Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek jogosan szólt meg...

Szerintetek jogosan szólt meg az anyósom amiért mirelit kaját szoktam adni a gyerekeimnek?

Figyelt kérdés
Van két lányom, az egyik 8 a másik 10 éves. Sajnos gyakran nincs arra időm, hogy főzzek, ezért gyakran veszek mirelit húsokat, zöldségeket, zacskós leveseket, és egyéb dolgokat. Múltkor zacskós gulyáslevest "főztem", és anyósom elhordott mindenféle lusta nőnek, hogy én még egy gulyáslevest se tudok az unokáinak megcsinálni. Szerintetek igaza van?

2017. nov. 4. 19:03
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Mikor érsz haza hétköznap és hétvégente hány napra/miket főzöl?

Ennyi információból nem lehet szerintem megállapítani, hogy igaza van-e, viszont a stílusa biztosan nem megfelelő.

2017. nov. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nincs gond a kész ennivalókkal. Sokszor van nálam is. Anyósom idős, nem tudom állandóan megkérni, hogy főzzön. Anyukám meg csak minden másik héten van itthon. Férjem ilyenkor halrudacska, sült krumpli specialitását készít. Ha éppen nem dolgozom és van is időm főzni, akkor több dolgot készítek a fagyasztóba. Ma, vasárnap, is zacskós leves és fagyasztóból elővett rántott hús lesz zacskós rizzsel. Ugyanis 8tól este 10ig dolgozok. Az vesse rám az első követ, aki másképp tudná csinálni két munkahely, két tini és a háztartás mellett. Nyugi, szólj anyósodnak, hogy segítsen be néha. Nálam még a zacskós krumplipüré sült kabanosszal is menő. Gyerekeim játszva elkészítik. Ja és egészségesek, mert tízóraira és otthon is nagyon szeretik a nyers zöldségeket, gyümölcsöket.
2017. nov. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
83%

Mégis miből főznél télen, ha nem mirelitből? Meg akinek nincs kertje, pláne miből??? Hét közben esznek a suliban, én akkor nem is főzök, hanem kapnak hideget estére. Minek kétszer főtt étel egy nap, ha nekiállnék aznap, 8-kor ennénk, hatig dolgozom minden nap.

Viszont gyors kajákat tudsz csinálni, ha veszel egy kg húst és felszeled, fagyasztod, kirántani nem tart sokáig, köret addig elkészül, míg a hús megsült, a rántott jó másnap is, köret meg frissen készül. Zacskós levest nem adnék, ha nem muszáj, de most komolyan, honnan vegyek pl. borsót, ha nem mirelitből, nincs kertem. Gyors kaja még a fasírt is, de mondom, nem vesződnék hét közben, egyenek suliban. Nálunk nagyon jól főztek oviban meg iskolában is, változatosan.

Ha kifőzöl tésztát és rámelegíted a túrót, tejfölt teszel rá vagy mákot, az is kaja. Egyszerű kajában gondolkodj, hétvégén van időd ennyire, hét közben meg minek főzni, ha van meleg kaja suliban, meg mondom, ha anyósod aggódik, heti egyszer küldhet kaját, ha meg csak veszekedni akar, akkor befoghatja.

2017. nov. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Zacskós levessel én sem értek egyet. Attól függ, egy héten mennyi zacskós levest esznek. Havi 1-2 belefér nálam, több nem. Levest hétköznap nem is csinálok, mert esznek oviban, suliban, hétvégén meg főzök rendes levest. Fagyasztott zöldségeket én is használok, pl. zöldborsó, vajbab, karfiol..

