Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Újabb anyós kérdés! Mit tehetnék?

Újabb anyós kérdés! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Bevezetőként szeretném elmondani, hogy ne menjen félre a téma. Utáljuk egymást anyósommal úgy, hogy jobban már nem is lehetne :), de mostanra lecsillapodott a helyzet annyira, hogy minimális kommunikációval, feszültségkeltés nélkül letudjuk a találkozásokat, pl. "szép az idő, süt a nap".


A probléma unokat témában lenne. Anyósom nem egy kifejezett anyatípus, a férjemet is korán szülte, nem volt még érett a feladatra, bár már átlépte a nagykorúság határát. Így ugyan egy háztartásban éltek, de a férjem is vita nélkül állítja, hogy a nagymama nevelte fel. Most viszont úgy tűnik szeretné pótolni amit kihagyott, de szerintem nagyon félremegy az ügy. A lányomra gyakran igényt tart, úgy-ahogy megyünk is, nem olyan sokszor, mint szeretné, ez is folyamatos konfliktusforrás. Na de most jön a lényeg, aki elhiszi, elhiszi, aki nem nem, de szó szerint nem tud vele semmit sem kezdeni, ha megkapja a lehetőséget. Mi is ott vagyunk vele, de olyankor csak a szoba túlvégéből szabad nézni, különben behisztizik, hogy még ezen alkalmakkor sem engedjük át neki a gyereket. Annyi történik, hogy leülteti a fotelba, hoz neki egy nippet, hogy "Nézd Lilike, kacsa!", és onnantól kezdve kb. nézik egymást némán. Igaz, a gyerek még nem beszél. :)


Komolyan, én csak csodálkozom, hogy a kislány nem mozdul, csak ül 1 vagy 2 órán át. (Kegyesen az evés-ivás igényét ellátHATOM...) Pedig alapvetően olyan mozgékony, hogy alig lehet tartani vele az iramot. Olyankor a játékait is hiába adom oda neki, úgy meg van illetődve, hogy csak szorongatja. De újfent kihangsúlyozom, hogy ha megpróbálnék belefolyni a gyerekezésbe, akkor olyan bőgés-ordítás következne, hogy ihaj. A NAGYMAMA RÉSZÉRŐL. :)


Szóval a helyzet kíméletes megoldását keresném, de egyszerűen semmi nem jut eszembe. Illetve múltkor benyögtem egy olyat, hogy "Mondjon a mama egy mesét!". Erre mosolyogva közölte a gyerekkel, hogy a mama nem tud mesét. Kész-passz. Már sokáig nem bírom cérnával, megszakad a szívem a gyerekért, de a stresszt sem bírom anyós kapcsán.


Van erre megoldás?


2018. jan. 15. 13:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
16%
Ja hogy ott ülsz te is folyamat a nyakukon? Az szép. Tipikus anyatigris. Az ÉN gyerekemmel úgy lehet csak játszani ahogy NEKEM tetszik! Aki ezt nem érti az hülye PONT
2018. jan. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
94%

11es, ez szép. Jön egy kérdező, problémája van, kérdez, te meg véleményt nyilvánítasz milyen anya. Ismeritek egymást? Vagy szinte semmi alapján ítélkezel?

Az én anyósommal sem lehet kettesben hagyni a gyereket. Nála ugrálhat az ágyon a 3 éves, mert mamánál mindent lehet. Amikor leesik és beütött a fejét a dohányzóasztal sarkába, 2 öltéssel varrják össze, akkor a gyerek a hibás nem ő. Tejjel itatja a laktóz érzékeny gyereket, mert csak divatból nem adok én neki. Vannak nem megbízható mamàk, akivel egy felelős szülő nem hagyja kettesben a gyereket.

A kérdésre visszatérve..

Nem tudom a gyerek miért nem jelzi, ha unatkozik. Lehet a mama mégis leköti. A kicsiket fura dolgok tudnak érdekelni.

2018. jan. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
84%
Én is egyetértek a többséggel: ha a gyerek nem élvezné, utálná a helyzetet, biztosan jelezné valahogy. Ezek szerint elvan mamával.
2018. jan. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Az én férjemre is mikor nagy ritkán anyós vigyázott, akkor voltak szép esetek. :) Agyrázkódás, vízben fuldoklás a strandon, az orra neki is őrzi a szekrényfiók sarka nyomát. :) Lehet, hogy tigris vagyok, de nem kockáztatok, egyenlőre nem. Majd ha már nagyobb lesz, és lesz valamennyi esze is a kicsinek, lehet elengedem. Egyébként annyira ülök a nyakukon, hogy amerikai konyhás a nappali, ők a nappali túlsó sarkában, én a konyha másik végében általában újságot nézegetek.


Az is felmerült bennem, hogy tényleg nem tud feloldódni a jelenlétemben (bocsi, de pont lesz*rom). Volt már, hogy bepisilésig csiklandozta, hiába próbálta elrángatni magát a gyerek. Ennek nem voltam szemtanúja, viszont levideózták!!!!!! és a férjem gépén véletlenül megnyitottam.


