Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek jogosan szólt meg...

Szerintetek jogosan szólt meg az anyósom amiért mirelit kaját szoktam adni a gyerekeimnek?

Figyelt kérdés
Van két lányom, az egyik 8 a másik 10 éves. Sajnos gyakran nincs arra időm, hogy főzzek, ezért gyakran veszek mirelit húsokat, zöldségeket, zacskós leveseket, és egyéb dolgokat. Múltkor zacskós gulyáslevest "főztem", és anyósom elhordott mindenféle lusta nőnek, hogy én még egy gulyáslevest se tudok az unokáinak megcsinálni. Szerintetek igaza van?

2017. nov. 4. 19:03
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
33%
Igen, lusta vagy. Én legalább felvállalom még a család előtt is, ha épp lustaság miatt nem főzök, mert elő szokott fordulni. Igaz, még én sem adnék zacskós levest nekik, ez azért már mindennek az alja.
2017. nov. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos nem teszel jót a gyerekeiddel ezekkel az ételekkel. Tényleg jó ötlet hogy megkéred anyósodat, néha főzzön nektek olyan ételt amit pár napra el tudsz tenni,akár a mélyhűtőbe és elő tudjátok venni amikor nincs időd főzni. Zacskós leves, mirelit panírozott húsokat felejtsd el.
2017. nov. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
96%

Olvastam hogy nincs időd főzni, egy kérdésem lenne. Apuka ilyenkor hol van? Ő nem tud besegíteni? Illetve a gyermekeid? Jobban halad a munka ha többen besegítenek neked.


Anyós túlreagálta a dolgot. A stílusával volt csak baj, a mondanivalója részben jogos. Most jön a de...Nem minden egészségtelen ami mirelit/tasakos. :D

2017. nov. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
81%

Egyrészt anyósnak nincs joga beleszólni, hogy mit főzöl.

Másrészt viszont igaza van részben. Zacskós leves nem étel, hanem só, ízfokozó és egyéb mesterséges sz.rok vízzel. Nagyon egészségtelen, és nem tápláló.

A mirelit zöldség oké, mirelit hús akkor, ha valóban hús és nem ilyen vágóhídi hulladék panírozva.

2017. nov. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
94%

A véleményét elmondhatja, de igazából nem sokat számít, semmi joga nincsen beleszólni, hogy te mit és hogyan csinálsz.

Az tény, hogy nem jó, ha folyton csak ilyeneket esztek, de gondolom azért ez túlzás és nem mindig mirelit kaja van, hanem pl. hétvégente szoktál főzni "normál" kaját is. Ha hétvégén nagyobb mennyiséget főzöl, akkor azért hétköznap egy-két napig még lehet belőle enni is. A gyerekek is esznek az iskolában (mondjuk én sem vittem túlzásba mikor iskolás voltam mert borzasztó volt a menza kaja), valamint vacsorára hideg kaját is lehet enni (szalámi, sonka, kolbász, szendvicskrémek, tojás és zöldségek stb.). Az, hogy vannak olyan napok, amikor már nincsen időd vagy energiád összedobni egy kaját és gyors előkapod, ami kéznél van a hűtőben, szerintem egyáltalán nem gáz. Nekem is nagyon sokat dolgoznak a szüleim, főleg anyukám, ő gyakran 7 órakor ért haza mert egész álló nap dolgozott, értekezleten volt stb. és még utána otthon is neki kellett állnia a papírmunkának. Egy hosszú fárasztó nap után már semmi kedve nincs az embernek még főzni is. Gyakran ettünk mi is zacskóslevest, amit anyukám mindig feljavított fűszerekkel, zöldségekkel, tésztával vagy pl. mirelit pizzát, amin szintén felturbózta a feltétet, de nekem apukám mondjuk be tudott segíteni, illetve később már én is össze tudtam dobni néhány egyszerűbb kaját. Szerintem az a lényeg, hogy próbáld te is minimalizálni a mirelit ételeket, esetleg keress egyszerű gyors recepteket, amiket össze tudsz dobni vagy ha abszolút nincsen időd, akkor megkérheted a férjedet/anyukádat/anyósodat, hogy segítsen be.

2017. nov. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
50%
Nem te vagy az, aki együtt él az anyósékkal rezsi fizetés nélkül, míg a férje külföldön dolgozik? Ott is a mirelit kaja volt a probléma
2017. nov. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
A férjem hallani sem akar arról, hogy főzzön, ha pedig az anyósomat kérném meg rá kb. mindenkinek előadná, hogy mekkora lusta disznó a menye, hogy kénytelen ő főzni az unokáinak, mert éhen halnának stb...
2017. nov. 4. 23:34
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Ezt lehetett volna normális stílusban is mondani,még ha igaza is van.

Biztos megmondtam volna,hogy "jól van,ha mamának van ideje főzni az unokákra,tegye meg nyugodtan,hálás lennék a segítségért."

2017. nov. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
16-os én is találkoztam azzal a kérdéssel, de nem én vagyok az. :D
2017. nov. 4. 23:48
 20/34 anonim ***** válasza:
90%

Zacskos leves gyereknek nem adnék az biztos .

Mirelit zöldség nem gond ,meg félkész husok ha nem minden nap azt kapnak.

2017. nov. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!