Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit szólnátok erre? Teljese...

Ti mit szólnátok erre? Teljesen kiakadtam!

Figyelt kérdés
Még pár hete anyós felvetette, hogy elmehetnénk wellness-ezni 1 hétre együtt abba a szállodába, ami neki már nagyon régóta szíve-vágya. Örültem neki nagyon, hiszen ránk fér a kikapcsolódás. Tegnap beszéltünk, hogy mikor menjünk pontosan és mondta, hogy mindenképpen a mi kocsinkkal menjünk, mert ő nem hajlandó buszozni-vonatozni ilyen melegben 300 km-t, ráadásul sok lenne a cucc is 1 hétre. A taxi nem opció, horror összeg lenne. (Azt tudni kell, hogy a kocsink az enyém, saját pénzből vettem, férjemnek semmi köze hozzá. Természetesen a házasságunkban nincs ilyen, hogy "enyém-tied", mindent közösnek tekintünk, csak most a sztoriban ez lényeges.)Férjem kérdezte, hogy hogyan fogunk beférni az 5 személyes kocsiba: anyós-após-nekik van egy 24 éves lányuk (férjem húga)-férjem-én- és a 2 éves közös gyermekünk? Erre anyós, hogy akkor mi ne menjünk (vagyis én és a gyerekünk). Férjem rögtön mondta, hogy szó se lehet róla mi is megyünk vele együtt, nem is bírna ki nélkülünk 1 hetet mi is a családja vagyunk, majd bérlünk még egy autót. De anyósnak meg ez nem jó, mert drága a bérlés is és ő úgy akar nyaralani, hogy csak ők 4-en családként. Viszont azt akarja, hogy az én autómmal menjenek. Mondtam, hogy nem adom oda, ha mi nem mehetünk. Erre most hatalmas lett a vita, hogy milyen irigy vagyok és kinek képzelem magam? Hiába a saját autóm házasságban élünk, tehát a férjemé is, ezért azzal akarnak menni. Persze ilyenkor elismeri, hogy házasok vagyunk, de egyébként meg elválasztanak minket még a nyaralás alatt is.
2018. aug. 14. 15:35
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
97%
Menjetek 3an ti, anyósnak küldjetek egy képeslapot :D
2018. aug. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
92%

Azt hittem csak az én anyósom (és apósom) ilyen.

Ő is mindig jön a család dumával és amikor a Férjem közli, hogy Neki a család a felsége és a 2 gyereke, kiakad és jön a hiszti, hogy velünk több időt tölt. 😃

2018. aug. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
92%
Megoldanám: elmennék a férjemmel és a gyerekkel, ők meg menjenek, ahova és ahogy akarnak. De nem is látnám többes anyóst szívesen. 43/f
2018. aug. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
87%

Erre anyós, hogy akkor mi ne menjünk (vagyis én és a gyerekünk). - Ez mekkora már :D


Komolyan, én lehet leestem volna a székről röhögtömben. Mert ez már az a szint, hogy vagy nevetsz kínodban, vagy elküldööd az anyjába a kedves anyóst.


De bunkó nőszemély, férjed meg egy hülye irányítható pincsikutya, csak szólok!

2018. aug. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
1%

Végre egy kérdező, akinek igaza van!


*****


Na, de nagy hűhó semmiért!


"Férjem kérdezte, hogy hogyan fogunk beférni az 5 személyes kocsiba: anyós-após-nekik van egy 24 éves lányuk (férjem húga)-férjem-én- és a 2 éves közös gyermekünk?"


Nagy hűhó semmiért. Érdekes, hogy miken össze tud veszni egy család... és hogyan nem tudják megoldani a nulla "problémát".


A gyerek az első ülésen - amíg a férjed vezet - a te kezedben van, nem nagy kunszt. Ennyit ki lehet bírni mindenki érdekében.

Lehet váltani is útközben, középre kerül a kicsi, vagy valakinek az ölébe inkább... Mivel ők is az autóban vannak, és élvezhetik azt, hogy leviszitek őket. Nincs itt semmi probléma, csak felesleges viták, amiket emberek gyártanak!

