Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti elfogadnátok ilyen ajándéko...

Ti elfogadnátok ilyen ajándékot anyósotoktól? Jogos a gyerekei dühe? Mit tennétek, fontosabb a béke?

Figyelt kérdés

Férjemmel 5 éve váltunk el. Két gyerekünk van, nagyon jó a kapcsolatuk a nagymamájukkal és ezáltal velem is. Sokat segített anyósom amikor visszaálltam dolgozni (1 és 3 évesek voltak a gyerekek).


Apósom 2 éve elhunyt, amibe anyósom belerokkant. Egy ideig pszichiátrián volt, amikor onnan kiengedték nem volt hová mennie. Az egyik gyereke küldöldön van, az exemnél az új párja nem egyezett bele, a harmadik gyerek otthon volt a kisbabájával, nem vállalta őt is. Nekem nem volt szívem egyedül hagyni, ide költözött. Sokat javult az állapota, már 4 hónapja újra otthon él. A gyógyszereit még néha ellenőrzöm, számáit én fizetem (odaadja a pénzt rá) de főz magára, csinálgatja a kertet, újra elkezdett kötni.


Most azt mondta, hogy mivel én ápoltam bő 1 évig, szeretné rám íratni a házat. Én mondtam hogy aludjon rá párat, beszéljen a gyerekeivel és ügyvéddel. Továbbra is ezt szeretné.

A gyerekei azóta folyton hívogatnak, szinte zaklatnak hogy milyen pénzleső vagyok stb. Esküszöm nem ezt néztem, hanem hogyha ő annak idején nem segít, akkor nem tudok visszamenni dolgozni, albérletet fizetni... nem tudom, mi lett volna velünk. Plusz a gyerekeim is imádják, örülök hogy még sokáig az életük része lehet.


Ti mit tennétek? Ő ragaszkodik hozzá, de azt sem akarom hogy évekig pereskedjünk a gyerekeivel.


2017. okt. 20. 07:28
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
97%
Pénzleső? Ha valaki bajba kerül a rokonaink vagy szeretteink közül, akkor egyből arra gondolunk, hogy hű, majd én segítek rajta, hátha később nekem adja a házát? Milyen életszerű. Azt hiszem meg sem fordult a fejedben ez. Ezekszerint a gyermekei fejében viszont igen, de még ígysem segítettek. Mindenki talált valami kifogást, szerintem Te is találtál volna, többet is. De nem, Te segítettél. Ne érezd rosszul magad, pénzleső biztosan nem vagy. Ráadásul elsőre azt mondtad, hogy aludjon még erre, beszéljen a gyerekeivel, nagyon szimpatikus a viselkedésed. A ház pedig nem ajándék, hanem örökség. Ha a volt férjed még mindig a férjed lenne, akkor talán azt írná a papírra, hogy ketten öröklitek és talán azzal a volt férjednek sem lenne baja, bár ki tudja. Nézd, ők mind magára hagyták, mikor az Apjuk(!) meghalt, nem fogadták be, az igaz, de azóta is Te gondoskodsz róla, pedig a gondoskodást azt csak nem tiltaná sem új pár, sem tenné lehetetlenné kisbaba. Itt nem a házról van szó, hanem mindenről. Ha Te lennél a gyereke, akkor is ugyanígy viselkedtél volna, nem? És automatikusan Te örökölnél. Sajnos nem Te vagy az, hanem ők, akik nem nyitották ki neki az ajtót, mikor szüksége lett volna rá, de igényt tartanának az Ő ajtajára, miután elment.
2017. okt. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
84%

A néni mentális állapota nem mindegy. Pszichiátrián volt, jogos a gyanú, hogy nem felelőssége teljes tudatában cselekedett. Nem állítom, hogy így van, de megkérdőjelezhető lesz, ha a gyerekei perelni akarnak.


Ha az ajándékozás mellett maradtok, akkor a néni kapjon haszonélvezeti jogot.

Így élethosszig használhatja a lakást ahogy akarja. Ezáltal a te lelkiismereted is nyugodtabb lesz, a gyerekei sem vádolhatnak azzal, hogy nemsoká már nem fog kellene a nagymama.


A másik opció az eltartási szerződés. Kemény dolog, nagy felelősséggel, de amint látom neked már van benne gyakorlatod.



Amit az egyik válaszoló írt, hogy van szerződés ami nem visszafordítható az aláírás pillanatától, másik meg nyilván igen, kíváncsi lennék, hogy mire gondolt.


Perelni mindent lehet, más kérdés, hogy mekkora esély van megnyerni.



Viszont ahogy írtam a pszichiátriai múlt még adhat okot vitára.

Beszerezte az orvosi papírokat. Igen, de milyen papírokat, miről, mikori keltezéssel, milyen részletességgel.

Ennek nagyon utána kellene járni.

