Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Teljesen el vagyok keseredve...

Teljesen el vagyok keseredve mert en nagyon nem igy terveztem az eskuvonket? Most komolyan ekkora sz*r alak vagyok?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elunk a baratommal. Az (volt) a terv, hogy hivatalosan itt intezzuk a papirmunkat, hogy minden forditast meg adminisztraciot megusszunk. Es a templomi eskuvo, ami a nagy buli lesz azt a Balatonon tartanank.


Nincs sok penzunk, nagyon nem allunk jol anyagilag. Egyetemre jarunk, mellette csak diak munkank van, abbol fenntartani magunkat nem egy remek szitu, de kijovunk csak nagyon ovatosan. Viszont a csaladom hatalmas es nagyon kozel all hozzam minden rokonom. Igy szoba sem kerulhetett az, hogy ne legyen mindenki meghivva. Maga az unnepseg igy is relativ legolcsobban kijon mert csaladi telken lesz, a fozocsket is a csalad megoldja, ahol tudtunk ott lefaragtunk a kiadasokbol, mert sajnos erre most nem futja, de igy is szeretnenk jol erezni magunkat, es szeretnem ha emlekezetes nap lenne. A baratom csaladja + barati majd repulovel jonnek. Toluk nem kertunk semmit, csak egy uveg alkoholt hogy hozzanak, mert idejuk ugy se lenne ott keszulodni meg fozocskezni stb. Nekem az is eleg ha eljonnek


Anyosom most viszont kitalalta, hogy mind a ket orszagban legyen eskuvo es nagy buli. En probaltam elmagyarazni, hogy nekunk sajnos csak egyre futja. Ezen ossze vesztunk, mert szerinte nem varhatom el a baratom csaladjatol, hogy Hollandiabol Magyarorszagra repuljenek. (En ezzel teljesen egyetertek) En felajanlottam, hogy lehetne akkor egy koccintas a polgari utan. De szerinte ez parasztsag, hogy a baratom nagyszulei es csaladja nem lesz resze egy nagy bulinak. Szerinte ha buli nincs is vacsorara akkor is illene meghivni a csaladot. Annyira szegyenlem magam, de sajnos nincs arra penzunk, hogy ilyen kiadasaink legyenek. Tudja jol, hogy nem allunk jol, azt is tudja, hogy mi ketten se jarunk el etterembe a baratommal. Felajanlanam, hogy jojjenek fel hozzank de mi egy szobakonyhaban lakunk, es kb 4en ferunk el kenyelmesen. Akkor megkerdeztem, hogy lehet-e az, hogy nalunk lesz egy koccinto kis falatkakkal (nem egy istallobak eleg vacsiraval). Ez se jo neki.


Ez az egesz veszekedes kb 2-3het leforgasa alatt tortent. Komolyan ennyire nehez megerteni, hogy nekunk csak egy nagyobb kiadasra van penzunk? Miert nem eleg a koccintas? Ha meg valoban annyira zavarja a csaladot, akkor nyugodtan eljohetnek hozzank nagymamastol. Az en nagymamam is sokszor szokott jonni meglatogatni, mert o megteheti szerencsere. Most az anyosom duzzog es mindennek elhord (kapom az infot a lanyatol). Se a baratom se a huga nem ert vele egyet, de beszelni egyik sem hajlando vele



2018. febr. 7. 00:53
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, mi lett a vége, kérdező! Sok boldogságot nektek! És remélem a mama meggondolja magát és nem fogja tönkretenni a napotokat azzal, hogy inkább duzzogva otthon marad. Az nagyon alávaló húzás lenne részéről...
2018. febr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:
rendben, szólok ha lesz változás! és köszönöm :)
2018. febr. 10. 00:03
 43/45 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egyéb okból nem volt lakodalmunk, csak polgári esküvőnk. Bejelentettuk, hogy ez lesz, nem magyarázkodtunk, és nem álltunk le senkivel vitatkozni.

Ha valaki meg is sértődött, nem foglalkoztunk vele. Mivel felnottek vagytok, viselkedjetek is úgy, ha határozottan elmondjátok, hogy mi lesz, nem mentek bele a vitákba, akkor kénytelenek lesznek elfogadni.

Most kezdj el leszokni arról, mindenkinek meg akarsz felelni, mert ha gyereketek lesz, mg jobban elfajulhat a helyzet.

2018. febr. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
72%

Nekem - leírás alapján - anyukám erősen hasonlít az anyósodra, nem könnyű vele jó kapcsolatot tartani, mert igaziból nem jut el addig a következtetésig, hogy a problémát kéne először kimondania nem a megoldást, mert ami neki szuper ötletnek tűnik, az másnak nem az. Szerintem esetében valami más lehet a probléma, ha az elején lelkes volt, nem biztos hogy a tipikus anyós nem engedi el a fiát gond van.

Egy-két ilyen eset, amit érdemes végiggondolni, mert általában ezen nem érdemes több évre összeveszni, vagy hagyni, hogy elrontsa az esküvőtöket:


1.Rosszul mértétek fel, hogy ki a szűk család, akiknek szállást kell biztosítani, valaki zsugori és megsértődött, hogy fizetnie kell a szállásért vagy ezért mondta vissza az esküvőt.

2. Nem hívtatok meg valakit, akit szerinte meg kellett volna, vagy csak valaki nem tud eljönni, mert rossz időpontban van. Ilyenkor érdemes felajánlani, ha rokon, hogy egyszer meghívjátok magatokhoz vacsira (ha ez a gond).

3. Nem ajánlottátok fel a nagyszülőknek, hogy megszervezitek a repülőjegyet, nekik meg gőzük sincs róla hogyan állajanak neki, anyósodra maradt az egész,neki meg nem köszöntétek meg eléggé szerinte.

4. Nem hangsúlyoztátok eléggé, hogy csak egy üveg bort kértek és azt kapjátok nászajándékba, hogy kijönnek, főleg a nagyszülők felé vagy a párod tizenhetedik ági mostoha nagynénje felé, aki állítólag milliókat akart nektek nászajándékba adni, de így most nem ad semmit.

5.Elfeljtettétek, hogy van a párodnak egy másod unokatesója, akinek az anyja nem is repülhet.

6. Simán csak azt feltételeztétek, hogy mindenki megoldja az odajutást, nem kérdeztetek körbe, hogy ki-hogy áll vele, mindenkinek megvan-e a szállása stb. vagy kell segítség szervezni, meglepően sokaknak esik rosszul 40 év fölött, ha azt feltételezed majd megoldják.

7. Nem kérdezted meg, hogy szeretné-e felrakni a fátyladat vagy hajcsattodat, vagy visznek-e ők a lagziba? Szóval nem érzi úgy, hogy nem fontos, rá kell bízni valami elengedhetetlen dolgot.


Általában max egy fél nap alatt orvosolható problémákról van szó, ha meg lehet oldani jobb elhárítani a konfliktusforrást mint hagyni, hogy pampogjon és az összes rokonnak elmesélje milyen szörnyen szervezitek az esküvőt.

2018. márc. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, alakult valahová a szituációtok?
2018. ápr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!