Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomnak volt igaza?

Anyósomnak volt igaza?

Figyelt kérdés

Nagyon fájt, ami húsvét vasárnapján történt velünk.

Minden évben vasárnap megyünk párom anyukájához húsvétolni. Legfontosabb persze mindig, hogy az unoka megtalálja a kis elrejtett ajándékot a fűben. Sógornőm egy hete kijelentette, hogy ők a keresztfiai miatt nem jön, ők hétfőn mennénnek a mamához. Én szerettem volna vasárnap menni, mert hétfőn mi is locsolókat várunk kislányomhoz. 30 kilóméterre lakunk mamától, késtünk a forgalom miatt és úgy várt minket, hogy majdnem kidobbott, azt mindta többet nem főz senkinek. A párom nagyon felháborodott, családon belül minek kell feszélyeznünk magunkat. Persze én is hibásnak voltam kikiálltva, miért nem akkor mentünk, amikor a sógornőm ráér, akinek még gyereke sincs. Szóval mama bevágta a durcit és nem beszél velünk azóta....Szerintetek???



2018. ápr. 4. 06:46
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
59%

Az enyém is kiakad 2 perc késénél mert 2 perc alatt jéghidegre hűl már minden....

De nézzük anyósod oldaláról: ha együtt mentek hétfőn akkor 1 nap főzőcske stb,de mivel külön mentetek így 2 napon keresztül főzőcskézhetett stb amihez úgy tűnik nem igazán volt kedve (teljesen érthető) aztán erre még rájött az is,hogy késtetek és kihűlt minden. Megértem őt!

Mindig vasárnap mentetek,így a megszokás miatt úgy is terveztétek már előre,hogy vasárnap ott aztán hétfőn itt..nem szeretted volna felborítani a rendszert mert úgy hívtatok embereket stb szóval úgy lett alakítva minden ahogy az elmúlt évekbe. Megértelek téged!

2018. ápr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
70%

Anyósod alapvetően bunkó volt. Világos, hogy hétfőn ti nem értetek rá. Ha őneki ennyire nem jó a vasárnap, akkor megmondhatta volna előre, hogy egyáltalán ne menjetek.

Az más kérdés, hogy nem mindegy, mennyit késtetek. Ha ebédre várt titeket és láttátok, hogy délig nem értek oda, illett volna menet közben telefonálnotok.

2018. ápr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
83%
Most akkor mi a lényeg? Az volt a baja hogy elkéstetek? Mert ezt az egyik tesóm is csinálta és gyűlöltük hogy délre lettek hívva, kaja az asztalon, családból mindenki csak őrá vár. Még a telefont is lusta volt felvenni hogy szóljon. Ha meg a nappal volt a baj azt meg kell beszélni kinek mi a jó.
2018. ápr. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
80%

Igaza van, ha tudod, hogy x időre mész, akkor el kell indulni IDŐBEN, nem tökölni.


Én is utálom, mikor délre várok valakit, de fél egykor-egykor még sehol.

Persze szólni luxus, és nem az a baj, hogy a kaja elhűl, hanem hogy amíg a másikra vársz, semmi értelmes dologba nem lehet belekezdeni.


Szóval, ja, ha már képtelenek vagytok odaérni, mikorra kell, legalább a tetves telefont meg lehet ereszteni hogy hé, csak eddigra megyünk, mert...

2018. ápr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
48%
Nem volt igaza. Nektek akkor jó, ezt megmondtátok. Persze a sógornőd sem hibás, ha neki meg másik nap volt jó, itt egyedül anyósod volt hülye.
2018. ápr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
55%

szerintem ildomos hosszas késé esetén telefonálni,de:

a sógornő időben szólhatott volna, plusz a húsvét nem olyan kötött dolog és nem a gyerek előtt kellett volna behisztiznie.

Te ne vedd innentől komolyan a mamát és ő is vegye lazábbra a dolgokat.

2018. ápr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
61%
Na, sose derül ki, hogy mennyit késtetek, és hogy szóltatok-e??
2018. ápr. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
34%
30 km és késtetek a forgalom miatt? Bunkóság és tiszteletlenség, mert ezek szt egyébként is pont ebédre akartál beesni.
2018. ápr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
58%

13-ra:

Ha valaki rendszeresen késik az ünnepi ebédről, akkor be kell vezetni, hogy nélküle elkezdtek ebédelni. Ha nem zavarja, akkor miért ne? Ha zavarja, akkor leesik neki a tantusz, hogy ezentúl ez lesz, ha nem ér oda időben.


Egyébként nekünk is volt ilyen rokonunk, és sose értettem, anyukám miért mérgelődik a félig elhűlt leves fölött, ahelyett, hogy nekiállnánk enni. Aztán a rokonnak lett egy férje, aki nem szeret késni, azóta nincs ilyen gond. :DDDD

2018. ápr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk - nagyobb család - az a rendszer, hogy ha valaki max. 10 perccel a megbeszélt idö után nincs ott, akkor nem várunk rá a kajával, mert a többieket nem várakoztatom tovább, emellett az étel is erre az idöpontra van kész, és van, aminek sem az állás, sem a melegítés nem tesz jót. (Az elkésett valaki meg magára vessen, ha ilyet kap)


Egyébként föleg ma, amikor mindenkinél van telefon, nem nagy fáradtság jelezni, hogy csak kéöbb tud ideérni, ez az alapvetö viselkedési norma!

2018. ápr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!