Mindent meg lehet oldani!


"Erre anyós, hogy akkor mi ne menjünk (vagyis én és a gyerekünk)."


Nincs igaza, itt alapvető gondok vannak, úgy gondolom nem ma kezdődött az anyós-meny közötti csata. Ez annak a durva kivetülése.


"majd bérlünk még egy autót. De anyósnak meg ez nem jó, mert drága a bérlés"


Ez IGAZ! Mi a francnak, ha ott van az autó "ingyen"? Horrorisztikus az ára, plusz sok papírmunka, felelősség, hogy karcolás nélkül visszakerüljön. Egyáltalán ez a buta ötlet kinek jutott eszébe?

Ici-pici kényelmetlenséggel befértek a kicsivel együtt, kompromisszum kérdése.

Nem kell egy valag ruhát és fél háztartást se felpakolni, mindenki hozza a minimális cuccot, és akkor jó lesz!


"ő úgy akar nyaralani, hogy csak ők 4-en családként."


Semmi probléma, csak akkor ezt mondani kellett volna ELŐRE. Nem beizzítani a menyt, hogy együtt elmennek wellnessezni... Ez undok hozzáállás volt!


"Viszont azt akarja, hogy az én autómmal menjenek."


Mehetnének, ezzel sincs semmi gond, csak akkor ELŐRE kellett volna szólni, vissza az előző mondatos hsz.-emre.


"Mondtam, hogy nem adom oda, ha mi nem mehetünk."


Ez is szíved joga, mert nem volt fair. Ha az lett volna megállapodásként rögzítve, hogy ők most 4-en mennek, akkor én odaadtam volna.

Addig csinálok mást itthon, tiszta happy az élet. Ez sem baj.


De az anyós hozzáállását nem értem. Nem volt fair, ti viszont mint már említettem beférNÉTEK, ha AKARNÁTOK.


Akarat, és együttműködés szükséges, enélkül nem megy. Ha jóban van a család, nincs ez a vitás kérdés se.


De ti nem vagytok jóban...


Ki tudja miért, ezt neked/nektek kell tudnotok, hogy mi történt közöttetek, vagy miért is van ez?


Ennyi a hozzáfűznivalóm az egészhez :)

2018. aug. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
95%
15, ne írj hülyeséget. A gyereket gyerekülésbe kell tenni, tudtad? Senki sem kockáztatja a jogsiját ilyen miatt.
2018. aug. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
96%
15-ös, Ölben fogni a gyereket? Ezt ugye nem gondoltad komolyan? Mond valamit az a szó, hogy gyerekülés? Nem azért, mert elveszik a jogsidat, ha anélkül szállítod, hanem azért, mert baromira balesetveszélyes. A "megoldási javaslatod" nonszensz.
2018. aug. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
1%
Nem írtam hülyeséget, és megkérlek, hogy ne nullázd le! Elég sokat írtam, és gyönyörűen kifejtettem!
2018. aug. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
93%

Kisgyereket nem utaztathatsz ölben, mert balesetben simán kirepül. Első ülésen pláne nem. Arra találták ki az autósülést, hogy biztonságban tudd őt szállítani.ez az elsődleges és nem az, hogy így több felnőtt férjen be.

A másik, hogy ha 5 felnőtt minimal cuccot pakol be, azzal is tele a csomagtartó, és ehhez jön még a kisgyerek szükséglete, ami általában fél csomagtartónyi kellék (tapasztalat). Ez sehogy sem összehozható, amit anyós is pontosan tudhatott már az elején, csak kihagyta az udvarias kérést. Nem akart ő együtt menni, csak rákényszeríteni, hogy te hátrálj ki a helyzetből.

2018. aug. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
4%

15-ös vagyok, igazatok van, lehet rám okádni.


[link]


De az a stílus, és hangnem, amit ti megüttök... csak azért, mert valamit nem tudtam pontosan.


De beismertem, lehet ezt is nyugodtan lenullázni. Még anyagot is adtam.

2018. aug. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!