Panírozott fagyasztott húsokat is szoktam, én is, ilyen sajttal, sonkával töltött dolgokat v. a Sága dinoszaurusz fagyasztott termékét, de havi 2-3-szor. Hétközben mi is inkább hideget vacsizunk vagy esetleg melegszendvics, hot-dog, ami meleg kaja. Tojást is szoktam sütni vacsira is, engem nem érdekel, hogy az inkább reggeli kaja. Tejbedarát, tejberizst hamar el lehet készíteni, ha a gyerekek meleget akarnak v. spagetti, az az örök favorit. Hétvégén mindig van rendes leves, hétközben ritkán csinálok, max. a férjem kedvéért, az is valami gyors. Szoktam venni fagyasztott tavaszi zöldségkeveréket és abból szoktam zöldséglevest csinálni v. a Penny-ben van fagyasztott fimonfőzelék keverék, az is hamar megvan. Főzelékhez lehet virslit, kolbászt is sütni. Párizsi is nagy kedvenc, bármennyire nem egészséges, attól függően sokan veszik. Azt is be szoktam panírozni, mert a gyerekek szeretik és ha néha-néha esznek, akkor semmi bajuk sem lesz.

2017. nov. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
93%

Zacskós leves nálunk zéró.

Viszont az érdekes, hogy még mindig az a nézet él a válaszok többsége alapján, hogy egy nőnek kötelessége főznie gyereknevelés és munka mellett is...különben lusta. Remélem az ezt hajtogató férfiak (és azok nők férjai akik ezt vallják), soha nem hívnak szerelőt.

Tehát én lusta vagyok, mert nincsen kedvem este

9-kor (igen akkorra érek haza) főzni? Hála Istennek, hogy normális párom van, aki nem "várja" el ezt.

Mi is amúgy hétvégén főzünk előre, majd lefagyasztjuk, ha főzelék, stb. De sokszor rendelünk bent, pároméknál van kantin. Nyilván ez más, mivel nincsen gyerekünk.


De a kérdésre: tehát a zakcsós gulyásleves szerintem is rémálom, ne haragudj, nem bántani akarlak.

Az én párom anyja szerint is lusta az a nő, aki nem főz nonsztop, éjfélkor is mondjuk. Én azt csinálom egy ideje, hogy ignorálom vagy ráteszek még egy lapáttal, pl. megkérdi mit főztem vállat vonok " há' kínaiból rendeltünk". :D Egy ideje nem hajtogatja, mivel látja, hogy nem érdekel.

2017. nov. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nincs igaza anyósodnak, állítsd le őt minél hamarabb. Így nem beszélhet veled. Mondd meg neki, hogy inkább a saját fiát korholja, hiszen nem akaródzik neki főzni.

Sajnállak téged, de nem az anyós miatt, őt le lehet állítani, hanem a lusta férjed miatt.

2017. nov. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
70%

23-as

Üveges borsó is kapható.

2017. nov. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Az anyós miért nem a fiacskáját baxxa le? Engem is oltogat néha anyám, hogy mindig rendelem a kaját, de a páromat baxtatni eszébe nem jutna.
2017. nov. 7. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
90%

Engem csak az az egy érdekelne, hogy ezt hogyan értelmezzük?Soha nem főzöl, feszt mirelit van, vagy alkalomszerűen?Mert nem mindegy.

Én pont az ellenkeződ vagyok, ha egy nap nem főzhetnék, abba pusztulnék bele.(pláne amióta megvettük az új tűzhelyet)

Amikor délelőttös voltam, du. főztem, ha délutános, akkor délelőtt.Nekem is van gyerekem, igaz csak egy.

Nincs joga beledumálni anyósodnak, de ha rendszeresen műkaják vannak otthon, azért az sem a legjobb.Ettől függetlenül a ti életetek.

2017. nov. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
26%
Ha már annyira nincs időd főzni, miért nem rendeltek valamelyik ételrendelős oldalról? Az legalább minőségben sokkal jobb, mint ezek a zacskós fosok tele káros anyaggal... Meg a lányoknak milyen példát mutatsz? Jó anya lesz belőlük majd ezzel a példával? Ha meg a rendelés nem fér bele a keretbe, esetleg felkelhetsz reggel egy órával hamarabb és akkor már meg is van oldva...
2017. nov. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!