd

- védekezel (letakarsz, elpakolsz, papa-barát verzió)

- a szeretet nagy úr, a sok korholás nem fog segíteni a Papán, valahogy fejezzétek ki a szereteteteket is

- akár nyiltan megkérdezni, hogyan érezné jobban magát?

cserébe te is kérsz tőle 1-2 dolgot.

- határokat szabhatsz, következetesen, kedvesen és határozottan(addig nem tágítasz, amíg..) ebben Férjed segítsége kell, mert ő ebben az illetékes jobban

-őszinteség a Férjeddel

2019. márc. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!