Egy másik válaszolónak írom: a látogatás végére már nyűgös, olyankor szólok, hogy délutáni alvásidő van (akkor is ha még valójában nincs), és hazajövünk. Itthon eszik, még játszunk, aztán leteszem, mire felkel minden rendben van.

2018. jan. 15. 20:32
 15/24 anonim ***** válasza:
14%

"Az is felmerült bennem, hogy tényleg nem tud feloldódni a jelenlétemben (bocsi, de pont lesz*rom)."


Ezzel el is árultál magadról mindent, nem csodálom, hogy az anyósod utál téged. Kibírhatatlan perszóna lehetsz, brutál mennyiségű ősanya vénával.

2018. jan. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
15%
Ha volt, hogy csiklandozta, hogyhogy nem láttad, hol voltál, és hogyhogy játszott anyósod a lányoddal, és nem csak ültek némán? Szerintem te sem vagy százas.
2018. jan. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
21%

Nem ellened vagyok, de téged egyébként ez miért zavar? Valoszinü a gyerek élvezi, vagy csak már megszokta, lehet örül is neki, hogy az otthoni futkározásokat a mamánál ki lehet pihenni.:)


Vegyél valami fejlesztö játékot, és vigyétek magatokkal, a mamának meg mondd meg, hogy szeretnéd, ha ezzel játszana - igy nem megy kárba az ott töltött idö, söt még hasznosan is telik. Vagy ha bizol benne annyira, és jön a joidö, mondd neki, hogy menjenek ki a friss levegöre, sétáljanak, gyüjtsenek faleveleket, nézzenek ki a játszotérre. Bár azt nem irtad, hogy hány éves a lányod, de gondolom már tud járni.


Egyébként meg most le fogtok pontozni, de én elrejtenék egy kamerát egyszer a szobában, megnézni, hogy vajon csak miattam feszeng, vagy akkor is igy viselkedik, ha nem vagyok ott. Csak vigyázz, le ne bukj, mert az irto ciki helyzet lenne..:/

2018. jan. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

A csiklandozós esetnél nálunk volt anyós, és akkor még úgy gondoltam, hogy békén hagyom őket. Olyankor vasaltam, mosogattam, kimentem megetetni a kutyákat. Max. 10-15 perc alatt lezajlott a dolog.


Az meg, hogy milyen anyósom, akkor hagyjuk. Szívesen adnék virtuálisan itt mindenkinek egy napot vele. Aztán utána lehetne vitázni.


Kár volt mondjuk kiírni, érdemi választ nem sokat kaptam a kérdésemre, aminek a lényege az lett volna hogy vegyem rá őket, hogy ne csak üljenek.

2018. jan. 16. 08:30
 19/24 anonim ***** válasza:
66%

Szia! A mi esetünk is hasolnó volt, én nem kerestem a megoldást, mert az anyósom nem érdemelt ennyit. Nálunk az idő oldotta meg. Nagyobb lett a kislányom, beszélgetni kezdtek aztán a kislányom kezdeményezett a játékban. Anyós meg vagy résztvett benne, vagy nem. Elég hamar beleun a játékba.

Jelzi a nagymama, hogy zavarja a jelenléted? Ha nem, akkor szerintem nem ez a probléma. Egyszerűen nem tud mit kezdeni egy ekkora gyerekkel. Én sem hagytam őket egyedül, csak rövid időre, mert nem bíztam benne. Anyósom a hátam mögött pocskondiázott engem a gyereknek.

Ha segíteni szeretnél, szerintem csak úgy tudsz, ha kicsit belefolysz a dologba. Vihetnél esetleg egy vastag állatos könyvet, azt megnézegethetnék, a nagyi megnevezhetné az állatokat, utánnozhatná a hangjukat. Ezzel egész hosszú ideig elvan egy gyerek. Ha nincs nála játék, vigyetek. Kis műanyag állatokat, néhány kisebb babát, könyvet. Vagy rajzolhatna neki a nagyi. Rajzolni csak tud. Esetleg olvashatna. Szerintem adj neki tanácsokat.

2018. jan. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
11%

Ha a gyerekben nincs feszültség, ami a hazamenetel után kijönne, akkor nem kell problémázni ezen.

Egyébként ha félelmében ülne csöndben órákig, akkor legközelebb már ellenkezne, sírna, amikor anyósodhoz indultok.

Ha ilyen nincs, akkor hidd el: a gyerek alapvetően nem érzi magát rosszul ott.


Ha csak ülnek és nézik egymást, az téged miért zavar?

Ha te csinálnád ezt minden nap, az tényleg visszavetné a fejlődését, de az, hogy néha vendégségbe mentek és ott ez történik, ebből ne csinálj problémát.

Azzal egyetértek, hogyha anyósod olyan ostobaságokat csinál, hogy a bepisilésig csiklandozza, akkor mindig legyél a közelében.

2018. jan. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!