Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Teljesen el vagyok keseredve...

Teljesen el vagyok keseredve mert en nagyon nem igy terveztem az eskuvonket? Most komolyan ekkora sz*r alak vagyok?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elunk a baratommal. Az (volt) a terv, hogy hivatalosan itt intezzuk a papirmunkat, hogy minden forditast meg adminisztraciot megusszunk. Es a templomi eskuvo, ami a nagy buli lesz azt a Balatonon tartanank.


Nincs sok penzunk, nagyon nem allunk jol anyagilag. Egyetemre jarunk, mellette csak diak munkank van, abbol fenntartani magunkat nem egy remek szitu, de kijovunk csak nagyon ovatosan. Viszont a csaladom hatalmas es nagyon kozel all hozzam minden rokonom. Igy szoba sem kerulhetett az, hogy ne legyen mindenki meghivva. Maga az unnepseg igy is relativ legolcsobban kijon mert csaladi telken lesz, a fozocsket is a csalad megoldja, ahol tudtunk ott lefaragtunk a kiadasokbol, mert sajnos erre most nem futja, de igy is szeretnenk jol erezni magunkat, es szeretnem ha emlekezetes nap lenne. A baratom csaladja + barati majd repulovel jonnek. Toluk nem kertunk semmit, csak egy uveg alkoholt hogy hozzanak, mert idejuk ugy se lenne ott keszulodni meg fozocskezni stb. Nekem az is eleg ha eljonnek


Anyosom most viszont kitalalta, hogy mind a ket orszagban legyen eskuvo es nagy buli. En probaltam elmagyarazni, hogy nekunk sajnos csak egyre futja. Ezen ossze vesztunk, mert szerinte nem varhatom el a baratom csaladjatol, hogy Hollandiabol Magyarorszagra repuljenek. (En ezzel teljesen egyetertek) En felajanlottam, hogy lehetne akkor egy koccintas a polgari utan. De szerinte ez parasztsag, hogy a baratom nagyszulei es csaladja nem lesz resze egy nagy bulinak. Szerinte ha buli nincs is vacsorara akkor is illene meghivni a csaladot. Annyira szegyenlem magam, de sajnos nincs arra penzunk, hogy ilyen kiadasaink legyenek. Tudja jol, hogy nem allunk jol, azt is tudja, hogy mi ketten se jarunk el etterembe a baratommal. Felajanlanam, hogy jojjenek fel hozzank de mi egy szobakonyhaban lakunk, es kb 4en ferunk el kenyelmesen. Akkor megkerdeztem, hogy lehet-e az, hogy nalunk lesz egy koccinto kis falatkakkal (nem egy istallobak eleg vacsiraval). Ez se jo neki.


Ez az egesz veszekedes kb 2-3het leforgasa alatt tortent. Komolyan ennyire nehez megerteni, hogy nekunk csak egy nagyobb kiadasra van penzunk? Miert nem eleg a koccintas? Ha meg valoban annyira zavarja a csaladot, akkor nyugodtan eljohetnek hozzank nagymamastol. Az en nagymamam is sokszor szokott jonni meglatogatni, mert o megteheti szerencsere. Most az anyosom duzzog es mindennek elhord (kapom az infot a lanyatol). Se a baratom se a huga nem ert vele egyet, de beszelni egyik sem hajlando vele



2018. febr. 7. 00:53
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
43%

nem azért,de nézted te az utazómajom oldalt vagy más helyeket? Ma már hollandiába repülni egész olcsónak számít, fapadossal. Berlinbe is 6000 ft körül lehetséges. Igenis jöjjenek el vagy pár év múlva csináltok egy másik bulit is, pont.

[link]

2018. febr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:
Én tudom, hogy olcsón lehet repülni, ezért sem akartam akadékoskodni, hogy de azért is jöjjenek el. Gondolom aki akar majd/már megvette a jegyet.
2018. febr. 7. 14:24
 33/45 anonim ***** válasza:
36%
de közöld ezt az anyósoddal, ha megsértődik és nem áll szóba veled akkor így is úgy is csak jól jártál
2018. febr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
csak az iratok részéhez szeretnék hozzászólni: csak annyit, hogy alaposan utána jártál? Mi is külföldön esküdtünk (nem Hollandia) és a külügyet is megjártuk, meg az offi-t is, ja és nálunk pl. figyelni kellett az időpontokra is, asszem fél évnél nem lehetett régebbi a születési anyakönyvi kivonat.... Persze tudom, hogy ország függő és ha tényleg már alaposan körbejártátok a dolgot, akkor bocsi, csak jó tanács, mert igen sok múlhat azon, ha valami nincs meg, vagy épp nem hiteles....
2018. febr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot :) igen tudom kicsit macera volt de megvan minden :)
2018. febr. 7. 21:50
 36/45 anonim ***** válasza:

Komolyan,ennyire tátott szájú vagy,hogy nem tudod megmondani,hogy "jól van anyuka,ha Önnek ez így nem tetszik,nem muszáj jönnie,mert az a MI esküvőnk,nem az Öné."?


Szerintem rendezzétek le a papírokat,majd ha meg lesz pénzetek rá,akkor ismételjétek meg a szertartást,lagzistul,mindenestül.


Mondjuk ha a kiterjedt családot is meg akarod hívni,annyiból esküvőt is szervezhetnél a Kajmán-szigeteken 1-1 tanuval/menyasszony és vőlegény.

2018. febr. 8. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
0%
12# nek igaza van... a te anyád mit szólna ha vele csak koccintanál, anyósnál meg kerti parti lenne? Elég önző dolognak tűnik..Párodnak ez így teljesen rendben van?
2018. febr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

Nem, nincs neki rendben. Mikor a legelejnén bejelentettük, és elkezdtük a szervezést, akkor az anyukája mondta, hogy semmi baj, jönnek repülővel. Mi így is szerveztük a dolgokat. Közben, látod, vannak akik már meg is vették a repjegyüket. Erre kitalálta, hogy ez így még se jó, és hogy variáljuk át ezért meg azért.


Update: Beszéltem vele tegnap, az az próbáltam vele beszélni tegnap, de körübelül nekem esett, szóval inkább haza mentem. Megkérdeztem, hogy miért kellett most kitalálnia ezt a változatást, amikor már egy csomóan útra készek, köztük a lánya is (és jó pár rokonuk is). Azt azért hozzáteszem, hogy akiről tudom, hogy jön az nagy lelkesedéssel várja az utat, és az egész bulit... kivéve ő.


Szerintem itt más lehet a dologban. Nem az zavarja, hogy nincs itt is ott is esküvő... Lehet, hogy bánja, hogy a fia megnősül vagy azt hiszi, hogy ezzel "elveszti".

2018. febr. 9. 13:11
 39/45 anonim ***** válasza:
100%

A párod egyébként echte holland? Vagy kitelepült magyar család sarja? Vagy egy harmadik nemzetséghez tartozik?


Csak mert egy holland (német, skandináv, francia, angol) családtól szokatlan lenne, hogy így rátelepszik anyuka a felnőtt fiára.


Mondtad neki, hogy ha ő finanszírozza, felőled lehet Hollandiában is buli?

2018. febr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
igen, teljesen holland :D Próbáltam nem paraszt lenni, és kedvesen érdeklődni, hogy még is miért tetszik így visekledni mostanában?..
2018. febr. 9. 18:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!