2017. okt. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fogadd el nyugodtan, megérdemled. Ellenben a gyerekeivel. Amúgy is ott vannak a te saját gyerekeid is, akik az ő unokái, legalább valamennyire biztosítod így az ő jövőjüket is.
2017. okt. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 Nicy0518 ***** válasza:
92%

Ne foglalkozz anyósod gyerekeivel...

Ők a saját anyjukat "dobták" el maguktól...

Ha meg pereskedni akarnak... Semmi közük nincs a házhoz addig amíg él.... Ha most rád íratja.... Onnantól kezdve elfelejthetik....

Én nem foglalkoznák velük....

Viszont nagyon szerencsés vagy hogy ilyen jó anyósod van.... Én örülnék neki nagyon ha az enyém is ilyen lenne... De sose lesz ilyen....

2017. okt. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal.

Erkölcsileg teljesen nyugodt lehetsz, de arra számíts, hogy pl. a temetésén minden rokon neked fog támadni - pedig valószínűleg a te gyászod, fájdalmad lesz a legőszintébb. És azt akkor (meg utána, amíg zaklatnak, pereskednek) nagyon nehéz lesz elviselni.

Görény egy család: amikor anyjuk gyászába belebetegedve kórházba kerül, akkor nem kell, amikor örökölni lehet utána, akkor kellene.

Egyébként anyósodat is megértem: hasonló esetben én is arra hagynám, aki mellettem állt, nem arra, aki kifogást keresett.

Megj.: hasonló esetben, ha párom nem egyezne bele, hogy apám/anyám ideköltözzön, akkor fölvetném, hogy én költözök hozzá, amíg valamennyire rendbe jön. Az is megoldás, ha gondozót fogad az ember melléje. De úgy nézem, itt leginkább a probléma lepasszolása volt a fő szempont a gyerekeinek.

2017. okt. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
96%

Szergény néni, borzalmas csalódás lehet neki, hogy 3 gyereket is felnevelt, és amikor a legnagyobb szüksége lenne a családja támogatásár, mindenki mondvacsinált kényelmi okok miatt lepattintja. Annyira sz...r ember nem lehet, ha a menyével meg ilyen jól kijön...

Fogadd csak el, de ne ajándékozási szerződésként, hanem ahogy itt már írták: menjetek el ügyvédhez és intézzétek el az általa javasolt legjobb megoldásként. Undorító a gyerekei viselkedése, az anyjuk csak nyűg nekik, de a háza az bizony kellene!Hányinger! Akkor nem hívogattak, amikor befogadtad?!

2017. okt. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
82%
Ebben az esetben azt javasolnám, hogy írassa a gyerekeidre 50-50%-ban, magának meg tartson meg haszonélvezetet. Jó eséllyel nagykorúak lesznek már a gyerekeid, mire öröklésre kerül a sor. Így nem kvázi idegennek, hanem a saját unokáinak adja.
2017. okt. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

Az orvosi papírt nem tudom pontosan, valamilyen független pszichológus volt, azt mondta az ügyvéd hogy rendben kell lennie.

A gyerekekre nem akarja írni, arról lebeszélte az ügyvéd, még nagyon kicsik.


Nagyon kikészült amikor meghalt apósom, de azt sem vették komolyan sajnos. Elköltözött a legkisebb gyerek, mind a ketten nyugdíjba mentek, elkezdődtek volna az "aranyévek" - apósom pedig váratlanul meghalt. Akkor még csak a mi gyerekink voltak, jártunk hozzá, láttam hogy romlik az állapota de az exférjem nem hitt nekem.


56 éves egyébként, fiatal még eltartási szerződéshez, nem? Meg egyre kevésbé van szüksége a segítségemre, az orvosa szerint pár hónapon belül teljesen önálló lesz újra. Szóval nem is igazán jogos, nem?

Futok még pár kört, nem könnyű helyzet. Köszönöm a válaszokat.

2017. okt. 20. 10:40
 19/44 anonim ***** válasza:
100%
Eltartási szerződést 30 évesen is lehet kötni, neki ráadásul volt egy komoly, kórházi kezelést, hosszan tartó ápolást igénylő egészségügyi problémája. Lehet, hogy pár hónapon belül ismét teljesen önálló lesz, de akkor is szüksége lesz a társaságra, valakire, aki odafigyel rá, akiről tudja, hogy bármikor számíthat rá. Beszéljétek meg az ügyvéddel.
2017. okt. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
92%

Le a kalappal előtted!!!


Már mindent elmondtam a válaszolók, én már csak egy dolgot tudnék hozzátenni. Mi lenne, ha a két unokájára, azaz a te gyerekeidre írná a házat? Igaz, azt a gyerekek 18 éves korukig a gyámhatóság "kezelné" (utána tudtok nézni, pontosan mit jelent ez, én most nem írnám le).

2017. okt. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!