Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lehet hogy anyósom emiatt nem...

Lehet hogy anyósom emiatt nem örül az születendő unokájának, nagyon rosszul esik és nem merem felhozni, párom meg nem így látja?

Figyelt kérdés

Páromnak van egy bátyja, aki elvált,de van 3 gyereke. Nagyon problémásak voltak, verekedtek is, rondán beszéltek, rájuk volt hagyva minden. Anyósom sokat vigyázott rájuk, akár heti rendszerességgel. Sokat panaszkodott rájuk mindig. Mikor megtudta hogy terhes vagyok a másik fiától egy erőltetett mosolyt valahogy próbált biggyeszteni, de nagyon álszentnek tűnt. Mióta ezt megtudta az unokáiról csak jókat mond. Többször elismétli, hogy mennyire imádja őket. Ez rendben is van, hiszen ez egy szép dolog és az is hogy foglalkozott velük mindig. Egyszer megjegyeztem hogy milyen jó a gyerekeknek is hogy rendszeresen találkoznak a nagymamával, sajnos nekem távol lakik a családom, anya nem tudna vele lenni. Erről ő egyből azt reagálta, hogy hát ő már kiunokázta magát,ez már elég. Én mondtam hogy nem rá akarom tukmálni a hét minden napján, de tényleg nem. Azt mondtam hogyha el kell mennem orvoshoz, vagy elintézni valamit akkor pár órára majd ott hagyhatom-e. Sajnos nincs más segítségem ilyenekhez. Erre nem reagált, sőt azt sem kérdezi sohasem hogy hogy vagyok,csak az új macskáiról áradozik mindig. Igazából eddig jó volt a viszonyunk, de olyan mintha tehernek érezné az új unokát.

Ez nagyon rosszul esik. A családom aki nagyon várja a picit nem gyakran láthatja majd a fiam a távolság miatt.


Azért viselkedhet így, mert sokszor a nyakába lettek "varrva" úgymond az unokái évekig és már tényleg belefáradt? Pedig ott a másik oldalról még mégtöbb segítség volt, gyakorlatilag a gyerekek 7 napból 6-ot a nagyikkal töltöttek, akik mind közel laknak.


Lehet nem kéne ennyire előre izgatnom magam, lehet a hormonok teszik, de nem érzem már jó magam a társaságában azóta mióta ilyeneket mondott. Egyébként nagyon fitt, jár futni, jógázni, sétálni, nyaralni.



2018. aug. 26. 19:58
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
56%

Én megértem anyósodat. Ezért is szoktam mindig mondani, hogy gyermeket mindenki magának szüljön ne a nagyszüleinek. A babát te és a párod akarjátok. Alakítsátok úgy az életet ha megszületik, hogy ne keljen senkitől segítséget kérni. Ha a mama unokázni akar, akkor úgyis jelezni fogja. De ne várjátok el, hogy akár pár órára de vigyázni fog rá.

Én imádom a gyerekeimet, de végre amikor felnőttek lettek, kirepültek a családi fészekből, már az elején mondtam. Imádni fogom az unokáimat, de nem leszek babamegőrző. Most már élni szeretnék, és bizony 40 fölött jobban fáradok magam is.

2018. aug. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
56%

Megértem hogy rosszul esik neked, de próbáld az ő oldalát is nézni. Gondolom te sem rajonganál a 4. unokáért ha az első hárommal így jártál volna. Mint írod van élete, jár(na) jógázni, nyaralni, stb, erre a nyakába varrtak 3 gyereket. Szerintem most minden eszközzel próbálja elkerülni ezt. Jelenleg inkább hagyd a témát, aztán meglátjátok. Lehet, hogyha megszületik a fiad, akkor mégis szeretni fogja, de az is lehet, hogy tényleg nem lesz kíváncsi rátok.


A rosszindulatúakkal meg ne foglalkozz. Szerintem teljesen normális, hogy néha szeretnél majd segítséget. Nem lepasszolás és gyerekkínzás, ha nem akarod elvinni a pár hónaposodat orvoshoz és ügyet intézni.

2018. aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem elfogadható mindkét fél hozzáállása, csak egy kicsit felnőttebb módjára kellene közölni és fogadni a másik hozzáállását mindkettőtöknek.

- anyós már úgy tűnik megfáradt, pihenni szeretne, úgy érzi megfáradt és fel akar töltődni kicsit, valamint veled ellentétben feladatnak és tehernek érzi a dolgot, ami ugyan furcsa de elfogadható és megérthető, mert

- arról, hogy a gyerek mikor jön alkalmas időpontban, mikor van energia és pénz rá, arról úgy látom ketten döntöttetek, és őt nem vontátok bele - ami teljesen normális - de ugyebár nem tudni ennek következtében, hogy a többi rokon hogyan áll hozzá, hát te most megtudtad

- nyilván az a normális szülői hozzáállás, hogy a gyerekkel kapcsolatos tennivalókat, bármilyen fárasztóak/költségesek is, az ember nem érzi tehernek, sajnos néha ez akár a szülőben is kihúny, de nagyszülőknél még nagyobb az esély rá. Ugyanakkor ahogy a gyerek nő, és már kevésbé terhes, egyre inkább kalandos/élvezetes, szerintem úgy fognak viszaszivárogni azok akik most még le-leráznak a rokonságból - vagy egyszerűen kipihenik fáradalmaikat, ez lehet pár év is.


