Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomnak volt igaza?

Anyósomnak volt igaza?

Figyelt kérdés

Nagyon fájt, ami húsvét vasárnapján történt velünk.

Minden évben vasárnap megyünk párom anyukájához húsvétolni. Legfontosabb persze mindig, hogy az unoka megtalálja a kis elrejtett ajándékot a fűben. Sógornőm egy hete kijelentette, hogy ők a keresztfiai miatt nem jön, ők hétfőn mennénnek a mamához. Én szerettem volna vasárnap menni, mert hétfőn mi is locsolókat várunk kislányomhoz. 30 kilóméterre lakunk mamától, késtünk a forgalom miatt és úgy várt minket, hogy majdnem kidobbott, azt mindta többet nem főz senkinek. A párom nagyon felháborodott, családon belül minek kell feszélyeznünk magunkat. Persze én is hibásnak voltam kikiálltva, miért nem akkor mentünk, amikor a sógornőm ráér, akinek még gyereke sincs. Szóval mama bevágta a durcit és nem beszél velünk azóta....Szerintetek???



2018. ápr. 4. 06:46
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk mi ezt egy jó egy hónappal leszoktam beszélni mindenkivel. Lehet szó a változtatásról de mindig elmondom az utána már nem biztos, hogy jó lesz másik nap,mert programunk lehet. Ebből sose szokott gond lenni. Ha késünk valahonnan akkor telefonálunk, előre láthatólag mennyit fogunk.
2018. ápr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
70%

családon belül minek kell feszélyeznünk magunkat.


szerintem családom belül is alapvető norma a tisztelet, hogy ha már valaki készül ebéddel, időben érkezem. Már csak a saját gyereked miatt is, milyen pocsék már, hogy tudja, ünnep, meglepi, és odaérsz a terített asztalhoz, neki meg várni kell...

2018. ápr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Bocsássatok meg, hogy csak most reagálok a hozzászólásotokra, de most ültem le először! Szóval a családunk nem egyszerű, de szerintem sehol sem az. Én ugyanúgy meny vagyok mint a másik, csak ő okosabb mint én. Amióta ismerem őket (anyós, meny) kb 10x vesztek össze.

Én tudtam egyedül unokával megajándékozni. Mindig kedves és előzékeny voltam vele, biztos ez volt a gond.

Oké aláírom bunkóság volt késni, de elaludtunk, 11-kor hívtuk, hogy akkor megyünk kb 1/2 1-re érkezünk. 13.28-kor hívott minket az autóban és akkor mondtuk h 10 perc és ott vagyunk.

Amikor odaértünk elnézést kértünk, de csak ordított. Előtte szombaton együtt mentünk temetőbe a papához, szerdán az unokájával volt, akkor vetette fel, hogy úgyis főzne magának mehetünk vasárnap is ne legyen egyedül.

Engem meg a páromat megalázhat, de az unokája előtt ne legyen már ekkora szemét.

Le sem akart ülni az asztalhoz, én nyugtattam a gyereket egyen kicsit és ne sírjon. Tudom nekem kellene a sarkamon állni és őt hívni vendégségbe, de 10 órás műszakok után hadd érdemeljen meg a fia és az egyetlen unokája egy ebédet. Amúgy köszönöm, de nem halunk éhen... Miért nem lehet mondani, hogy gyerekek; szervezzük meg máshogy!!!!

2018. ápr. 4. 20:38
 24/29 A kérdező kommentje:
Bocs... 12.28-kor hívott... Tehát negyed órát késtünk!!!
2018. ápr. 4. 20:39
 25/29 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy miután felvetette, hogy menjünk vasárnap én helyeseltem, hogy a kislányom locsolói miatt nekünk is jobb. Illetve mondtam, hogy úgy is készülnünk kéne a sulira stb. Úgy megnyugodtam. Ott meg azt ordibálta, hogy én pihenni akartam. De én miért pihenek úgy sincs semmi dolgom... 😡
2018. ápr. 4. 20:56
 26/29 anonim ***** válasza:
12%
30 km-ne negyed óra is sok, pláne, mert tényleg pofátlan dolog odamenni úgy, hogy köszönsz és leülsz az asztalhoz.
2018. ápr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
78%
Ne alázzon meg senkit a mama, ezért ordítozni nem normális dolog, főleg ha szegény gyerek sír! Kicsit nagy az egója, az egészséges alázat és tisztelet a másik ember iránt,szikrája sincs meg a mamában!
2018. ápr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
40%
Hat nálunk az a szokás, hogy ha látom, hogy nem érek oda időben, akkor telefonálok. Nem akkor, amikor már időn túl vagyok, hanem előtte és pláne nem varok arra, hogy a másik hívjon... Mindegy, hogy ez a késés egy perc lesz vagy egy óra.
2018. ápr. 5. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
40%
De most komolyan, mire jók ezek a kötelező családi pofavizitek????
2018. ápr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!