Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mièrt nem kedvel a pàrom...

Mièrt nem kedvel a pàrom èdesanyja?

Figyelt kérdés

Màr majdnem 10ève együtt vagyunk a pàrommal, de mèg mindig nem tegezhetem az anyukàjàt. A csalàdba mindenkinek a pàrja tegezheti, csak èn nem. A fèrje évekkel ezelőtt elhunyt, csak egy szem fia van. A sajàt hàzunkban èlünk, amibe egy forintot nem adott bele. Amikor vendègsègbe jön-vagy mi megyünk hozzà, folyton beleköt mindenbe, semmi nem jó amit csinàlok. Ha belèmköt, persze nem hagyom magam, így gyakran alakul ki paràz svita. A pàrom nem fogja egyikünk pàrtjât sem, amolyan csendes szemlèlő. Kèrlek kímèljetek meg attól, hogy “töketlen”, mert neki csak ilyen a termèszete. Ès nem fogom elhagyni mert szeretem. Az anyukàjával kell ezt lejàtszanom, ezt tudom... csak azt nem hogy hogyan.

Van olyan közületek aki ilyen vagy hasonló helyzetben van vagy volt?


2018. aug. 26. 17:24
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
85%

20: "alapból is egy szar természet"

Ez biztosan fennáll. Mert aki a fia és párja házában nekiáll kritizálni, mit hogy csinál a fia párja, az alapból egy szar természet.

2018. aug. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
38%

Megmondom őszintén, hogy én nem értem ezt a "párodnak kellene lerendezni" dolgot.... Miért? Ha nekem konfliktusom vagy bármilyen problémám van valakivel, akkor azt én szeretem elrendezni és megbeszélni, mert az az én dolgom. Nem értem, hogy pl. egy hasonló esetben miért kellene rögtön a páromhoz futni, hogy intézze el helyettem az anyukájával. Szerintem az az én töketlenségem lenne, illetve eleve nem értem, hogy miért kellene a páromnak ilyen futár/közvetítő szerepet játszania közöttünk vagy elvinnie helyettem a balhét. Szerintem ez úgy tiszta és úgy korrekt, ha a két fél egymás között intézi a dolgot, leülnek és megbeszélik egymással.


Én a helyedben egyébként ezt tenném az anyósoddal is. Egyszer egy jó pillanatban (mikor ráértek és nem paprikás a hangulat), akkor szerintem ezt mondd el neki és próbáljátok meg megbeszélni. Én úgy gondolom, hogy ez teljesen érthető lenne a részedről. Én elmondanám neki, hogy nem várom el tőle, hogy imádjon és szeressen vagy, hogy mindenben egyetértsen velem (egyáltalán nem is kell), de mivel ő a párom anyja, ezért annak örülnék, ha egy normális emberi viszony lenne közöttünk és nem ilyen veszekedések, piszkálódások stb. játszódnának le minden egyes találkozáskor, mert ez így nem jó senkinek. Szerintem az a minimum, hogy az alapvető tiszteletet megadjuk a másiknak és képesek vagyunk kulturált, értelmes felnőtt emberek módjára kommunikálni egymással. Illetve megkérdezném tőle, hogy konkrétan mi a problémája velem és ezt megpróbálnám vele megbeszélni.

2018. aug. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
90%

"én nem értem ezt a "párodnak kellene lerendezni" dolgot.... Miért? Ha nekem konfliktusom vagy bármilyen problémám van valakivel, akkor azt én szeretem elrendezni és megbeszélni, mert az az én dolgom. "


Mert ez nem egy konfliktus, hanem egy hatalmi játszma.

Látszólag egy konfliktus azon, hogy hol legyen a virágláda.

De már bocsánat, egy másik embernek hol van abba beleszólása, hogy NÁLAM hol a virágláda?

Eleve egy vendégnek.. ??


Ez az ÉN territóriumom, ott van, ahol én mondom.

Most mi a felállás akkor ilyen viselkedéssel? Megpróbálja elfoglalni az én privát életterületemet?...

Betolakodó?

Hódító?

Ellenség?

Az.


Ha ez egy idegen ember, kidobom.

Ha nem megy el, hívhatom a rendőrséget, és ők ki fogják dobni, büntetőfeljelentést is tesznek.


De mivel a páromnak nem idegen ember, nem dobom ki, neki is van beleszólása abba, hogy ő itt lehet.


Akkor?

Kinél pattog a labda, hogy engem ne támadjon meg ez az ellenség?

A férfi védi a nőjét, nem?

Ha még erre sem jó egy férfi, mehet isten hírével.

2018. aug. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
59%

Igen, 23-assal értek egyet én is. Ill. engem, mint köztük levő embert (férjet) szintén bántana, hogy anyukám miért szól bele abba, hogy a mi lakásunkban mi mit hogyan csinálunk.

Én laktam évekig egyedül. Már akkor sem szóltak bele. Volt, hogy megbeszéltünk ezt-azt, de az más. És különösen a másik munkájának leszólása, az nagyon undorító.

2018. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
71%
22-es, valamit felnőtt módjára megbeszélni csak intelligens emberrel lehet, akinél van erre fogadókészség. Gondolod, hogy ez az "anyós" csak azért viselkedik így, mert szegénynek még nem mondta senki, hogy nem így kéne? Nem. Ez a nő azért viselkedik így, mert neki így jó. És erről nem lehet ráolvasással lebeszélni. Szép-szép dolog a "Beszéljük meg!", de csak azzal, akinél ez működhet.
2018. aug. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
54%

Akkor sem kíméllek meg, a őárod egy töketlen kisgyerek, aki SOHA nem fog kiállni érted, akkor sem, ha már majd ott a gyerek...


Kell ez neked? Őszintén?...

2018. aug. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
67%

Te pénzeled a párod, aki még csak leállítani sem képes anyukát, aki végülis az ő életébe is beleszól...!


Mentegeted őt, mert szar kimondani, hogy igen hát nem véd meg férfi létére! Mi az, hogy ő ilyen tutyimutyinak született? Ez nem mentség! Változtatni is lehet!


Védd meg magad, meg is kell! De az anyja szemében szerintem akkor sem leszel fainabb, amíg ő nem áll ki a ti közös életetekért! Mert mit lát? Az ő kis fiacskája mellé áll azzal, hogy tutyimutyin csendben marad amíg ő cseszteti a párját!


Sajnálom, de ez van. Én is ilyen helyzetben vagyok, harcban állok én is és csak magamra számíthatok igazából.

Kell, hogy a párod is ott legyen! Engem sem védett meg, el is fajultak a dolgok... Ha időben cselekszik, nem itt tartanánk.

Nem mondom hogy hagyd el, én sem hagytam el, de ne toljon rád minden felelősséget! Ne mentsed fel őt!

2018. aug. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!