Nincs semmi ördögi sem a te sem az ő hozzáállásában, a másik hozzáállásából egyszerűen le kell vonni a konzekvenciákat, módosítani azt, hogy miben számítotok rá és menni tovább tüske nélkül.

2018. aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
64%

Teljesen érthető, hogy rosszul esett, hiszen a kisfiadról van szó. Legalábbis engem is biztos bántana ez a viselkedés az anyósom részéről. Lehet abban valami, hogy a rossz tapasztalatai mondatták vele. Ha majd megszületik a kicsi, látja őt, megismeri valamennyire, remélem, másként gondolja majd.

Szerintem egy családban természetes, hogy számíthatunk egymásra, ennek keretében nem gondolom, hogy önzés vagy túlzott elvárás volna, hogy alkalmanként vigyázzon a kicsire, ha neked valamit el kell intézned, vagy csak kettesben lennétek a férjeddel, vagy elmennél valahová a barátaiddal, ehhez anyaként is jogod lesz (úristen!!! lehet lepontozni :DDD). Könnyű mondani, hogy "oldjátok meg", szerintem sajnos a legtöbb családban, ahol nincs nagyszülő, vagy nem tud, nem akar segíteni, szinte lehetetlen ezt megoldani.

Végtelenül szomorúnak tartom, hogy ilyen sokan nem értik, mi a bántó ebben, hogy ilyen sokan úgy gondolják, normális dolog, hogy valakiben ennyire nincs segítőkészség a családja iránt.

Próbáld nem idegesíteni rajta magad, a babára koncentrálni. Bízom benne, hogy ha megszületik, megváltozik majd az anyósod hozzáállása is.

2018. aug. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Aki azt írta, hogy nyakába akasztanám a következő unokát az nagyon nem értette ezt meg. Hol írom hogy hetente vinném át és rátukmálnám akár egy héten 3x? Mondjuk ha el kell mennem orvoshoz (betegség miatt kötelező néha) akkor mondjuk vigyázna rá. Itt lakik 5 percnyire kocsival.
2018. aug. 26. 21:26
 16/31 A kérdező kommentje:
Kicsit még igazítás. Szóval egy bizonyos betegségem miatt nekem nem lehet jogsim, az orvosom meg messze rendel, ezért arra az időre hogy ne kelljen 3 átszállással a kisbabával elmennem orvoshoz a város másik végébe. Nem kell minden héten.
2018. aug. 26. 21:28
 17/31 A kérdező kommentje:
14-es megértette.
2018. aug. 26. 21:28
 18/31 anonim ***** válasza:
52%

Nem, szerintem nem értette meg. Anyósod egy szóval se mondta, hogy egyáltalán nem számíthatsz rá, azt sem, hogy nem örül az unokának, te szépen bebeszélted magadnak. Leálszentezed (láthatólag azt se tudod, mit jelent ez a szó), mert ne ugrott a nyakadba.😂 Jelezte, hogy kiunokázta magát, ennyi.

Egyébként igen, megoldható a gyerekfelügyelet. Négyórányi vonatútra laktunk mindkét nagyszülőtől Budapesten, két kisgyerekkel, akik között bő egy év a korkülönbség, mégis megoldottuk még azt is, hogy időnként elmenjünk kettesben valahová. Aki mindenből problémát csinál, és idejár nyafogni, az éretlen arra, hogy szülő legyen.

2018. aug. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
21%
Lehet, hogy örülsz 14-es válaszának, de én inkább elfogadnám a hozzáállását, és bármilyen más megoldást keresnék, mint hogy olyasvalakinél hagyjam a gyermekemet, aki így áll hozzá, de hát leírtam én is, hogy változni fog szerintem idővel, de szerintem nem az a jó stratégia, hogy erőltetjük a dolgot, mert ő rokon és neki ezt meg kell tennie. Morálisan igazatok van 14-essel, de praktikussági okokból én nem bízom ezen emberekben. Nekem is volna olyan rokonom, aki részt illene vegyen a tennivalókban, de hidd el jobban járunk ha nem vesznek részt benne.
2018. aug. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
71%

Olyan dolgon pörögsz, ami nincs is. Csóri nő panaszkodik, mert a másik fia gyerekeivel szív, erre te visszakézből már a képébe is rakod, hogy deugye a tiedre is...

Minek kell ez?

Majd ha ott tartotok, megkérdezed, ha vállalja jó, ha nem akkor meg vigyáz a gyerekre az apukája. Vagy keresel egy szittert, hosszú távon úgyis jól fog jönni. Ennyi. Nem kell túlspilázni.


Elmondtátok a hírt, próbálta nem egyből kimondani amit gondol a témáról (és lássuk be jogosan érezheti akár tehernek is eddigi tapasztalatai alapján az unokázást), hanem prbált a kedvetekért "biggyeszteni", azóta nem mond rosszat a többi unokáról, te meg besértődsz?


Kár lenne ezen egy normális viszonyt kisiklatni szerintem.

De ha annyira bánt tényleg ez a dolog, egy süti mellett ülj le vele megbeszélni.

2018. aug. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!