Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Csak szerintem függ anyós...

Csak szerintem függ anyós túlságosan a páromtól?

Figyelt kérdés

Babusgatja, abajgatja, ha párom rászól vagy nem engedi, akkor pedig vérig van sértődve. Nagyon gyakran viteti magát párommal, és ha valahova nem vinné el, akkor ismét megy a hiszti, hogy ennyit nem tud megtenni érte, pedig ő az egész életét odaadná miatta...

Mivel mi hamarosan együtt fogunk élni (párommal ketten), szóvá tettem páromnak hogy nem igazán díjazom, hogy hetente ugrál neki, de szerinte ez normális, mert XY is mindig viszi az anyját vásárolni stb. (tavaly 1,5 hónapig kérleltem, hogy legalább a keresztlányának menjünk el karácsonyra ajándékot nézni, persze akkor nem ért rá soha)

Nem feltétlen azért van ez, mert anyós rá van szorulva, múltkor is mondta neki apósom, hogy beviszi akár Ő is, erre anyós válasza az volt: "Nem kell, majd bevisz engem a kisfiam." Mivel otthon van egész nap, félek, hogy amint elköltözik a párom, csak még rosszabb lesz a helyzet (Így is ha csak simán átjön hozzám, írogat neki, ha reggel nem megy egyből haza, már hívja, hogy mi van vele, stb.)

Párom változtatna, ha tudna, de mivel olyankor anyós mindig sír és megsértődik, inkább nem teszi. Mit tehetnék ilyenkor?



2017. okt. 11. 08:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
45%

"Nekem nincsen semmi bajom az anyjával, jó a viszonyunk,..."


Szűzanyám, mi lenne, ha még rossz is lenne a viszony?

2017. okt. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Érdekes, én is szeretem anyámékat, mégsem várják el, hogy este bejelentik, hogy valamit akarnak másnap reggel, én pedig ugorjak nekik.

Nemrég jegyzett el, még szoknom kell. :D

Az 1. számút pedig úgy gondoltam, hogy akivel megbeszéli a dolgait, pl. amikor ügyeket kell neki intézni, akkor sem én járok el helyette, hanem anyós (aki utána az én segítségemet kéri, mert nem ért hozzá, de akkor is "ő intézte el").

2017. okt. 11. 10:00
 13/25 anonim ***** válasza:
47%
Csináld, ahogy jónak látod, aztán majd nézd meg, hogy mi sül ki belőle!:D
2017. okt. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
69%

Én is elviszem anyukámat vásárolni időként. Szerintem az a normális, ha egy családban segítik egymást, ahogy tudják. Nem esik nehezemre és szerencsére a férjemnek sincs ez ellen semmi kifogása. Ő is segítette a szüleit, amíg éltek.

Fura, hogy ezen valaki felháborodik.

Attól, hogy ti egy pár lettetek még nem szűnt meg az egész eddigi élete, a családja ugyanúgy a családja, nemcsak ketten léteztek az egész világon.

2017. okt. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
61%

nagyon komoly kapcsolat lehet, együtt se éltek, de adott egy gyűrűt.

az ilyet általában kiröhögik, hogy majd kinövitek.

2017. okt. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
63%
képzeld apám is bevásárol a 80-on túli anyjának... micsoda férfi... szólok is anyámnak, hogy váljon el.
2017. okt. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
51%

Én sem gondolom úgy, hogy a vőlegényed ugráltatva van azért, mert heti egyszer kisegíti az anyukáját. Ha ennyire zavar, hogy előző este szólnak, akkor MEGMONDOD, hogy "XY néni legyen szíves átgondolni hétvégén, hogy mikor szeretne vásárolni menni a héten és legyen kedves szólni nekünk, mert nekünk is van dolgunk/szeretnénk pihenni"


Tudod, hogy mi az, hogy az anyós jelölted ugráltatja a párod? Az, amikor EGÉSZ júliusban, mikor lenne egy kis szabadideje délelőtt pihenni veled, jön a telefon, hogy "kisfiam, menj már haza apához ezért meg azért" és menni kell, mert még otthon lakik (ezután költözünk majd össze), és ha nem megy, megy a sértődés és b*szogatás napokig. Vagy a párod megy délután 5-kor hozzád, 7-kor meg telefonálnak, hogy menjen haza, vagy menjen el a sógornőjéért a munkába, mert ez vagy az van. Az az ugráltatás, hogy EGÉSZ augusztusban NAPI 12 órát dolgozik a párod az anyjáék házában, mert ő újítja fel nekik a szobát, és nélküle senki sem csinál semmit - pedig csinálhatnának, de szimplán lusták csinálni, a párod viszont menjen csinálni, és néha besegítenek - csak úgyszintén megsértődnek rá és nem szólnak hozzá, bunkóznak vele. És amikor elmenne a párod veled EGY napra kirándulni, akkor meg hozzá se szólnak mert zabosak rá hogy egy napot kihagyott a felújításból. Ha reggel nem 9-kor kel fel, hanem 11-kor mert ott vagy vele, és az apja sértődötten, rokkantan kivonul füvet nyírni helyette a 40 fokba és nem szól hozzá, mert nem kelt fel a párod 9-kor és nyírta le a füvet. De közben meg érzelmi zsarolást folytatnak burkoltan, hogy jajj a család mennyire fontos, meg közös programok, meg jófejség - de ha kitalálnak valamit, a párodnak ott kell lenni, azt kell csinálni, különben sértődés, szájhúzás, hiszti, néma tüntetés. EZ az ugráltatás.


Párom meg nehezen viseli, de hagyja, mert nem akar összeveszni a családdal, nyilván belenevelték hogy jajj a család mennyire fontos. De szerencsére lassan hozzámköltözik, és kb 300 km fog elválasztani minket a családjától, így vére kicsit fellélegezhet.

2017. okt. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
43%

17: a párod 8000 km-ről is haza fog ugrálni, mert érzelmileg gyenge.

hiába költözteted magadhoz, nem leszel az új anyuci

2017. okt. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
48%
Nem is akarok az új anyuci lenni, és nem is keres új anyucit. :)
2017. okt. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
27%

Az zavar (többek közt) hogy az anyja ír neki, vagy felhívja?

Ekkora önbizalom hiányos, féltékeny kretént ritkán látni még itt a Gyakorin is! Pfff...

2017. okt. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!