Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti elfogadnátok ilyen ajándéko...

Ti elfogadnátok ilyen ajándékot anyósotoktól? Jogos a gyerekei dühe? Mit tennétek, fontosabb a béke?

Figyelt kérdés

Férjemmel 5 éve váltunk el. Két gyerekünk van, nagyon jó a kapcsolatuk a nagymamájukkal és ezáltal velem is. Sokat segített anyósom amikor visszaálltam dolgozni (1 és 3 évesek voltak a gyerekek).


Apósom 2 éve elhunyt, amibe anyósom belerokkant. Egy ideig pszichiátrián volt, amikor onnan kiengedték nem volt hová mennie. Az egyik gyereke küldöldön van, az exemnél az új párja nem egyezett bele, a harmadik gyerek otthon volt a kisbabájával, nem vállalta őt is. Nekem nem volt szívem egyedül hagyni, ide költözött. Sokat javult az állapota, már 4 hónapja újra otthon él. A gyógyszereit még néha ellenőrzöm, számáit én fizetem (odaadja a pénzt rá) de főz magára, csinálgatja a kertet, újra elkezdett kötni.


Most azt mondta, hogy mivel én ápoltam bő 1 évig, szeretné rám íratni a házat. Én mondtam hogy aludjon rá párat, beszéljen a gyerekeivel és ügyvéddel. Továbbra is ezt szeretné.

A gyerekei azóta folyton hívogatnak, szinte zaklatnak hogy milyen pénzleső vagyok stb. Esküszöm nem ezt néztem, hanem hogyha ő annak idején nem segít, akkor nem tudok visszamenni dolgozni, albérletet fizetni... nem tudom, mi lett volna velünk. Plusz a gyerekeim is imádják, örülök hogy még sokáig az életük része lehet.


Ti mit tennétek? Ő ragaszkodik hozzá, de azt sem akarom hogy évekig pereskedjünk a gyerekeivel.


2017. okt. 20. 07:28
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
97%

#35: "A legnehezebb a logisztikázás volt, hogy tudjam orvoshoz vinni, mert a gyerekek miatt amúgy is pengeélen táncolok a munkahelyemen. Ebben sajnos nem segítettek, így néha csúsztak a vizsgálatok, kontrollok. Akkor haragudtak rám, ami valahol érthető, én is rosszul éreztem amgam e miatt, de egyszerűen nem tudtam elszabadulni."


Jól értem?

Tehát haragudtak rád, kérdező, az anyósod gyerekei, hogy nem tudtad mindig megfelelő időben elvinni AZ Ő ÉDESANYJUKAT (!!!) vizsgálatokra??? Haragudtak azok, akiknek HELYETTED (!!!) lett volna ez kötelességük, de nem tették meg???


Fogadd el a házat, anyósod gyerekei egy széket sem érdemelnek belőle!

2017. okt. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező!

Anyósod azt tesz a házával, amit ő akar. Ha Neked akarja adni, akkor miért utasítod vissza? Ne a gyerekeit nézd, hanem Őt, az Ő döntését! Eddig is segítettél neki, szeretted, gondoskodtál róla, ő pedig szeretné viszonozni. Ne utasítsd ezt vissza! Ha nem szeretnéd, hogy Neked adja a házat, akkor adhatja a gyerekeidnek is.

Ebben a "kedves" exed és testvérei sem találhatnak kivetni valót, hiszen rokonnak adja az ingatlant. Nem nekik? Hát úgy kellett volna anyához állni, ahogy anya állt hozzájuk, amikor magatehetetlenül megszülettek... elég gáz, ha még nekik áll feljebb. Inkább magukba kéne nézni!

2017. okt. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Anyósom közben már intézkedett is, kész van a szerződés, pénteken megyünk az ügyvédhez aláírni. Neki haszonélvezete marad rajta. A gyerekei még nem tudják.

2017. okt. 26. 08:57
 44/44 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező!

Ha túlzásnak érzed a házat, akkor ha eladod osztoszkodhatsz anyósod semirekellő gyerekeivel.

De előbb nézd meg mi fog most történni, szerintem tanulságos lesz, illetve az is hogy fognak viselkedni Veled és anyósoddal a következő években.

Egyébként meg baromi rendes nő vagy, megérdemled a házat bőven!

Édesapám mondása: "amit adnak, fogadd el, ha ütnek, szaladj el".Szóval ne szerénykedj :-)

2017. okt. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!