Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Csak szerintem függ anyós...

Csak szerintem függ anyós túlságosan a páromtól?

Figyelt kérdés

Babusgatja, abajgatja, ha párom rászól vagy nem engedi, akkor pedig vérig van sértődve. Nagyon gyakran viteti magát párommal, és ha valahova nem vinné el, akkor ismét megy a hiszti, hogy ennyit nem tud megtenni érte, pedig ő az egész életét odaadná miatta...

Mivel mi hamarosan együtt fogunk élni (párommal ketten), szóvá tettem páromnak hogy nem igazán díjazom, hogy hetente ugrál neki, de szerinte ez normális, mert XY is mindig viszi az anyját vásárolni stb. (tavaly 1,5 hónapig kérleltem, hogy legalább a keresztlányának menjünk el karácsonyra ajándékot nézni, persze akkor nem ért rá soha)

Nem feltétlen azért van ez, mert anyós rá van szorulva, múltkor is mondta neki apósom, hogy beviszi akár Ő is, erre anyós válasza az volt: "Nem kell, majd bevisz engem a kisfiam." Mivel otthon van egész nap, félek, hogy amint elköltözik a párom, csak még rosszabb lesz a helyzet (Így is ha csak simán átjön hozzám, írogat neki, ha reggel nem megy egyből haza, már hívja, hogy mi van vele, stb.)

Párom változtatna, ha tudna, de mivel olyankor anyós mindig sír és megsértődik, inkább nem teszi. Mit tehetnék ilyenkor?



2017. okt. 11. 08:56
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
69%

A mi családunk is ilyen papucsokból áll, mind segítünk egymásnak legyen az szó fuvarról, munkáról, vagy akár tavaszi nagytakarításról. Minden hétvégén máshova megyünk, vagy hozzánk jönnek pl fát hasogatni, teraszt beépíteni, garázst kipucolni, utánfutózni.

A mi papucs családunk már csak ilyen, összetartunk, főleg idős szüleink megsegítésére, akik már nem bírják úgy a fizikai munkát.

Persze el se vettem volna olyan hisztikirálynőt akinek baja van ezzel vagy a családommal, kellene a fenének egy széthúzó, zsörtölődő feleség.

2017. okt. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
70%

A párodnak esze ágában sincs leválni az anyjától. Ez egy oda-vissza történő függés.

Most befogta a szádat egy gyűrűvel, hogy ne presszionáld, de ha egy kicsit komolyan is gondolná, előbb leválna az anyjától, aztán összeköltöznétek és utána jöhetne az eljegyzés.

Az egyetlen megoldás, hogy baromi messzire elköltöztök, feltéve, ha tényleg össze akar költözni.

2017. okt. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Szerintem senki se értette meg a problémámat :D

Anyósom egészséges (nem mozgáskorlázotott), nem is nagyon idős (80 évesekkel példálozóknak), és ott van apósom, aki hetente jó, ha 4 napot dolgozik (jól állnak anyagilag)

Ezzel szemben a párom 2 havonta 2 hétvégét van itthon, amiket anyós előszeretettel foglal le a programjaival pár nappal előtte, míg én hiába tervezgetek, "majd" jut rá idő. Vagy nem.

Az, hogy mikor és miért kérte meg a kezemet, illetve hogy miért nem élünk még együtt, az amúgyis magánügy, és nagyon sok pár van, akik nem élnek együtt x év után sem :)

2017. okt. 11. 13:37
 24/25 anonim ***** válasza:
51%

Ja, és akkor az a követendő példa? :D

Látom, ez is nagy kapcsolat lehet, 2 havonta együtt töltötök 2 hétvégét, wow.

2017. okt. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Nos, kedves anyós is annyit lát akkor belőle, ez a bevásárlósdi is azért van, mert akkor elviszi, haza kell vinnie a holmikat, együtt vannak, ha viszont elmegy veled kirándulni, akkor veled van, nem vele. meg kéne beszélni anyóssal, hogy ennyit van otthon a fia, ne kelljen már ilyenkor is ilyeneket intézni, inkább állandósítsatok egy napot, mondjuk, mikor itthon van párod, akkor vasárnap mindig ott ebédeltek. egy délutánt te is kibírsz, anyuka is látja a fiát, együtt is vagytok, a többi időt meg együtt töltitek de külön.

Az ügyintézősdi ne zavarjon, megszokta h neki kell intézni, párod megszokta, h anyu elintézi. majd ha összeköltöztök, közös lesz a háztartás, hozzátok megy majd a csekk, levél stb akkor úgyis te fogod intézni, lehet nem egyből, de szép lassan kialakul az is.

Mi egy éve lakunk együtt párommal, házasságkötés után költöztünk össze, anyós olyan szinten nem bírta elviselni, h párom elköltözött, h majd a halálán volt, hisztizett, páromnak minden nap mennie kellett hozzá, még fűteni sem akart magára, most is minden nap megnézi, megtesz neki ezt-azt, pedig egészséges, mondjuk egyedül él.

2017. nov. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!