Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tehetnék, ha a barátom...

Mit tehetnék, ha a barátom szülei átjönnek hozzánk, és sosem veszik le a cipőjüket?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag az Ő házukban élünk a barátommal kettesben.


Ha meghivjuk oket vacsira vagy csak átjonnek kivancsiskodno sosem veszik le a cipőjuket.

Én nem szeretnék szolni nekik, hogy vegyek le a cipojuket mert akkor az lenne hogy ‘de ez az ő hazuk... azt csinalnak amit akarnak.’


2017. nov. 5. 06:45
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
93%

#19. "a cipő a kulturált öltözködés része"


az UTCÁN bakker!!

2017. nov. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
12%

Nemcsak az utcán, bakker... hanem amúgyis.


De persze, nem kell velem egyetértened. Te a saját otthonodban megkövetelheted, hogy az odajövők betartsák a szabályaidat. Mint ahogyan én is.


Nem vagyok egyformák. Mint mondtam, én baromira utálom, ha valaki, ahogy belép a házamba elkezd vetköződni. Nem mondtam, hogy mindenkinek így kellene gondolkodnia.

2017. nov. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
86%

"Csak Magyarországon szokás levetetni a vendég cipőjét"


Egyelőre még nekem nem tűnt fel, hogy külföldön élnék...

Ott nem divat levenni a cipőt, ahol a vendég az előtérnél és a "szalonnál" nem jut tovább. Ilyen meg nem csak a csóróknál és a proliknál nincsen. Aki túl akar menni az előszobán az vegye le. Ennyi. Ha gombás a lába, akkor meg vegyen rá canestent, ne azért akarja mások lakását retkes cipővel összejárni, mert igénytelen.

2017. nov. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
65%

Én ha valakihez elmegyek leveszem a cipőmet,nekem alap,hogy más házába a koszos cipőbe nem mászkálok és én biza elvárom mindenkitől aki a lábát hozzám beteszi,hogy a cipőjét levegye. Anyós élettársa az aki nagyon nem szereti levenni és anyós szerint bunkósság,hogy vagy leveszi vagy az előtérbe ücsöröghet mert én úgy nem engedem be...én meg úgy gondolom,hogy az a bunkó aki a kényelme miatt nyugodt szívvel végigmászik a koszos cipőjébe egy olyan helyen ahol 3 pici gyerek csúszik mászik a földön. Meg aki otthon egyből letudja venni az utcai cipőjét az másnál is tegye ezt. Az én házamba az én szabályaim vannak és ennyi.

Viszont neked meg anyósodék megengedték,hogy az ő házukba lakjál....vendégpapucsot az ajtó mellé készíthetsz aztán reménykedhetsz abba,hogy eszükbe jut az,hogy talán nekik is kényelmesebb lesz abba a házba.

2017. nov. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
71%
78% te otthon is cipőben vagy egész nap?
2017. nov. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
93%
az utcán nagyon sok a szar, a kosz, gusztustalan. én még át is öltözöm, úgy nem ülök le a koszos bkv-s nadrágban az ágyra.
2017. nov. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
56%
Exem szüleivel ugyanígy voltam. Az ő lakásukban laktunk ketten az exszel, és mikor először átjöttek miután berendezkedtünk, ahogy beléptek a lakásba, mondtam, hogy itt vannak a vendégpapucsok. Exem apja persze egyből kezdte, hogy nem szükséges (!!!) levenni. Én meg mondtam, hogy de, én szeretném, és addig nem jöhetnek be a szobába, míg a cipőt le nem veszik. Morogtak, és tették a megjegyzést, de megtanulták. Aztán szerencsére megszabadultam tőlük.
2017. nov. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon sokszor látom, amikor kétes külsejű figurák hatalmas turhákat köpködnek az utcán, borítékolom, hogy egy részük még TBC-s is.

Amikor ez megszárad, a cipőnkkel simán beletrappolunk és felvisszük egy kisgyereknek, vagy egy családnak, ha nem tesszük le az előszobában.

Én mondjuk azt sem értem, hogy sokszor látni az amerikai filmeken, hogy a csillogó-villogó-gyémántos, megvetett ágyra cipővel döglenek fel, de ezt sok helyen élőben is volt lehetőségem tapasztalni ottjártamkor.

2017. nov. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
93%

"én még át is öltözöm, úgy nem ülök le a koszos bkv-s nadrágban az ágyra"


Mondjuk ezt a vendéggel megcsinálni lehetetlen, de tényleg nem túlzás. Férjem pesti és egész életében bkv-val közlekedett én sose értettem, hogy minek csinálja ezt a villám átöltözést mikor hazaér, mi sose csináltunk ilyen ügyet belőle, igaz, mi meg mindig mindenhova csak kocsival jártunk. Na felköltöztem hozzá Pestre két évre és BKV-ztam én is. Láttam lefosott ülést, a buszülés csucsogott a húgytól, amit a rajta utazó csöves eresztett rá meg ilyenek meg eleve mikor olyan csöves száll fel, akitől az egész busz bűzlik aztán ott üldögél, tiszta kosz, ragacs nem is tudom mi. Nem is értettem, hogy ilyen járműveken miért nem csak sima műanyag székek vannak... Hát ezeket a kárpitos,szivacsos dolgokat ki se lehet takarítani se rendesen az ilyenek után. Undorító, úgyhogy teljes mértékben megértem a ruhacserét bkv-zés után, pedig én is hülyének néztem, hogy most mit öltözik már át, mielőtt leül egy székre, vagy a kanapéra...

2017. nov. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
74%

Biztosítanék nekik vendégpapucsot. Lehet, hogy az ő házuk, de jelenleg Ti éltek ott, Ti tartjátok rendben, Ti ügyeltek a lakás tisztaságára. Tisztelettel meg kell őket kérni rá, hogy tartsák tiszteletben a nálatok lévő "szabályokat".


Barátod mit szól a dologhoz?

2017. nov. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!