Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mièrt nem kedvel a pàrom...

Mièrt nem kedvel a pàrom èdesanyja?

Figyelt kérdés

Màr majdnem 10ève együtt vagyunk a pàrommal, de mèg mindig nem tegezhetem az anyukàjàt. A csalàdba mindenkinek a pàrja tegezheti, csak èn nem. A fèrje évekkel ezelőtt elhunyt, csak egy szem fia van. A sajàt hàzunkban èlünk, amibe egy forintot nem adott bele. Amikor vendègsègbe jön-vagy mi megyünk hozzà, folyton beleköt mindenbe, semmi nem jó amit csinàlok. Ha belèmköt, persze nem hagyom magam, így gyakran alakul ki paràz svita. A pàrom nem fogja egyikünk pàrtjât sem, amolyan csendes szemlèlő. Kèrlek kímèljetek meg attól, hogy “töketlen”, mert neki csak ilyen a termèszete. Ès nem fogom elhagyni mert szeretem. Az anyukàjával kell ezt lejàtszanom, ezt tudom... csak azt nem hogy hogyan.

Van olyan közületek aki ilyen vagy hasonló helyzetben van vagy volt?


2018. aug. 26. 17:24
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
A 10-es válaszom első mondatához annyit, hogy amikor ezt írtam, még csak az első 5 válasz volt meg.
2018. aug. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem, miért kellett így nekiesni a kérdezőnek meg olyasmit magyarázni bele a kérdésébe, amire még csak nem is utalt.

Szerintem vagy az a "klasszikus" ok áll fenn, hogy a párod édesanyjának nem tetszik, hogy "elvetted" tőle az egyetlen fiacskáját, vagy egyszerűen annyi, hogy nagyon különböző a természetetek, nem vagytok egy hullámhosszon és ő az életkori fölényéből adódóan feljogosítva érzi magát arra, hogy állandóan kötekedjen veled. Nagyon jól teszed, hogy nem hagyod magad, ha már a párod képtelen kiállni érted. Szerintem ne törekedj arra, hogy szeressen a párod anyja, mert ha már tíz éve az van, amit írsz, akkor nagyon kevés esély van arra, hogy megváltozzon. De kipróbálhatsz más módszereket, pl. ha valami hülyeség miatt kötekedni kezd, csak nevetsz egyet vagy ignorálod, ezzel is jelezve, hogy nem vagy vevő a csetepatéra. A ti otthonotokba meg jogod van kevesebbszer látni vendégül, ha ott is állandóan megy a műsor.

2018. aug. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
45%

Valójában a meny és anyós közt semmi kapcsolat nincs, és a férfinek kell a feleségét választania, miután levált az anyjáról. Szóval hogy hagyja, hogy veszekedjetek, ez rossz természetre utal és arra, hogy nem vált le, nem érett meg a párkapcsolatra.

Neked pedig nem kötelességed összejárni egy nővel, aki sérteget. Nem tudom, miért teszed.

2018. aug. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
34%
Ha ennyi év után még nem vett el feleségül, és nem is vagytok közös kasszán,(ha elfogy a pénze, én adok neki) akkor miért csodálkozol? Még nem az anyósod, csak a párod anyja, nem tekint valódi családtagnak. Elsősorban a pároddal kell rendezni a problémádat.
2018. aug. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
95%
Fiús anyuka, akinek ráadásul a férje is meghalt. Meg kell osztania veled az imádott egyszem fiacskáját, ezért nem fogad el. A lehető legkevesebbet találkozz vele, és ahogy az egyik kommentelő tanácsolta, ne hagyd magadat felhúzni. Amúgy engem is rühellt az anyósom, csak az én férjem ezt nem nyelte le, és megszakította vele a kapcsolatot.
2018. aug. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
80%

"Ha ennyi év után még nem vett el feleségül" - ezt úgy írod, mintha csak a férfin múlna, hogy lesz-e házasság vagy nem. Valószínűleg ők így látják jónak, hogy miért, az a magánügyük.

Na meg az, hogy a kérdező hivatalosan nem családtag, még nem jogosítja fel a párja anyját arra, hogy minden alkalommal úgy beszéljen vele, mintha a s.ggéből rángatta volna elő.

Egyébként kérdező, a leírás alapján tényleg kicsit tutyimutyi a párod. Elhiszem, hogy ilyen a természete és te így szereted, viszont azt joggal várhatnád el tőle, hogy kiálljon melletted akár az anyjával szemben is és ő is segítsen téged, amikor szükséged van rá. Ez egyenrangú felek közt így működik.

2018. aug. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
92%

Hozzátok nem mehet vagy csak akkor, ha te nem vagy otthon, te a lábadat ne tedd be hozzá, közös programokat ne csináljatok. Ennyi a megoldás. A fölösleges vitáknak el kell vágni az útját.

Ne csodálkozz a helyzeten, ez nagyon tipikus eset. A családod téged szeret, ehhez vagy szokva. Az "anyós" ha nem intelligens, nem a családod, ne várj tőle szeretetet. Ő riválist lát benned, fél, hogy elveszíti a fiát.

2018. aug. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
7%

Tiszteletlen vagy vele ezert nem kedvel

Anyossa csak buta no all le vitazni

Igen parod es nem ferjed toketle

PS sehol nem az anyosod

2018. aug. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
72%
Hát ne haragudj, de a párod igenis töketlen. Nem a te dolgod lenne az anyóst lerendezni, hanem a pasinak, mivel az ő anyja. Nekem amúgy a kommentjeid alapján, mármint hogy te adsz neki pénzt erre arra ha már a hó közepére nincs semmi pénze... Mintha lenne egy gyereked.
2018. aug. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
70%

Több oka is lehet, miért nem kedvel. Féltékeny rád, hogy "elvetted" a fiát, nem vagy neki szimpatikus, alapból is egy szar természet, vagy van valami konkrét, teljesen jogos problémája, amivel úgysem dicsekednél el nekünk. Az is lehet, hogy nem tekint családtagnak, pl. egy konzervatív felfogású ember nem tartja sokra az élettársi kapcsolatokat, hiába 10 éve a párod a fia, ha nem akar feleségül venni.

Hiába kéred, hogy ne írják, gondolom fáj hallgatni/olvasni, hogy a párod egy töketlen anyuci pici fia. De te se vagy egészen normális, hogy ezek után beengeded magadhoz a vén banyát, meg egyáltalán szóba állsz vele, továbbá te pénzelsz egy élősködő herét. Ne hagyd el, csak akkor viseld csendben a keresztedet.

2018. aug. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!