Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tehetnék, ha a barátom...

Mit tehetnék, ha a barátom szülei átjönnek hozzánk, és sosem veszik le a cipőjüket?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag az Ő házukban élünk a barátommal kettesben.


Ha meghivjuk oket vacsira vagy csak átjonnek kivancsiskodno sosem veszik le a cipőjuket.

Én nem szeretnék szolni nekik, hogy vegyek le a cipojuket mert akkor az lenne hogy ‘de ez az ő hazuk... azt csinalnak amit akarnak.’


2017. nov. 5. 06:45
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
92%

Én például a főnökömmel is levetetem a cipőt.


Tényleg tegyél ki vendégpapucsot, ha legközelebb mennek akkor finoman szólj, hogy ott vannak a vendégpapucsok, vegyenek fel egyet, hogy nehogy megfázzanak.

2017. nov. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
91%

58%-os, csak mert te sutyerák vagy, és cipőben járkálsz más házában, még ne biztass erre is másokat.


A párod mondja meg nekik.

2017. nov. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
64%

A koszon kívűl mi azért is levetetjük, mert elég egy kavics a cipő talpán és szépen végig tudja karcolni a járólapot, amit drága és bonyolult cserélni. Mindenki tudja, hogy mennyit küzdöttünk a házunkért, mit feláldoztunk érte, így tiszteletben tartják és nem kísértik a sorsot, hogy miattuk kelljen felverni a járólapot.


De a ti esetetek különlegesebb, mert az ő házukban éltek. Mondhatják azt bármikor , hogy költözzetek. Ezért nem jó kiszolgáltatottnak lenni.

2017. nov. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
80%

Vendegsegben leveszem magamtol, de csak azert mert igy illik. Patyolattisztasagu helyen nincs ezzel semmi gond, de van olyan aki akkor is leveteti a cipot ha 3 hete nem takaritott. Hat koszi. Azt nem szeretem ha az en vendegeim leveszik, mivel csak a nappaliba jonnek, az meg jarolapos igy egyszeru a tisztantartasa. A valtopapucsoktol rosszul vagyok, nem veszek fel olyan labbelit ami mas ember laban is volt. Sokan eroltetik de inkabb vagyok akkor zokniban vagy mezitlab

Kerdezo, kerd meg a parod hogy beszelje ezt meg a szuleivel.

2017. nov. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
74%

Én lehendő anyósommal mindig levetetem a cipőjét, igazából hidegen hagy, hogy mit gondol erről, de nekem nincs kedvem a frissen felmosott padlót újra felmosni, mert ő bejött 10 percre...

De amúgy mindenkivel levetetem a cipőjét, ha nem vennék le maguktól. Mondjuk általában mindenki magától leveszi, természetesen anyóst kivéve :D

2017. nov. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
82%

Van pár eset amikor nem zavar ha nem veszik le a cipőt pl. Ha butort cipelnel be hozzánk.

Vagy: valaki csak egy pillanatra ugrik be hogy beadjon valamit.

És az idős mamámnak is szoktam mondani hogy ne vegye le- hiszen neki már elég macerás fel- le húznia.

De még ő is azt mondja hogy jobban szeret a lakásban cipőnélkül lenni..

2017. nov. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
87%
Mikor kihozták a galériaágyat, a két srác úgy kezdte az összeszerelést, hogy a kinti cipőjüket lecserélték magukkal hozott bentire.
2017. nov. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
93%
Cipővel NEM mászkálunk más lakásában. A palid szóljon a bunkó szüleinek.
2017. nov. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
15%

Nézd, nálam például nem kell levenni a cipőt. Lehet, hogy elavult vagyok, de engem még úgy tanítottak, hogy a cipő a kultúrált öltözködés része.


Kimondottan rosszul vagyok, ha valaki bejön a lakásomba, és elkezdi kifűzögetni a cipőjét. Még rosszabbul, ha utána is folytatja, miután szóltam neki, hogy ne tegye.


De ez én vagyok.


Mindenki maga szabja meg a szabályokat a saját otthonában. És teljesen mindegy, hogy az ő házuk. A te otthonod. Szólni kell nekik. Lehet náluk nem kell lehúzni a cipőt, ezért eszükbe sem jut.


Én sem háborgok, hogy a lányoméknál le kell húzni. Nekem van papucsom ott. Anyatársnak is van. Nem is érezzük magunkat vendégnek.


Ha viszont meghívnak valahova vacsorára, vagy bulizni, és én szépen felöltözöm, szép cipőt is húzok, ami talál a ruhámhoz, hát ha azt várják el tőlem, hogy mezítláb üljek az asztalnál, esetleg zokniban táncoljak vacsora után, vagy vendégpapucsban, na oda többet nem megyek.

2017. nov. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem hajlandóak levenni, akkor mondd meg nekik, hogy ők fognak takarítani, nem te.
2017. nov. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!