Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túlságosan magamra vettem...

Túlságosan magamra vettem apósom szóhasználatát? Jogtalanul érzem magam sértve?

Figyelt kérdés

A rövid lényeg, elaludt náluk a fiunk, korábban, mint szokott jóval, és felvettük, indultunk vele haza.

Apósom néz a kómásan pislogó gyerekre, és gügyögés közben megkérdi, Nem hagytak aludni ezek a ronda disznók?

Párom a jelek szerint meg se hallotta. Én viszont a meglepetéstől szólni se tudtam, hogy ez meg mégis mi???

Egyrészt, velem a saját anyám se beszél így, nemhogy idegen. Hozzá képest ugye az, nem vérszerinti családtagom.

Aztán én mindig megadtam a tiszteletet, ée szerintem ez nagyon nem az.

Ja, meg azért az a véleményem, igazán bunkó, primitív dolog egy gyerek előtt a szüleit elmondani bárminek.

Ha a párom nem is veszi fel, én a következő alkalommal szólni szeretnék. De nem tudom, mennyire vagyok hisztis ettől. Amúgy mindketten olyan típusok, hogy a gyerek akarata szent, és a csúnya gonosz anya nem engedi....



2018. jún. 25. 21:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
65%

Azért kíváncsi vagyok, após mit szólna hozzá, ha a menye hasonló módon humorizálna vele. Tapasztalatom szerint ui. azok a legsértődékenyebbek, akik könnyen sértenek meg másokat.

Kulturált ember ügyel arra, hogy csak addig a határig viccelődjön valakivel, amíg biztosan nem bántja meg vele.

2018. jún. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
61%

Ne viselkedj màr ilyen gyerekesen!

Most komolyan azt hiszed, hogy az apósod gügyögve szíd benneteket a gyereketeknek ráadásul úgy, hogy ti is ott vagytok?!

Ugyanmàr! Nem kell mindent szó szerint érteni. Jó, hogy nem kéred ki magadnak, hogy nem vagy ronda, hanem szèp. Ès az alkatod nem a disznóéra hanem egy modellére hasonlít. 😂

Lazulj egy kicsit le...hidd el, jót fog tenni ha nem az ellened irányuló rosszat keresed szegèny apósod minden mondatában.

2018. jún. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
74%
Nekem anyum mondta ezt a macskának, amikor felébresztettem. Amúgy kb. vajszívű nő, de néha betol ilyeneket. Viccnek szánta.
2018. jún. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
33%

viccnek szánta ez nyilvánvaló, mert apósod egy nagy paraszt.

DE ha valaki mindig így beszélne a gyerekem előtt rólam azzal aláásná a tekintélyem és idővel a gyerek felfogná, hogy nagyinál anyuék senkik. Ez gyereknevelés esetén egyenértékű egy jól célzott torpedóval.

Én apósom is ilyen, mindig viccelődve odaszúrt egyet és én hagytam, mert úgy voltam vele, ez van apósom falusi ember egyedi humorral, DE idővel a viccek egyre eldurvultak végül egyszer a sminkemre azt mondta mi ez a maszk és az egész család kinevetett, mondhatom szöööörnyen megalázó volt. Én még itt is csak mosolyogtam később persze már rájöttem, hogy mindig ott helyben le kell b..szni, nem utólag(utólag már semmi értelme).

Később kiderült hogy tényleg semmibe vesznek és még jól hátba is szúrtak, szóval mostantól kérdező, így utólag már nincs értelme ezt fölhozni, de mostantól figyelj és először finoman utalj rá, hogy ez miért bánt.

2018. jún. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
50%
Na most ez attól függ milyen a kapcsolatotok és a személysége, apámtól pl tudom hogy tényleg viccnek szánja, ilyen a humora de párom anyjával már más a helyzet.
2018. jún. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%
Egy valakit sajnálok nagyon ebben az egészben, annak a kisembernek a jövendőbeli feleségét. Szegénynek egy ronda disznó anyósa lesz. Már ha lesz nő, aki el tud viselni egy ilyen kibírhatatlan, hisztis, idegbeteg perszónát.
2018. nov. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Azért nem kevés baj van a társadalommal, hopgy ez már simán normálisnak számít. Csodás lesz a következő generáció is. Apósod egy bunkó, ez már nem a vicc kategória,még akkor sem ,ha simán hátsó szándék nélkül akart "humorizálni".
2020. febr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nem tudom, apósod hány éves, de kb. egyidős lehetett az én anyámmal, aki szintén azt mondta a lányaimnak, mikor kicsik voltak még és nála voltunk vasárnap, hogy: az a ronda "disznó anyátok" nem akarja megenni az ebédet.:D (Tudniillik nagyon keveset eszem.) Semmi sértő nem volt benne, meg a hangsúly is vicces volt. És a "tekintélyem" sem lett oda a gyerekek előtt. Biztosan nem komolyan gondolta.
2020. márc. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!