Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti elfogadnátok ilyen ajándéko...

Ti elfogadnátok ilyen ajándékot anyósotoktól? Jogos a gyerekei dühe? Mit tennétek, fontosabb a béke?

Figyelt kérdés

Férjemmel 5 éve váltunk el. Két gyerekünk van, nagyon jó a kapcsolatuk a nagymamájukkal és ezáltal velem is. Sokat segített anyósom amikor visszaálltam dolgozni (1 és 3 évesek voltak a gyerekek).


Apósom 2 éve elhunyt, amibe anyósom belerokkant. Egy ideig pszichiátrián volt, amikor onnan kiengedték nem volt hová mennie. Az egyik gyereke küldöldön van, az exemnél az új párja nem egyezett bele, a harmadik gyerek otthon volt a kisbabájával, nem vállalta őt is. Nekem nem volt szívem egyedül hagyni, ide költözött. Sokat javult az állapota, már 4 hónapja újra otthon él. A gyógyszereit még néha ellenőrzöm, számáit én fizetem (odaadja a pénzt rá) de főz magára, csinálgatja a kertet, újra elkezdett kötni.


Most azt mondta, hogy mivel én ápoltam bő 1 évig, szeretné rám íratni a házat. Én mondtam hogy aludjon rá párat, beszéljen a gyerekeivel és ügyvéddel. Továbbra is ezt szeretné.

A gyerekei azóta folyton hívogatnak, szinte zaklatnak hogy milyen pénzleső vagyok stb. Esküszöm nem ezt néztem, hanem hogyha ő annak idején nem segít, akkor nem tudok visszamenni dolgozni, albérletet fizetni... nem tudom, mi lett volna velünk. Plusz a gyerekeim is imádják, örülök hogy még sokáig az életük része lehet.


Ti mit tennétek? Ő ragaszkodik hozzá, de azt sem akarom hogy évekig pereskedjünk a gyerekeivel.


2017. okt. 20. 07:28
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
96%

Az a helyzet, hogy a saját vagyonát annak adja, akinek akarja. Még csak az sem számít, hogy ki "érdemli meg", az csak könnyíti a helyzet elfogadását.


Ha az anyósod olyan ember, mint a nagynéném, akkor a kérdés fel sem merülhet, mert rádíratja, ha tiltakozol, ha nem, eldöntötte, nincs apelláta.


Ha a gyermekek nem értik meg, az elsősorban az ő bajuk. Pereskedni miért kéne? Örökségnél a köteles részt megkapnák, de az anyósod szerencsére még él is. Amit egy cselekvőképes felnőtt ember rád irat, az a tied, pont.

Bár igaz, lehet, hogy pert tudnak indítani, de megnyerni nem tudják, ha van igazság a földön...

2017. okt. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
96%

Én nem értem, miért akadtak ki a gyerekei. Főleg, az exed, aki itthon van és lehetősége is lett volna segíteni és nem segített. De valamennyire az a gyerek is segíthetett volna, akinél baba van. Ha magához veszi az anyját, akkor azért megoldható lett volna.

És akkor még rád vannak kiakadva?

Megértem anyóst, hogyha ilyen jóban vagytok, akkor ő így segítene neked. És persze nemcsak neked, hanem ezzel végül is az unokáinak segít.

2017. okt. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekekre iratást minden csak nem jó ötlet, mert attól kezdve a kérdezönek gyakorlatilag semmi joga sincs a haáznál, szükség esetén el sem adhatja a gyerekei nagykorúságáig.


Ha az anyós ügyvéddel csináltatja meg a szükséges papírokat, akkor biztosítva van a kérdezö. (Ha meg a néninek haszonélvezeti joga marad, akkor ö is)

2017. okt. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
16%

# 12/23 Időpont ma 09:50 válaszom nem tudom ki miért pontozta le.

Esetleg meg tudná indokolni is? Vagy az már nem megy?

2017. okt. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
93%

23!

Azért lehet jó ötlet, mert mivel nem nagyon akarja elfogadni a kérdező a házat, de anyós hajthatatlan, ez egy kompromisszumos megoldás.

Másrészt van ám annak jó oldala is, ha kiskorú a tulajdonos, mert így anyós gyerekei által megtámadhatatlan, hiszen a gyámhatóság védi a gyermek vagyonát.

És de, el lehet adni a házat, ha ugyanolyan értékben (vagy drágábban) vesz szintén a gyermekek nevére egy másik ingatlant az anyuka. És gyámhatósági közbenjárással bonyolítható le adásvétel, akinek a célja az, hogy a gyermek vagyona ne legyen kevesebb.

De ez csak egy opció a kérdező problémafelvetésére.

2017. okt. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
88%

"Másrészt van ám annak jó oldala is, ha kiskorú a tulajdonos, mert így anyós gyerekei által megtámadhatatlan, hiszen a gyámhatóság védi a gyermek vagyonát. "


Ez (majdnem) pontosan így van, arról nem beszélve, hogy ha apuka is beállna a pereskedők közé a saját gyerekei ellen, az szinte eleve vesztes ügy a felpereseknek.:-)

2017. okt. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
72%
Irassa az unokáira a házat neked meg adjon haszonélvezeti jogot.
2017. okt. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
81%

"Pszichiátrián volt, jogos a gyanú, hogy nem felelőssége teljes tudatában cselekedett. "


Attól függ, mi volt a diagnózis. Nem mindegy, hogy vki súlyos demens, skizofrén, stb. vagy csak egy mezei idegösszeomlása volt egy sokkhatás (halál) miatt.

Az anyós nincs felügyelet alatt, így saját maga dönthet az ügyeit illetően.

2017. okt. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
87%
Nem tartozik a kérdéshez, de a gyerekei mondtak neked köszönetet az anyukájuk ápolásáért? Óriási gondot vettél le a vállukról ezzel? Segítettek valahogy? Akár anyagilag, akár máshogy?
2017. okt. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
92%
Így történt unokatestvérem esetében. Ő ápolta élete utolsó 2 évében a nagynénijét (a nagynéni három gyereke szinte arra se nézett), erre a nő természetesen ráíratta a lakást az uncsimra. Most pereskednek vele a gyerekek... És pont arra hivatkoznak, hogy nem volt már tiszta. Pedig az volt.
2017. okt. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!